PDA

Zobacz pełną wersję : siłownia + sztuka walki



rocky_balboa
26-03-07, 08:55
siema, cwicze na silce 2 miesiace :) chociaz ten pierwszy byl taki cienki, bo na poczatek drugiego miecha przyszedl kolo i mowil jak powinienem cwiczyc :) a mam takie pytanko. Mam w domu sztangielke i sztange obciazenia tez styknie. Czy urosna mi troche miesnie, jezeli za miesiac (czyli w sumie bede cwiczyl 3 miesiace na silowni) zapisze sie na sztuke walki (intensywne treningi) i bede na nia chodzil pon. srod. i piat. a miesnie bede cwiczyc w sobote i niedziele??

polo
26-03-07, 18:09
początkujący powini ćwiczyć 3 razy w tyg ( nigdy 2 dni pod rząd ) nap poniedziałek środa i sobota,zapewne to widziałeś ale poczytaj sobie http://www.kulturystyka.pl/atlas/
Pamiętaj mięśnie rosną w czasie regeneracji

P4l4d7n
26-03-07, 20:38
Złapiesz troche kondycji. Ale uprawianie sztuk walki laczy sie z ogromna iloscia ruchu przez co traci sie na wadze.

Na silowni trenuje 3-4 razy w tyg.

Np. co drugi dzien lub pon, srod, piat lub pon,wt,czw,piat.

rocky_balboa
26-03-07, 22:02
no tak, ale czy jedno wyklucza drugie? przeciez bokserzy/kickboxerzy/inni wojownicy mają czesto dosyc pokazne ciała... czy jak bede tak trenowac jak mowilem, to czy zmaleja mi moje miesnie(ktore i tak sa malutkie:D)?? a co z siłą? spadek czy poprawa?

T-Bag90
26-03-07, 22:06
Jak juz sa malutkie to napewno nie zmaleja. Sily bedziesz mial wiecej :P

P.S Bokserzy itp. ktorych ogladasz w TV trenuja 10 lat+ a nie 2 miechy :)

(...)
26-03-07, 22:20
oj tam ja trenuję kosza 6razy w tygoniu, ostry zapieprz, a na masie przybieram, powoli ale zawsze, więc spokojnie mozesz ćwiczyć.

oczywiście zależy jaką sztukę i czy zabierasz się profestonalnie

Prezydent_1c
26-03-07, 22:26
Osobiście trenuje MMA i Teakwondo i w nabieraniu masy napewno ci to nie pomoże. Zrobisz się żylasty i bardziej sprawny (lepsza kondycja i więcej siły) ale masy nie będziesz miał. Mi jest osobiście trudno teraz utrzymać wage (aktualnie 83kg przy 187-188cm) bo na wadze jakbym nie miał duzo węgli i diety spadłoby i to sporo przez treningi. Jak już to ktoś wyżej napisał dobrze w trakcie REGENERACJI (czyli odpoczynku) zwiększa się masa. Tymbardziej że z twoim stażem można dopiero myśleć o zmianie planu z ACT. Ja robie osobiście tak:
poniedziałek trening siłowy (siłownia)
wtorek trening SW
środa trening siłowy
czwartek trening SW
piatek rano SW a pozniej siłownia
I przy takim trybie pracy ułóz lepiej konkretną diete masową bo jest ogromna ilośc kalori potrzebna.

[ Dodano: 26-03-2007, 22:29 ]
A i zapomniałem dodać że jak robie "mase" to nie chodze na treningi wszystkich SW. Innego systemu nie ma. Pożniej przyzwyczajam się do wagi i tak co jakiś czas dla się wytrzymać 7tygodni bez trenigów sztuk walki :P

rocky_balboa
27-03-07, 08:10
czyli ze cwiczyc na silowni 3 razy w tyg. i sw tez 3 razy w tyg? a nie lepiej poswiecic 2 lub 1 dzien i w ten dzien pocwiczyc wszystkie partie naraz (bice,trice,bary,plecy,klata) ?

(...)
27-03-07, 08:19
jak byś w jeden dzień ćwiczył, wszystkie patrie mięśni to 1nie dał byś rady 2 trwało by to jakieś 6godzin

rocky_balboa
27-03-07, 08:23
No a na dwa dni rozlozyc? Klatka+bic+barki - Plecy+tric+brzuszki(albo bez brzuszkow)
w sobote/niedziele przewaznie mam duzo czasu :P

Prezydent_1c
27-03-07, 10:17
Dla mnie osobiście takie cos nie ma sensu albo się robi coś dobrze albo się wogóle nie robi ... Ja ci napisałem tylko ciężko mi jest coś nabrać masy przy 3 treningach SW i 3 treningach na siłowni. A jeżeli masz tak 15-17 lat to jest to prawie niemożliwe bo z treningów najcześniej (przynajmniej w moim wypadku) wychodzisz cały zlany i nie masz ochoty na nic chyba ze będziesz przerywał treningi SW na okres "masówki" tak jak ja to robie....