PDA

Zobacz pełną wersję : białko serwatkowe w goracym mleku



Gwido
25-12-12, 17:00
witam.
zastanawiam sie nad kupnem bialka. bedzie mi ono potrzebne (w formie proszku) jedynie do pierwszego posilku jakim jesy owsianka. Zastanawia mnie czy kiedy gotuje mleko to moge juz dodac te 3 lyzki do garnka z goracym mlekiem. Czy temp.wplynie jakos negatywnie na wlasciwosci bialka serwatkowego?

btw. skladniki: mleko+platki owsiane+miód+bialko serwatkowe

luzakkk
26-12-12, 01:56
spotkalem sie zbialkami do smarzenia ale nie slyszalem zeby bialka ulegaly rozpadowi podczas gotowania sam jestem ciekaw opini

slim shady
26-12-12, 09:12
w wysokich temperaturach struktury białkowe ulegają degradacji,białko jest mniej wartościowe i może być gorzej przyswajalne,
ja do owsianki robie osobno białko w shakerze i zalewam nim płatki owsiane

Micek185
26-12-12, 13:35
jak swojego czasu jadłem owsianke to zalewałem ją wrzątkiem czekalem aż spuchnie, później mieszalem zimne mleko i białko i zalewałem nim płatki, bardzo szybkie sniadanie i trzeba czekac aż ostygnie.a w dodatku nie tracisz nic na wartosciach białka.

Gwido
26-12-12, 20:25
to pierw zaleje platki odczekam i dodam bialko do letniego mleka. tylko czy ono mi sie rozpusci? jak beda grudki to ma jakies znaczenie czy to nie przeszkadza?
pozdro

Micek185
26-12-12, 20:34
kurdeee

zalewasz płątki wrzatkiem czekasz.

bierzesz szejker mieszasz bialko z mlekiem i zalewasz tym płatki .smacznego

mtm
26-12-12, 22:23
jakie kurwa mleko sie pytam ?
Owszem odżywki białkowe podczas obróbki tremicznej traca chyba 20%? wartośći. Akop mówił o tym na filmiku jak placki z wheyem robił wtedy po prostu sypiesz więcej . koniec tematu

Ja wcinam tak ;
miele płatki owsiane na gruby pył do tego 4 jajka , mieszasz - na teflon - przerzucasz .

Gwido
27-12-12, 11:22
no taa, ale nawet jak to rozrobie to grudki zostaja niekiedy, przez to pytam czy to ma znaczenie

alder
29-12-12, 05:21
ja prdle l;udzie wala serwatkowe do piekarnika 180 st na pol godziony a tu problem do gotujacego mleka co ma mniejsza temp