PDA

Zobacz pełną wersję : klatka- czy rozdzielać na 2 treningi w ciągu tygodnia



Gwido
05-11-12, 21:02
witam
chciałbym poswiecic mojej klatce wiecej uwagi. Nie cwiczylem nigdy dołu i wiem, ze jest to czesc klatki nad ktora musze popracowac bardziej. w zwiazku z tym czy powinienem wydzielać sobie na tą czesc oddzielny trening niz ten w ktorym cwicze gore i cały miesien (na plasko)? czy dowalic w ten sam?
tylko zastanawiam sie, czy wtedy nie byloby to za duzo.. zwłaszcza ze jeszcze troche bym chcial tricka dopompowac w ten dzien.
czyli mysle nad czyms takim
1 dzien
gora: seria łaczona wyciskanie x4; rozpietki x4
płaska: seria łaczona wyciskanie x4; rozpietki x4

2 dzien
dół: wyciskanie w ujemnym skosie x4
sciaganie linek wyciagu x4(ramiona wyciagu w gore, sciaganie w dół)
dipsy x4
Tricek: zalezy co przyjdzie do glowy

taki uklad uwazam z ciekawy bo:
dipsy poniekąd angażuja klate i trica, (wiadomo ze taki flat bench press tez ale dipsy mocniej) wiec juz mam polaczone 2 partie i potem moge tricka wyizolowac wiec ten trening moze wysmienicie angazowac obie te partie:shifty:.

ale prosze o wasze sugestie
pozdro:happy:

Micek185
05-11-12, 21:20
wstaw zdjęcie sylwetki.
z reszta ide o stówe że masy Ci brakuje więc jeden trening w tyg Ci wystarczy, nie szykujesz formy na zawody zeby rozbijac trening na dwa dni.

Gwido
05-11-12, 21:42
ze nie szykuje to nie szykuje ale pomysł był zły?

Micek185
05-11-12, 22:44
ze nie szykuje to nie szykuje ale pomysł był zły?

tak zły.

.rocky
06-11-12, 11:46
moze i nie taki zly ale podwarunkiem ze nie przychodzisz na silke specjalnie na te 2cwczienia na sama klate tylko z czyms jeszcze

piuras86
06-11-12, 18:11
rób jak uważasz później wysuń wnioski .... tyle na ten temat jedni na tym rozbudowali wielką klate inni dali dupy i przetrenowali że reszta ok a klata prawidłowo zapadnięta + dysproporcja jeśli ktoś ją ma że jedna strona klatki mniejsza tak jak bark stańcie profilem do lustra pozycja jak przy wyciskaniu na klatke ale stojąc i patrzcie czy czasem łopatka nie ucieka do tyłu, przesunięcie na łopatach i dupa mozna to skorygować napinając najszerszy grzbietu z tej lewej strony u mnie tak było ale teraz po woli wszystko wraca do normy ciężko na początku wyłapać ten ruch ale po 3 pierd... latach to zauważyłem ;/

Gwido
11-11-12, 22:09
zrobie sobie 1 dzien chyba. prosze o sprostowanie
1.seria łaczona wyciskanie skos dodatni+rozpietki skos dodatni x4
2.seria łaczona wyciskanie płasko+rozpietki płasko x3
3.sciaganie linek wyciagu (z gory w doł) - na dół klaty x4
4.dipsy x3

nie wiem czy kolejnosc cwiczen bd dobra. ogolnie to dopiero zacząłem wlaczac dół klaty do treningu. i jest on dla mnie wazny.
pozdro

Gwido
13-11-12, 21:02
moze ktos pomoc? jutro robie klate ;d
jeszcze takie pytanie:
jak sciagam linki z gory w dol to robie bardziej dolna czesc klatki prawda? na yt ludzie roznie mowia i pokazuja...

Micek185
14-11-12, 02:28
moze ktos pomoc? jutro robie klate ;d
jeszcze takie pytanie:
jak sciagam linki z gory w dol to robie bardziej dolna czesc klatki prawda? na yt ludzie roznie mowia i pokazuja...

tak dół, z drugiej strony dół klatki angażowany jest przy kazdym cwiczeniu takze wiele osób uwaza ze trenowanie dołu jest zbyteczne.

Gwido
14-11-12, 07:02
tak dół, z drugiej strony dół klatki angażowany jest przy kazdym cwiczeniu takze wiele osób uwaza ze trenowanie dołu jest zbyteczne.



ok, dzieki

Gwido
17-11-12, 12:18
mysle sobie czy moze nie zamienic tych 3 serii dipsow na 4 seria sciagania linek. po prostu nie czuje klaty w dipsach tak jak bym chcial..
1.seria łaczona wyciskanie skos dodatni+rozpietki skos dodatni x4
2.seria łaczona wyciskanie płasko+rozpietki płasko x3
3.sciaganie linek wyciagu (z gory w doł) - na dół klaty x8
tak by to wygladało.
no moze rozdzielic te 8 serii po 4 np po skosie dodatnik 4 i po płaskiej tez?\
pozdro