PDA

Zobacz pełną wersję : Training Ectomorph



pinki127
18-10-12, 22:32
Witam ...
Mam takie pytanie odnośnie swojej budowy
i dobrania do niej treningu
jak powinny wyglądac treningi dla ektomorfika ???
czy byc to krótkie lecz intensywne treningi trwające
ok 60-65min
Z uzyciem wolnych ciezarów >>czyli cwiczen złożonych

czy to tak ma wszytko wyglądac??? i ile powinno się wykonywać serii na
duze i małe partiie

czekam na odp
Pozdro :)

piuras86
19-10-12, 08:52
9 s na mniejsze partie po dobrej rozgrzewce do 10 pow max ja robie z dużym ciężarem do 6 pod i jest petarda a typ budowy podobny do twojej
duże partie 12 tez po solidnej rozgrzewce do 10 pow trening 3 x w tyg pomiedzy treningami rozciąganie całego ciała po treningu dane partie 60-70 minut trening na luzie

slim shady
19-10-12, 17:56
Tak na prawdę możesz nie być 100 % ekto tylko mieszanką, i tak niekoniecznie sugerowałbym się tą metodą w doborze treningu ale jak ktoś chce jak najbardziej może. Spróbuj różne treningi i zobaczysz który będzie na Ciebie działał. Oczywiście trzymaj się założeń duży ciężar i mniej powtórzeń chociaż nie musisz tego praktykować wszędzie.

piuras86
19-10-12, 18:48
dokładnie ale też nie zapominaj o ćwiczeniach w których wykorzystujemy ciężar własnego ciała :)

Micek185
19-10-12, 18:57
Witam ...
Mam takie pytanie odnośnie swojej budowy
i dobrania do niej treningu
jak powinny wyglądac treningi dla ektomorfika ???
czy byc to krótkie lecz intensywne treningi trwające
ok 60-65min
Z uzyciem wolnych ciezarów >>czyli cwiczen złożonych

czy to tak ma wszytko wyglądac??? i ile powinno się wykonywać serii na
duze i małe partiie

czekam na odp
Pozdro :)

dla ektomorfika może byc jedynie dieta trening nie ma tu znaczenia, duzo bardziej miarodajnym sposobem jest "zbadanie: skąldu mięsnie na poszczegolne włókna mięśniowe(szybko i wolnokurczliwe) i pod tą informacje dobierasz trening ciężary a co za tym idzie liczbe powtórzeń. zbadanie -mam na mysli wybranie na każdą partię na pewien okres stałych cwiczen i sprawdzenie np przez 4tyg powt w zakresie 3-6powt nastepnie 6tyg w zakresie 6-12powt i tak dalej po tym czasie cały czas to gdzies notujac przyrosty lub spadki w poszczególnych partiach miesniowych bedziesz wiedział na jaki zakres powt reagują najlepiej. wtedy mniejwiecej wiesz jaki stosunek włókien mięśniowych masz w danej partii.
co do ogólników ekto,mezo,endo, myslę że jedyną stałą będą cwiczenia cardio, będą czystym ekto ograniczył bym je do 1-2sesji tygodniowo.będa endo już wiadomo.

pinki127
19-10-12, 19:10
Cieszy mnie to ze odp na moje pytanie :D

Ale nurtuje mnie jeszce jedna żecz
Np
Na małe partie 9 s a na duze 12
czyli dajmy na to jak robie płaską gryfem ,skos hantlami ,i rozpiętki
to jakby to mniej więcej wyglądało ???? Troche głupie pytanie wiem ale nie moge zkminic :(
1.płaska gryfem
2.skos hant
3.rozpietki
Móglibyscie mi panwie jakos to rozpisac te seriie ???

Micek185 czyli chodzi ci o to na które cwiczenia tez lepiej reaguje tak ???

A o dietke zapytam w innym temacie :)

Micek185
19-10-12, 19:24
cały trening ma miec taką objetosc zeby liczba serii na całym treningu nie przekraczała np 12serii czyli
płaska 4serie
skos hantl 4s
rozpietki 4s

w sumie cały trening ma 12serii kumasz?

teraz druga sprawa : kady miesien ma w skłąda się przykładowo( czysto teoretycznie) w 60% z włókien szybkokurczliwych i w 40 z wolnokurczliwych w miesniach gdzie masz przewage włókien szybko kurczliwych używasz uzywasz dużych ciezarów przewaznie to są np plecy a w wolno kurczliwych mało ciężaru a duzo powt np barki.
choć np Dorian Yates był zdania ze na kazda partie lepiej ładować maksymalny ciężar i zakres powiedzmy do 12 w łydkach barach itp jak widać po jego 6sandowach u niego się sprawdzało, ale jak sam zauwazyłes kazdy jest inny i wszystkie metody trzeba sprawdzic na sobie i wybrac optymalną.

pinki127
19-10-12, 22:34
Dzięki wilekie Micek mistrzu
to juz kumam
a zakres róchów jest obojętny czy nie

I mógłbym cie poprosic o coś
napisał bys mi
Które mięsnie to szybko kurczliwe a które wolno :)

Cchodzi mi o to jak dobrac obciazenie

sory za błędy :D