PDA

Zobacz pełną wersję : Pełnowartościowy omlet na śniadanie



Wiki
14-10-12, 10:06
Składniki:
8 jajek
100g mąki żytniej typu 2000
30g rodzynek
20g orzechów nerkowca
słodzik
+ dodatki, ja używam tylko dietetycznego dipu karmelowego, równie dobrze można dać odrobinę twarogu chudego zalanego odżywką białkową np. o smaku czekolady i rozrobić do konsystencji kremu i dodać do tego jakieś owoce, myślę że z jagodami było by mega :).

Przygotowanie:
Potrzebne dwie patelnie, jedna średnia, druga dość duża. Ważne żeby jedna była większa od drugiej.
1. Spryskujemy obie patelnie pamem
2. Zaczynamy od średniej patelni. Wbijamy 2 całe jajka i 6 białek, żółtka dajemy zwierzętom, albo Matkom dla domowych wypieków, ewentualnie lądują w zlewie.
3. Zgniatamy 5-10tab słodziku na małym talerzyku łyżeczką i wrzucamy do jajek, starając się równomiernie posypać, zeby nie było grudek słodzikowych.
4. Mieszamy widelcem do uzyskania jednolitej masy jajek.
5. Wsypujemy 100g mąki żytniej typu 2000, 30g rodzynek i 20g orzechów nerkowca i znowu mieszamy żeby wyszła jednolita masa.
6. Palnik ustawiamy na dosć wysoką temperature i chwile czekamy, jak zacznie się ścinać, mieszamy drewnianą łopatką, tak jakbyśmy robili jajecznice. Gdy całośćzacznie przybierać postać bardziej ściętą niż płynną, zmniejszamy temperaturę, rozprowadzamy całość łopatką równomiernie po patelni i czekamy jakieś 2 minuty. Jak już się lekko podsmaży, zaczynamy odrywać omlet łopatką, zaczynając najpierw od boków, potem delikatnie wsuwamy z 4 stron łopatkę pod omlet, a następnie robimy ruch patelnią jak prawdziwi kucharze :), możemy nawet spróbować przewrócić omlet w powietrzu, ale nie polecam, gdyż 1/10 śniadań ląduje na kuchence. Do przewrócenia omleta potrzebna nam jest druga patelnia. Przykrywamy mniejsza patelnie większą i przewracamy. Omlet powinien się oderwać. Potem już tylko czekamy chwile, aby druga strona się podsmażyła.

Omlet wychodzi dość gruby, z dipem karmelowym smakuje wyśmienicie, z twarogiem, odżywką i jagodami smakowałby również dobrze, muszę to wypróbować.
Przede wszystkim dostarcza wszystkich składników odżywczych, pełną gammę aminokwasów, dużo witamin i minerałów, idealny na śniadanie.

Wartości odżywcze 1 omleta:
800 kcal
białko 54g
tłuszcze 25g
węglowodany strawne 89g

jeśli dodatkowo by kogoś interesowały składniki mineralne, to zawiera duże ilości: potasu, fosforu, wapnia, magnezu, wit. A i E.
warto do takiego śniadania dodać zdrowe kwasy tłuszczowe.

Jutro zrobię fotki śniadania, dzisiaj nie zdążyłem, zbyt duży apetyt miałem ;)