PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc



szwed78
23-09-12, 20:27
Może na początek się przedstawię mam na Imię Krystian mam 16 lat. Stronę znalazłem dziś liczę że udzieli mi ktoś pomocy, podpowiedzi.

Otóż można powiedzieć że zacząłem moja przygodę na ćwiczeniu od 2 lat na początku było to od niechcenia czyli ćwiczyłem raz w tygodniu robiąc pompki brzuszki oraz coś tam na biceps. Od 3 miesięcy ćwiczę 5/6 razy w tygodniu regularnie ani jednego dnia nie opuściłem ćwiczę na własnej siłowni jakąś tam rozpiskę mam na ćwiczenia.

Dobra jedziemy dalej na czym polega mój problem? mój problem polega na tym że chcę dążyć dalej w tym kierunku siłownia mnie rozluznia lubię ćwiczyć... chciałbym tylko osiągnąć jeszcze większe wyniki oraz większa objętość rzezby.

Może opiszę siebie trochę tak jak mówiłem mam 16 lat ważę 70-72 kg wzrost 178 na klatę mam rekord 104 kg.

Chciałbym osiągnąć wynik jak największy lecz na dzień dzisiejszy dałem sobie poprzeczkę 130 Kg.
Brałem miesiąc czasu Kreatyne aminokwasy i białko i teraz 2 nie całe miesiące na sucho.
Chciałbym aby ktoś z was pomógł mi dopasować odżywki aby złapać na masie rzezbie oraz sile. może ktoś ułoży mi jakiś lepszy plan ćwiczeń doradzi mi coś podpowie ?

szwed78
23-09-12, 20:57
Mała poprawka 120Kg nie 130.

Baloniarz
23-09-12, 21:05
Wpadnie królik szaleniec to Ci pomoże :)
Witaj Krystianie na forum :p

szwed78
23-09-12, 21:08
Witam, witam ;p o cały czas bacznie obserwuje temat i liczę na to że ktoś mi pomoże

maniek1988
23-09-12, 22:49
Rozpisz swoj dotychczasowy plan i przykladowe odzywianie z 3 ostatnich dni jesli nie masz zadnej diety. Zobaczymy co da sie zrobic.

Patriot
23-09-12, 23:48
i odrazu zmień nastawienie, bo podawanie maksymalnego ciężaru w wyciskaniu na klatkę jaki chcesz osiągnąć i w zasadzie nie pisząc żadnych innych 'marzeń' to za dobrze nie wróży
No chyba, że Ciebie ciągnie w stronę wyciskaczy to ok, ale wątpię. Napisz swój plan jak dotychczas trenowałeś tak jak kolega wyżej napisał co jadłeś i spróbujemy pomóc (jeśli interesuje cię wyciskanie to i taki plan pomożemy ułożyć :D )

szwed78
24-09-12, 08:20
Nie, nie zle mnie zrozumiałeś dojdę do 120 i znowu poprzeczka jest stawiana wyżej następnym moim celem jest złapanie większych mięśni oraz wagi :) Nie nie ciągnie mnie do samego wyciskania zależy mi oczywiście żeby podnosić jak najwięcej ale to jest tylko dodatek chcę aby mięśnie były dobrze wyrzezbione oraz powiększyć je. Słyszałem że jeżeli ćwiczy się od młodego wieku to już się nie rośnie nie przeszkadza w sumie mi to 178 mi wystarczy.

Co do diety, diety nie mam lecz staram się jeść zdrowo dieta wygląda różnie zależy co mam na obiad :> śniadanie 2 kanapki jakiś serek potem jest szkoła w szkole niestety zjem też jakieś 2 kanapki wracam do domu staram się jeść dużo owoców i ten obiad to pełna czyli nie raz jest rosół nie raz kurczak i po tym jeszcze jakieś jabłko zjem no i kolacja niestety znowu kanapki i co 2/3 dzień jajecznica na śniadanie i kolacje. Wiem marnie to wygląda dla tego jestem na tym forum i czekam na jakąś pomoc co do planu podam po południu bo nie mam tej kartki i nie pamiętam dokładnie. Tyle co teraz mogę powiedzieć w sumie ten plan jest amatorski i pierwszy miesiąc go się trzymałem i potem już robiłem po trochu z każdego czyli jednego dnia np klata i ręce. nie robiłem nóg.

I ogólnie jestem zadowolony ze swoich wyników ale i tak mi mało chcę więcej i jeszcze więcej :) Czy ktoś może mi zrobić plan ćwiczeń i dietę no i te odżywki po 3 miesiącach myślę że można już coś wziąć mięśnie już są rozgrzane ;)

Patriot
24-09-12, 13:19
Mi chodziło o to, że podałeś wynik na klatkę, a jeżeli chodzi o wygląd mięśni to ten wynik jest nie istotny :) Znam paru kolegów, a w szczególności jednego który w wyciskaniu nie przekracza 90kg, w przysiadach 90kg, martwego nie robi, a definicję i wygląd mięśni ma świetny- ale należałoby podkreślić, że masę zbudował na dużych ciężarach wl 160x3, siad 190x1, mc 220x2 co jak dla osoby o wadze 84kg to trochę jednak jest, a później zabrał się za poprawę wyglądu mięśni i wyszło mu to bardzo dobrze. (chociaż na tym forum usłyszałem, że nie ma czegoś takiego jak 'modelowanie sylwetki' więc może ja coś źle mówię, ale odpowiedzi nie dostałem nadal w tamtym temacie, więc mniejsza o to ;) ) Chociaż oczywiście duże ciężary nie są koniecznością w budowaniu masy.

Nad dietą przede wszystkim musisz popracować, bo jedzie kanapek to za mało. Musisz poczytać podwieszone tematy w dziale "Dieta", a tutaj zajmiemy się treningiem, ale najpierw musisz rozpisać jak trenowałeś dotychczas.

szwed78
24-09-12, 13:51
Hm może tak plan treningowy byś rozpisał mi nowy. Ja swojego niestety nie pamiętam dokładnie ale opisze Ci mniej więcej ćwiczę na siłę tych ćwiczeń mam ok 6/7 na samą klatę robię je po 4/5 serie i od 7 do 12 powtórzeń. Na koniec zawsze po treningu 4 serie pompek po 30 razy. między powtórzeniami przerwa 2-3min. ogólnie można powiedzieć że planu się nie trzymam ten ostatni miesiąc robię trochę z tego i tego dla tego nawet nie pamiętam dokładnie co mam po czym. mój trening trwa 1-1,5h \
Chciałbym żeby ktoś mi konkretny plan rozpisał i będę jego się trzymał ;> No właśnie i ja chciałbym zdobyć większe mięśnie i po prostu miło spędzić czas na siłowni bo to mnie rozluznia ;) mogę podesłać zdjęcie ewentualnie podpowiesz mi nad jakimi mięśniami muszę popracować bardziej..

Patriot
25-09-12, 14:02
A lepiej jednak będzie jak sam poczytasz podwieszone i sam coś naskrobiesz, a ewentualnie coś się skoryguje. O wiele więcej się nauczysz i przynajmniej zrozumiesz czemu tak, a nie inaczej, a to że ja Ci rozpiszę i się będziesz trzymać jego to jedno, ale najważniejsze jest to żebyś rozumiał po co to robisz, dlaczego takie ćwiczenia, dlaczego taka kolejność, dlaczego tyle powtórzeń itp (a odpowiedzi znajdziesz w podwieszonych na przynajmniej część z nich, a na resztę postaram się odpowiedzieć)

szwed78
26-09-12, 10:39
O możesz podać mi konkretne linki które mogą mi się przydać ;>?

maniek1988
26-09-12, 10:41
Dział trening!!! I wszystko jasne!!!!:D