PDA

Zobacz pełną wersję : Mięśnie-siła,wygląd



Szefusik
22-09-12, 22:36
Witam. Mam 17 lat, 174cm wzrostu i ważę 72kg. Chciałbym spalić nieco tłuszcz oraz wyrzeźbić sobie ciało tak by ładnie wyglądało oraz ważna jest dla mnie siła. Nie chce chodzić na siłownie(droga inwestycja), a w domu mam do dyspozycji 2x hantel(po 11kg),drążek do podciągania, metalowy ekspander (coś takiego , obciążenia na rękę(takie co na rzepy się mocuje-nogi/ręce)2x 0,75kg i 2x 1,1kg,2x hantle(po 2kg). Wypisałem to ponieważ można to połączyć np. 1hantel 2kg+1obciążenie 1,1kg+1obciążenie 0,75kg i to już prawie 4kg(równie dobrze mogę założyć wszystko na 1 rękę i będzie 8kg,a drugą ręką mogę ćwiczyć po skończeniu pierwszej ręki-jeśli tak wskazane).Niby hantle 11kg mógłbym rozkręcić i zdjąć obciążeń, żeby wyszło to 8kg, ale co mi tam, opisałem co mam. Hantel 11kg to-1gryf(2kg),2x dysk-po 2kg,4x dysk po 1kg,2x zapinki by trzymały to one mają 0,5kg.
Dziennie jem około 90g białka,205g węglowodanów, 55g tłuszczu. Do dyspozycji mam też odżywkę carbo(dzienne spożywanie węglowodanów, napisane zdanie wcześniej liczone bez carbo). Tak jak pisałem na początku, chce mięć ładną sylwetkę(kaloryfer itp.), chce być silny i chce spalić zbędny tłuszcz.
Aaa zapomniałem dodać, jem 5x dziennie, a z ekwipunku do ćwiczeń mam jeszcze skakankę.
Czy mógłby ktoś zaproponować jak dość do mojego celu? Jakie ćwiczenia, ile serii, powtórzeń, czego jeść więcej a czego mniej itp.

krolik_szaleniec
22-09-12, 22:43
Skup się na ćwiczeniach wielostawowych... Podciągania, przysiady, MC, wyciskania, wiosłowania... hantelkami i skakanką masy i siły za bardzo nie zbudujesz... ;)

piuras86
23-09-12, 10:06
jak to nie zbuduje ????

musisz sięgnąc po książkę (Nagi wojownik) masz tam opisane ćwiczenia pompki różne kombinacje i pistolety przysiad na jednej nodze .... podciąganie

bez dużego obciążenia idzie też zbudować dużą siłę nie słuchaj tylko głupot od wzmocnienia ścięgien po siłę mięśni

podciągaj się tak żeby ciało pozostawało w pionie nie podciągaj nóg do 6x jak najwolniej możesz + maxymalne spięcie brzucha pośladów łap itp męczące ale skuteczne

jak ćwiczesz na hantlach zaciśnij dłonie aż do zbielenia kostek i też po woli z pompkami podobnie spięcie całego ciała obowiązek brzuch poślady na maxa spięte i robisz z 10-12 s po 10 pow bardzo wolno dłonie jak układasz na ziemi podkurcz palce tak jak być chciał złapać podłogę po 2-3 miesiącach odczujesz efekt najlepiej tak ćwiczyć dzień w dzień bądź co 2 dzień



pompki 10-12 s po 10 pow po 3 tyg zwiększ liczbę pow do 15 i tak co kilka tyg więcej
pistolety hmm tu ciężej najlepiej skrzynie podstawić żeby ruch wyćwiczyć i co raz niżej na początek opuszczać sie do kąta prostego
podciąganie 10-12s 6-8 pow ciało w pionie bo ciężej i bardzo powoli max spięcie całego ciała

hantle tak jak wczesniej napisałem

co do nóg biegaj rób wykroki siady jak masz sztange
http://www.youtube.com/watch?v=ef5O8AWnTTg&feature=related

ak to zobaczysz będziesz wiedział o co chodzi :) powodzenia !

Patriot
23-09-12, 17:30
Ludzie to kolejny temat gdzie zauważam tą samą sprawę...
CO WY ROZUMIECIE POD POJĘCIEM BUDOWANIE SIŁY ?!?
"jak to nie zbuduje ????"
Tak to nie zbuduje... możesz sobie robić wyciskanie hantlami twój organizm będzie oczywiście czuł ten bodziec zaczniesz będziesz robić 20kg hantlem, a być może i dojdziesz do 50kg na serie NO I CO? czy to znaczy, że zbudowałeś SIŁĘ ? To znaczy, że teraz jesteś w stanie już wziąć w martwym ciągu większy ciężar ? Odpowiedź jest prosta nie...
Siłę buduje się ciężkimi, cholernie ciężkimi ćwiczeniami katuję się swój układ nerwowy przyzwyczaja do większego wysiłku.. robisz martwe ciągi po 200kg i uwierz, że nagle podejdziesz do wiosłowania hantlą i zdziwisz się, że pół roku temu gdy nie robiłeś martwego ciągu wiosłowałeś 20kg, a nagle 40kg nie sprawia Ci problemu. W odwrotną stronę zadziała ? NIE
Ja pod pojęciem budowanie siły rozumiem siłę całego ciała, a nie że możesz więcej wziąć na wyciskanie hantlami czy na biceps w supinacji większy ciężar. A to że trenując na masę stajesz się silniejszy to nie znaczy, że jest to trening pod budowanie siły...
Dlaczego są ludzie którzy robią przysiady do skrzyni, a dzięki temu potrafią zwiększyć w niewielkim stopniu siłę w martwym ciągu? A jak myślicie robiąc prostowanie nóg na maszynie to możesz sobie i zamykać cały stos a nie będziesz dał rady wziąć 140kg na przysiad...
Już nawet nie potrafię tego wytłumaczyć, ale to po prostu wynika z tego, że większość osób chyba myśli że siła = większy ciężar na hantleku na biceps, na modlitweniku, na ściąganiu drążka itp itd.
Najbardziej uczciwym, rzetelnym i sprawdzającym siłę statyczną człowieka jest MARTWY CIĄG

robiąc po 200 pompek nie budujesz siły statycznej, a budujesz wytrzymałość siłową. To , że zrobisz 200-300-400 pompek nie znaczy, że pójdziesz i podniesiesz głaz ważący 150kg, a to że zrobisz w martwym ciągu 200kg to znaczy że ten głaz podniesiesz ot i cała filozofia ( a na biceps to możesz i robić 50kg na hantla x 50 a tego głazu nie ruszysz o 1mm)