PDA

Zobacz pełną wersję : RZEŹBA



MILAN
24-03-07, 13:38
Jaki polecacie skuteczny trening na rzeźbe w połączeniu z aerobami (biegami na bieżni)??
Dopiero zaczynam, więc narazie w tym temacie jestem zielony.

blackburn
24-03-07, 14:24
Poniedziałek:
Klatka:
- wyciskanie sztangi na ławce poziomej 5s (12,10,10,10,10)
- wyciskanie hantli na ławce skośnej 4s (12,10,10,10)
- rozpętki 4s (12,10,10,10)
Biceps:
- uginanie rąk ze sztangą łamaną 4s (12,10,10,10)
- uginanie rąk ze sztangielkami 4s (12,10,10,10)
- uginanie ramienia o kolano 3s (10,10,10)
Wtorek:
Grzbiet:
- wiosłowanie handelkami 4s (12,10,10,10)
- ściąganie drążka wyciągu górnego do karku 4s (12,10,10,10)
- wiosłowanie sztangą 4s (12,10,10,10)
Triceps:
- wyciskanie francuskie leżąc 4s (12,10,10,10)
- prostowanie przedramion na wyciągu 3s (12,10,10)
- wyciskanie francuskie (hantlą) 4s (12,10,10,10)
Czwartek:
Barki:
- wyciskanie sztangi z klatki 4s (12,10,10,10)
- unoszenie ramion z hantelkami przed siebie 3s (12,10,10)
- podciąganie sztangi łamanej do brody 4s (12,10,10,10)
Kaptury:
- sztruksy 4s (15,15,15,15)
Przedramie:
- zginanie nadgarstków podchwytem, sztanga z przodu 3x (14,12,12)
- zginanie nadgarstków nachwytem, sztanga z przodu 3x (14,12,12)
Piątek:
Nogi:
- wyprosty nóg siedząc na maszynie 6s (16,14,12,10,10)
- wyprosty nóg leżąc na maszynie 6s (16,14,12,10,10)
- wspięcia na palcach ze sztangą 6s (16,14,12,10)

MILAN
24-03-07, 16:41
To jest trening na rzeźbe? bo niczym sie nie różni, a widziałem, że superserie sie stosuje itp

blackburn
24-03-07, 18:04
To jest trening na rzeźbe?

jak ci nie pasuje to możesz zwiększyć ilośc powturzeń na duże partie od20 do 15 i w tedy zmniejszyć po jednej lub dwie serie w każdym ćwiczeniu

Najważniejsza jest dieta potem trening i na końcu genetyka :cool:

MILAN
24-03-07, 19:00
Mam takie pytanko, właśnie sobie wypróbowałem moją nową bieżnie, i tak sobie myśle, że po treningu na nogi, to nie ma szans, żeby biegać, to jak byś to rozłożył?

blackburn
24-03-07, 19:17
Ogólnie jerzeli chodzi o redukcje trzeba umieć wykorzystać okna anaboliczne!


1Organizm po ciężkim treningu jeszcze przez godzine ma tryb podwyższonego spalania kalori(tkanki tłuszczowej) więc je wykorzystaj!


2 Podwyższone spalanie tkanki tłuszczowej ma jeszcze miejsce rano po przebudzeniu, teraz już wież czemu dużo osób uprawia właśnie joggin wcześnie rano a nie w połódnie czy pod wieczór to tez trzeba umieć wykorzystać.



Mam takie pytanko, właśnie sobie wypróbowałem moją nową bieżnie, i tak sobie myśle, że po treningu na nogi, to nie ma szans, żeby biegać, to jak byś to rozłożył?


spróbuj rano pobiegać a puźniej pod wieczór ćwiczenia siłowe lub po prostu odpuść sobie to w ten dzień :cool:


A wswojej redukcji jakie ogólnie robisz i jakie zamierzasz robić aeroby??

MILAN
24-03-07, 20:12
jako aeroby zamierzam biegać na bieżni, dopiero za tydzien zaczynam rzeźbe, raz w tyg basen mam, jak bedzie ciepło i znajde czas to rowerek dorzuce.

A jest jakaś różnica między bieganiem a chodem na bieżni?

blackburn
24-03-07, 20:26
A jest jakaś różnica między bieganiem a chodem na bieżni?

Biegając spalasz o wiele więcej kalori niż byś szedł. Na bierzni jest chyba licznik kalori więc możesz sprawdzić sobie.

Dodaj 2 dni basenu lub jeden basen a drugi energo wiosła :cool:

MILAN
24-03-07, 20:29
[quote="a drugi energo wiosła :cool:[/quote]

A cóż to jest :D

blackburn
24-03-07, 20:51
http://www.athleticshop.com.pl/images/concept2_nowe.jpg

http://zdjecia.swistak.pl/00/02/23/03/2230355_2_b.jpg

ubermas
24-03-07, 21:20
Ten plan na rzezbe jest do bani. Robisz 16 serii na duza partie i 12 na mala. Robisz po 4 serie, powtorzenia to 20x18x16x14 z maly ciezarem, nie zmianiajac go.
Np klatka
Wyciskanie na plaskiej 4 serie
Wyciskanie na skosnej 4 serie lub na skosnej glowa w dol (mozna zamieniac co 4 treningi)
Rob wyciskanie hantlami, ale niekoniecznie
Rozpietki na wyciagu, czyli przyciaganie linek 4 serie
Przenoszenia hantla w poprzek 4 serie
Pamietaj masz czuc palenie w miesniach, bedziesz na poczatku mial problem z doborem ciezaru, ale napewno dasz sobie rade. Ruchy robisz w maire szybkie, wlasnie wteyd powinno sie czuc owe palenie. Mam tylko jedno pytanie, otoz jaka masz wage i przy jakim wzroscie. Ja mam 190 cm i rzezbe zaczne jak bede mial 110 kg, ja mowie o dobrej masie jakosciowa. W innym przypadku spalisz to co zrobiles. Pozdro

MILAN
24-03-07, 21:27
194/100

blackburn
24-03-07, 21:40
Ten plan na rzezbe jest do bani


Sorki na innym forum osoby które go stosowały były zadowolone!

A tak przy okazji kulturystyka jest jednym z tych sporów w których nie należy trzymać się schematów i eksperymentować z własnym ciałem. Czasami najbardziej kontrowersyjny plan przynosi najlepsze efekty np. DOG CRAPP

A tak przy okazji
DIETA 70% sukcesu
Trening 20% sukcesu
Genetyka pozostałe :cool:

bocion
24-03-07, 22:01
Jesli masz dostep do profesionalnej silowni to rób jak najwiecej cwiczen na maszynach(to pozwoli na izolacje miesni a o to chodzi przy rzezbie). Zwracaj szczegolna uwage na dokladnosc wykonywanych cwiczen(zadnych ruchow wymuszonych, niech pracuje tylko cwiczony miesien). Jesli chodzi o powtorzenia to mozesz robic od 14-18,20. Krotkie przerwy miedzy seriami-to sie wiaze ze zmniejszonymi obciazeniami. Nie zdziw sie jak bedziesz musial robic serie DUZO mniejszymi ciezarami.

Stosuj superserie a nawet mozesz spróbowac technike serii łączonych o ile to nie bedzie dla ciebie za trudne, bo to ciezka i kontuzjogenna technika

MILAN
25-03-07, 00:56
Co myślicie o takim treningu, znalazłem na necie


dzień 1/4:klata/barki/tricepsy

-wyciskanie sztangi ławeczka pozioma 2 serie po 8 pow.

-wyciskanie hantli ławeczka plusowa 2 serie po 12-14 pow.
-rozpiętki ławeczka plusowa 2 serie po 14 pow.
-przenoszenie ze sztangielką 2 serie po 14 pow.

-wyciskanie hantli nad głową 2 serie po 8 pow.

-boczne unoszenie hantli w opadzie 2 serie po 14 pow.
-unoszenie przed sobą drążka d. wyciągu 2 serie po 14 pow.
-boczne unoszenie hantli 2 serie po 14 pow.

-wyciskanie francuzkie leżąc 2 serie po 8 pow.

-wyprosty rąk z linją wyciągu w dół 2 serie po 14 pow.
-wyprosty z linką w opadzie jednorącz 2 serie po 12 pow.


dzień 2/5:grzbiet/bicepsy/kaptury

-unoszenie sztangi w kształcie litery T 2 serie po 8 pow.

-ściąganie drążka górnego wyciągu za głowe 2 serie po 14 pow.
-przyciąganie drążka dolnego wyciągu do brzucha 2 serie po 10 pow.
-ściąganie drążka górnego wyciągu do klatki 2 serie po 14 pow.

-unoszenie przedramion ze sztangą 2 serie po 8 pow.

-unoszenie przedramion na modlitewniku 2 serie po 14 pow.
-unoszenie hantla w podpoże o udo 2 serie po 14 pow.

-unoszenie barków ze sztangą 1 serie po 8 pow.

-unoszenie barków z hantlami 2 serie po 14 pow.
-krążenie barków z hantlami 1 serie po 14 pow.

-unoszenie hantli młotkowo 2 serie po 14 pow.


dzień 6:uda/łydki

-przysiady ze sztangą 2 serie po 8 pow.

-wyprosty nóg na maszynie 5 serie po 14 pow.
-wykroki z hantlami 2 serie po 14 pow.

-uginanie podudzi na maszynie 3 serie po 14 pow.
-martwy ciąg na prostych nogach 3 serie po 14 pow.

-wspięcia na palcach 4 serie po 20-25 pow.


Byłoby dobre, w te 4 dni dodatkowo bieżnia, a 6 dzien bez :)

bocion
25-03-07, 10:28
Mysle ze jest dobry. Smialo mozesz nim cwiczyc

AdRiAn
25-03-07, 10:44
jaki plan na rzezbe?? ...MILAN jaki masz staz? widac, ze nie masz odpowiedniej wiedzy wiec sadze, ze jestes lekko poczatkujacy... tak wiec trening na rzezbe absolutnie odpada... dziwie sie tutaj osoba, ze Ci go nie odradzili :roll:

moje rady :

1. rob zwykly trening na mase
2. w dni wolne od treningow chodz na basen, saune jesli mozesz
3. biegaj na czczo (dni beztreningowe) i bezposrednio po treningu dluzej niz 30 minut...
4. zapodaj sobie dobry trening na brzuch (6 weidera, lub abs II)
5. konieczna jest dieta !! (obnizona ilosc tluszczu i wegli...bialko 2g/ kg masy)

po tych wskazowkach efekty powinny byc zadowalajace, jesli czegos nie rozumiesz pisz wytlumacze Ci :-D

bocion
25-03-07, 14:25
dziwie sie tutaj osoba, ze Ci go nie odradzili

A to dobre...Milan przeciez sam chcial plan na rzezbe. Nic na sile zesmy mu nie wmawiali

MILAN
25-03-07, 14:43
Tak, ja sam chciałem, żeby nie było, że wciskają mi ;p
No w rzeźbie jestem poczatkujący, dlatego sie pytam, chce sie skupic na rzeźbie/spalaniu tłuszczu!

blackburn
25-03-07, 14:55
tak wiec trening na rzezbe absolutnie odpada... dziwie sie tutaj osoba, ze Ci go nie odradzili :roll:

moje rady :

1. rob zwykly trening na mase


Czyli zakładając (teoretycznie)

Dzieciak ma 15 lat 180cm i 110kg czyli duża nadwaga
To powinien jechać na mase :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

MILAN
25-03-07, 14:59
cwiczyłem 8 miesiecy na mase, i teraz chce na okres wiosenno-letni podrzeźbić i zrzucić troche kilo, po za tym nie nadaremnie tse kupowałem ;p
a po za tym masy ze spalaniem sie nie łączy :D dlatego na najbliższy okres wybieram to drógie, na jesien wróce na mase.

[ Dodano: 25-03-2007, 15:19 ]
Ja jestem przychylny ku temu co wcześniej wkleiłem:

Tak by mi sie to ukłdało

środa - 1 klata/barki/tricepsy + biegi
czwartek - 2 plecy/bicepsy/kaptury + biegi
piątek - tenisik ziemny
sobota - 3 klata/barki/tricepsy + biegi
niedziela - 4 plecy/bicepsy/kaptury + biegi
poniedziałek - 5 nogi
wtorek - basen

Co myślicie, tylko nie mówcie, że źle :P

AdRiAn
25-03-07, 18:51
a diete to jakas stosujesz ? ehh panowie gratulacje... ok rob trening na rzebe tylko pozniej nie placz ze on na Ciebie nie dziala... a odpowiadajac na post blackburn :

czlowieku, jesli bedzie stosowal odpowiednio niskotluszczowa diete (i nisko weglowa!) do tego aeroby 4 razy w tyg (badz 3) i bedzie cwiczyl na mase (czysta mase! czyt. miesnie) to po pierwsze : powiekszy wymiary, a po drugie spali tluszcz z calego ciala!

pomyslcie troche, poczytajcie o treningach, diecie

grzesiek k
25-03-07, 19:56
AdRiAn, No właśnie masz rację bo znam takiego jednego co w wieku 15 lat ważył 80kg zaczął ćwiczyć Biegać Dieta i teraz tak wygląda że szok tzn jest napakowany

Sobian
25-03-07, 22:44
MILAN, nawet nie mysl o takim treningu. Przeciazysz CUN....

MILAN
26-03-07, 00:23
co to jest CUN ??

To jaki proponujesz?? albo o co jest za dużo?

Sobian
26-03-07, 08:59
CUN - centralny uklad nerwowy. Nie dajesz mu wogóle odpocząć bo ćwiczysz cały tydzień! Mięśni nie da sie przetrenować, mozesz co najwyzej je spalic, natomiast CUN tak.

MILAN
26-03-07, 10:50
To co proponujesz? trening nóg przenieś na wtorek, razem z basenem, a poniedziałek wolny?

AdRiAn
26-03-07, 12:45
kurde no odpusc trening na rzezbe stary i przeczytaj jeszcze raz mojego posta... zastosuj sie do tego i poczekaj na efekty, a te napewno nadejda... i nie wierz ludziom na tym forum ze to dobry trening dla Ciebie. Znalem paru kolesi, ktorzy tez tak jak ty mysleli, ze trening na rzezbe jest ok (przy takim stazu!). Wszystko skonczylo sie przetrenowaniem, 3 tygodniami regeneracji i efektami gownianymi... zrozum !

MILAN
26-03-07, 16:34
To ile mam mieć stażu?? i ile mam sobie jeszcze czekać? rozumiem, że tse+cla w odstawke?
Nie wiem wogóle po co takie rozwiązanie, skoro nie zależy mi na przyroście masy a na uwidocznieniu jej

[ Dodano: 26-03-2007, 16:52 ]
Albo wymyśl jakiś trening przy którym nieprzetrenuje sie a będę mógł tse+cla stosować? tylko nie na mase ;p

AdRiAn
26-03-07, 19:12
Ty chyba nie lapiesz o co tu chodzi... musisz nabrac ale masy miesniowej, a nie masy jako tluszczu, bo tego masz juz pewnie od cholery... zrozum czlowieku, tu chodzi o miesnie i redukcje tluszczu...

MILAN
26-03-07, 20:14
no kuźwa nabrałem już, i nie mam zamiaru nabierać więcej, bo do lata chce jakoś wyglądać. a co mi z masy mieśniowej przykrytej tłuszczem?

AdRiAn
27-03-07, 12:43
jak bedziesz biegal, chodzil na basen i tak dalej to gwarantuje Ci ze spalisz ten tluszcz i pojawia sie tam miesnie... ale nie licz ze do wakacji bedizesz ladnie wygladal... powiem wiecej jezeli teraz zaczynasz cwiczyc to bedziesz wygladal kiepsko, z takim podejsciem lepiej sie nie bierz do tego bo w twoim przy[adku moze to sie okazac rozczarowaniem i siegnieciem po saa

MILAN
27-03-07, 12:47
jezeli teraz zaczynasz cwiczyc to bedziesz wygladal kiepsko, ..., siegnieciem po saa

zaczynasz masz na myśli rzeźbe? I co to saa??



Pisałem, nie piszczie skrótami :D