PDA

Zobacz pełną wersję : Rozgrzewka przed duzym wysilkiem



RogerJLB
05-09-12, 17:10
Witam , mam proste pytanie , otoz moj trneing na silowni polega na tym ze biore sie zawsze za wieksze ciezary aby robic sile , zawsze sie nastawiam na porzadny wysilek ale nie chcialbym tez sie narazic na jakas kontuzje , wiem ze trzeba sie porzadnie zawsze rozgrzac ale niewiem do konca co takiego robic aby miesnie byly przygotowane i na drugi dzien np nie bolaly. prosze o odp ;)

piuras86
05-09-12, 18:38
Ból to siła!

rób do 6 pow i tyle co 2 dzień trening i bedzie dobrze nie przemęczysz

ja robie zestaw
klatka/plecy/nogi po 6 s na partie do 6 pow
klatka/barki/nogi tak samo jak pierwszy

i dodaje w dni nietreningowe brzuch łydki łapy trening działa dobrze ja jestem zadowolony duży ciężar max koncentracja i jedziemy !!!!!! trening trwa 1h siłą idzie masa też

Sezonowiec
06-09-12, 23:16
Rozgrzewka jest bardzo ważna, organizm musi przygotować się do wzmożonego wysiłku, znam wiele osób co lekceważy tą część treningu i już co niektórzy mają problemy ze stawami. Rozgrzać się można na wiele sposobów, np. rower stacjonarny, bieżnia ( aby poprawić krążenie ) oraz wszelkiej maści wymachy i krążenia kończyn, możesz także wykonać kilka pompek, przysiadów, skrętoskłonów lub brzuszków. Naprawdę jest bardzo dużo sposobów aby się dobrze rozgrzać, ja ćwiczyłem nawet w dresach by trzymać większą temperaturę ciała z czym idzie mniejsze ryzyko kontuzji.