PDA

Zobacz pełną wersję : FBW ocena - priorytet barki klatka



grom120
05-09-12, 12:56
Cześć,

Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o tym planie?

A.
1. Wyciskanie płasko 3s
2. Wyciskanie sztangi sprzed głowy w siadzie 2s + 2s unoszenie hantli na boki
3. Podciąganie na drążku 4s max szeroko
4. Przysiady 3s
5. Uginanie ramion ze sztangą 3s
+brzuch

B.

1. Wyciskanie skos 3s
2. Wyciskanie sztangi sprzed głowy w siadzie 2s + 2s unoszenie hantli w opadzie
3. wiosłowanie hantla 3s
4. MC 3s
5. wyciskanie sztangi wąsko (triceps) 3s
+ łydki

poprzednio też jechałem FBW ale bardzo słabo szły bary i klatka (teraz stawiam na nią priorytet)

Proszę o opinie

Pozdrawiam :)

maniek1988
05-09-12, 13:16
A gdzie masz jakies rozpietki itp? Za malo cwiczen na klatke masz ja teraz np. robi FBW i robie serie laczone np wyciskanie i dipsy lub rozpietki i przenoszenie. Wedlug mnie niepotrzebnie powtarzasz wyciski na barki zamien z jakims innym kompleksowym cwiczeniem a wycisk siedzac np. zrob w staniu calkiem dobrze wchodzi.

grom120
05-09-12, 13:44
niektórzy robią jeden zestaw FBW i 1 ćw. na klate i nie narzekają, zresztą nie mam gdzie wepchać te rozpiętki, wycisk na barki chciałbym robić 3x tyg. żeby poprawić siłę, bo z tą cienko max 6x 40kg ;/

maniek1988
05-09-12, 14:34
Ja na twoim miejscu nie kierowal bym sie tym jak cwicza inni sprawdz ten plan. A co robiles wczesniej na klatke?

Gwido
05-09-12, 15:04
jak ci idzie slabo klata i bary to po **** ci fbw ?:D nie da sie w takim treningu ustalić priorytetów moim zdaniem. wtedy inne partie ucierpia a i tak nie zrobisz treningu tak jak ma byc. Przerzuć sie na split a gwarantuje Ci ze klata ruszy.
pzdr

grom120
13-09-12, 17:01
Co sądzicie o metodzie FBW 5x5? Bardzo podobają mi się jej założenia, coś akurat dla mnie na zwiększenie marnej siły, bo wyciskać 60kg na klate i 35kg na bary przy stażu 9msc to lipa, taki oto gotowiec zresztą z tego forum:

A.
- Przysiad 5x5
- WL 5x5
- Wiosłowanie w opadzie 5x5
- Pompki na poręczach 3 serie , max reps. ( powtórzeń ) .
- Brzuch/Łydki


B.
- Przysiad 5x5
- Wyciskanie w staniu 5x5
- Martwy Ciąg klasyk 5x5
- Podciąganie podchwytem 3 serie , max reps.
- Brzuch/Łydki

Baloniarz
13-09-12, 17:18
Ile masz lat, jak długo trenujesz, i jaka waga ? :P

grom120
13-09-12, 18:37
wiek: 20 lat
staż: 9 msc
waga: 74kg
wzrost: 181cm (dosyć niski jestem ;/ )

Baloniarz
13-09-12, 21:47
Jaj se nierób że niski Jesteś :P
Nie kombinuj z planami tylko weź się za dietę wrzuć z 10kg masy to i siła dobrze pójdzie, bo widać niedowagę i przy tym wzroście suchar Jesteś...

Patriot
13-09-12, 23:56
Chcesz głównie na siłę trenować ?
a coś takiego np:
Pon:
Wyciskanie płasko 5-7s
Przysiady5-7s+Prostowanie nóg4s+ uginanie 4s
brzuch 6s
Śr;
Barki - z 13s
triceps/biceps w superserii
łydka 6s +brzuch 6s
Pt:
Martwy ciąg 5-7s + wiosłowanie podchwytem 4s+ drążek 4s max/ ew. jeśli nie dasz rady ściąganie drążka do klatki 3s
Wyciskanie płasko 5-7s
brzuch 6s

w tym tygodniu taka kolejność na przykład, a w następnym wyciskanie robisz odwrotnie że w piątek zaczynasz od wyciskania, a w pon po nogach itd
Klatka powinna ruszyć
Jeżeli Ci nie przeszkadzają kolejne kilogramy to żryj ;p i uwierz mi że taki plan jeśli się do niego odpowiedni przyłożysz przyniesie odpowiednie skutki ;)

Patriot
14-09-12, 00:07
aha zakres ruchów nie przekraczający 10 w głównych ćwiczeniach. Martwy ciąg/przysiady/wyciskanie 4-8ruchów. Pozostałe w większym zakresie. Na barki najlepiej zaczynaj od żołnierskiego 5s, później wrzuć np 3s "arnoldków" i w superserii 3s unoszenia w przód i w opadzie, a po tym 2 kapturów na maxa.
Połączenie rąk rób tak, że jak np robisz francuskie łamaną sztangą to później od razu uginanie na biceps też sztangą. Jak robisz pompki na poręczach to na biceps w superserii podciąganie wąskim chwytem (podchwyt-nie opuszczaj się do końca) jak robisz np supinacje hantalmi to i na triceps hantalmi, myślę że rozumiesz? ;)
Na brzuch polecam allahy/spięcia z ciężarem np w poniedziałek i piątek, a we środę unoszenie nóg w zwisie i przyciąganie kolan w leżeniu, a następny tydzień odwrotnie 1 dzień z ciężarami dwa pozostałe bez itd.