PDA

Zobacz pełną wersję : [MóJ pLaN]- oBcZaJ Go..



atomson
11-04-06, 18:39
Skończyłem 19 lat, ćwicze z 3 miesiące. Mam pytanie, napisałem sobie plan taki 4 x tygodniu:
poniedzialek- klatka + triceps
sroda- barki + biceps
piatek- plecy + przedramie
sobota- nogi
+ w srode i niedziele basen

Chodzi mi o to czy można tak jak ja zrobiłem robić w parzyste i nieparzyste tygodnie inne ćwiczenia [ale te same partie cały czas i raczej próbowałem aby ćwiczenia były inne ale odpowiadały za te same części mięśnia]. Nóg nie dawałem do wzglądu bo zależy mi na ocenie innych zestawień ćwiczeń. W każdy dzień 2 partie mieśni przeważnie po 3 ćwiczenia, każde robie po 4 serie i 10 powtórzeń staram się zachować. Całkiem fajnie mi się nim ćwiczy teraz zacząłem III tydzień, pompa jest, wydaje mi się że coraz lepiej biore..

Link do mojego treningu zamieszczam tutaj, jest jako animacjie, czasem pisze BRAK ANIMACJI i jest opis jakie ćwiczenie wykonuje:

http://kawexxx.webd.pl/tren.htm

Czekam na ocene osób które mają pojęcie.. :razz: :razz: :razz:

sławo
11-04-06, 19:06
jak dla mnie przekombinowany ten plan na początku ważna jest prostota planu
zwykły 3 dniowy albo nawet 4 dniowy plan podawałem już takie
nie mówiąc już ze barki robisz po klacie i tricu i napewno jeszcze na treningu barków ten tric jeszcze jest słaby co za tym idzie wyciskanie bedzie słabsze
po bicku zaś plecy i znowu to samo
to takie wstępne uwagi

atomson
11-04-06, 19:14
to jak myslis jak ulozyc zeby bylo dobrze, co po czym ?? :???:

poniedzialek- klatka + triceps
sroda- plecy + przedramie
piatek- barki + biceps
sobota- nogi

moze tak?? :mad:

sławo
11-04-06, 19:23
narazie zrób tak
klata tric
plecy bic
barki nogi
i nie kombinuj z tymi zamianami
poprostu rób dany trening dajmy na to miesiąc potem zmieniej no chyba że ci dany trening dobrze wchodzi to zmień dopiero wtedy jak przestanie
na małe mięśnie 3 ćwiczenia 9,10 seri
na duże 4 tak po 12 -16 seri
pamiętaj że jesteś początkujący i na zmiany i większą intęsywność treningu przyjdzie czas

atomson
11-04-06, 19:29
teraz chodze do 3 klasy LO, a w 1 klasie coś ćwiczyłem kolo 7 miesięcy, jakims znawcą nie jestem ale wiesz wyczytałem co tyczy się tego połączenia które mi radzisz plecy + biceps:



CZY BICEPSY POWINNO SIE LACZYC Z PLECAMI ?

Przez lata kulturyscy w treningach laczyli zwyczajowo bicepsy z plecami - tak robiono zawsze, dawalo to efekty; wiec nikt z tym nie dyskutowal. Niestety, jak wiekszosc mitow, takze i ten zostal obalony - laczenie bicepsow w te sposob stawia je w gorszym polozeniu. Wczesniej laczenie bicepsow w ten sposob tlumaczono tym , ze dosc mocno wlaczaja sie do akcji podczas takich cwiczen jak martwy ciag, podciagania na drazku czy wioslowania, przez co po przejsciu do ich treningu nie trzeba juz wykonywac rozgrzewki , ani specjalnie przygotowywac. Niestety wielu trenujacych zdawalo sie nie zauwazac "delikatnej" granicy pomiedzy rozgrzewaniem bicepsow, a ich ostrym doswiadczeniem przy treningu plecow, przez co nazbyt czesto byly one mocno przemeczane. Trenujacy zdawali sie nie dostrzegac tego, ze moze poza przenoszeniami praktycznie wszystkie cwiczenia na plecy angazuja bicepsy. Przez lata mielismy doczynienia z kulturystami, ktorzy nawet nie wykonujac sesjii bezposrednio na bicepsy, cieszyli sie z posiadania calkiem niezlych baniakow. Jasne trening plecow z dymi obciazeniami zalatwial sprawe. Co sie stanie gdy po 12-20seriach z duzym obciazeniem na plecy zaczniemy trenowac bicepsy? Przetrenujecie je! - bo juz po zakonczeniu treningu plecow bedau ugotowane. Nie bedziecie mogli zalozyc na nie odpowiednich ciezarow , intensywnosc treningu bedzie niska, a za tym takze jego efektywnosc. Z tych wlasnie powodow nie nalezy bicepsow laczyc z plecami no chyba, ze ma sie genetyke i zdolnosci regeneracyjne Ronniego colemana %)


JAK ZATEM NALEZY JE TRENOWAC?

Bicepsy najlepiej jest dokladac po klacie lub barkach, albo tez poswiecic jeden dzien wylacznie umiiesnieniu rąk. Ten ostatni sposob jest szczegolnie skuteczny jezeli rece sa slabiej rozwijajaca sie czescia umiesnienia.
Jego skutecznosc podwyzsza, ze atakujemy bicepsy i tricepsy w pelni wypoczete, a nie podduszone treningiem innych miesni. Pamietac trzeba , ze kazdy miesien ma ograniczony zapas energii, ze po przekroczeniu pewnej granicy nie da sie mowic o intensywnym treningu. Osobiscie uwazam , ze miesnia rak trzeba poswiecac oddzielny dzien - ale to tylko moja opinia.

źródło: MUSCLE

sławo
11-04-06, 19:39
również czytałem ten artykuł
kiedyś ćwiczyłem tak koło już widzę regularność tych ćwiczęń
poza tym to prawie 2 lata temu
jesteś początkujący jakby nie było nie obrażaj się poprostu tak jest
i takie połączenie będzie dobre dla ciebie

Matrixs88
11-04-06, 19:41
Początkujący nie powinien ćwiczyć tak jak zaawansowany! Podaje gdzie są informacje na temat treningu dla początkującego ==>> http://e-kulturystyka.info/viewtopic.php?t=358

atomson
11-04-06, 19:42
nono w sumie dosyć długa przerwa heh :roll: wiem wiem ze jestem początkujący ale bede wielki hehe :cool: w sumie teraz wlasnie tak caly czas ćwiczyłem bicek z plecami..