PDA

Zobacz pełną wersję : Kurczak. Jak go przyrządzić?



panwiaderko
22-08-12, 23:38
Witam,
Mam pytanie, jak przyrządzić kurczaka, żeby był jak najmniej kaloryczny?(dieta redukcyjna) Czy można go smażyć na oliwie z oliwek? Gotowany jakoś mi się nie widzi. Może być też pieczony w piekarniku, tylko jak?
O pomoc proszę ekspertów :)
Pozdrawiam

raczeek_87
23-08-12, 09:31
rozumiem ze chodzi ci o cyce z kury , oliwy z oliwy nie używamy do smażenia bo i tak traci swoje walory w wysokich temp.
A wiec pierś posyp przyprawą do kurczaka i smaż normalnie ale na oleju rzepakowym nalej kilka kropli , rozsmaruj na patelni i można smarzyć jak gotowany ci nie smakuje .
Sam kurczak to nie ma dużo tłuszczu wiec nawet bym sie tym nie przejmował czy on smażony czy gotowany , bardziej bym sie skupił na twoim miejscu na pozostałych posiłkach .

slim shady
23-08-12, 09:53
na redukcji przyrzadzam przewaznie na 3 sposoby
1. Gotuje na parze z warzywami - ale tylko piersi, mieso z koscia duzo dluzej sie gotuje i przewaznie trzeba wrzucac jeszcze raz do gotowania bo przy kosci zdarza sie surowe
2. Grilluje na grillu elektrycznym, piers kroisz na cienkie plastry, przyprawiasz mieso najlepiej jakas marynata wychodzi na prawde smaczne
3. Pieke w rekawie foliowym, wrzucam przewaznie całego kurczaka albo nozki do foliowego rekawa, kroje duzo warzyw do srodka np. marchew, cebula, czosnek, ziemniaki, brokuły, pieczarki itp. Potem zawiazuje rekaw i robie kilka dziurek wykałaczka, wrzucam do piekarnika na ponad godzine jak nie 1,5 pod koniec pieczenia rozcinam rekaw zeby mieso sie troche przyrumieniło.

Smazonego staram sie unikac, ale czasem zdarza mi sie zjesc wiec wtedy kroje piers kurczaka na drobne kawałeczki, wcieram w nie przyprawe gyros i wrzucam na patelnie wraz z jakimis warzywkami.

tutaj masz nasza ksiazke kucharska moze znajdziesz cos fajnego dla siebie http://www.e-gym.pl/forumdisplay.php?34-Kulturystyczna-ksi%B1%BFka-kucharska

panwiaderko
23-08-12, 17:35
Czyli na redukcji te kilka kropel oleju mi nie zaszkodzi? Niestety grilla elektrycznego nie posiadam, a jednak lubię mieć kura spieczonego, a nie rozmoczonego ;) Może spróbuję wersję z warzywami w piekarniku.
Pozdro

Lordunio
23-08-12, 20:09
Czyli na redukcji te kilka kropel oleju mi nie zaszkodzi? Niestety grilla elektrycznego nie posiadam, a jednak lubię mieć kura spieczonego, a nie rozmoczonego ;) Może spróbuję wersję z warzywami w piekarniku.
Pozdro

Niewielka ilość oleju, nie zaszkodzi Ci w jakiś niesamowitym stopniu, pamiętaj aby smażyć na oleju, a nie w oleju, jak to robi 90% osób w Polsce. ;)
Możesz np. wziąć ręcznik papierowy, czy chusteczkę, zamoczyć ją (oczywiście nie całą, a tylko kawałek) w oleju/oliwie, przetrzeć nią patelnię i na tym smażyć.
Też polecam patelnie elektryczną - super sprawa. :D

panwiaderko
23-08-12, 22:42
Wypróbowałem na szybko ten patent z chusteczką i jest super :) Cyce smakują lepiej niż smażone w oleju, czuć kurę, a nie olej ;)
Jak mi się smażony zapas skończy (2-3 dni), to spróbuję upiec :)

alder
24-08-12, 13:37
zainwestuj w grill elektryczny. smazenie nawet na odrobinie nie jest zdrowe.

ale by smakiem było to marynuj minimum godzinę a najlepiej noc .do marynaty dodaj soku z cytryny to będzie miękki i soczysty kruchy .

przykładowa marynata

olej rzepak
sos sojowy
olej sezam
pieprz cayenne
i tu różne inne przprzyprawy najlepiej naturalne i zioła ale mogą być gotowe np niby chińskie itd

panwiaderko
24-08-12, 15:41
Nie mam jakichś wyszukanych kubków smakowych i dla mnie wystarczy nawet posypać solą i pieprzem i będzie git ;) Może zainwestuje w grill. Macie jakieś polecane/sprawdzone modele?

maniek1988
24-08-12, 15:54
Ja uzywam tefal http://www.ceneo.pl/8901761 prosty w obsludze latwo sie czysci i szybko sie nagrzewa calkiem sporo na nim sie miesci przynajmniej 900g kurczaka. Polecam

alder
24-08-12, 15:56
ja mam zwykły z tesco za 28€ ale w sumie jest jjakiejś marki

Mosin
24-08-12, 22:24
Ja uzywam tefal http://www.ceneo.pl/8901761 prosty w obsludze latwo sie czysci i szybko sie nagrzewa calkiem sporo na nim sie miesci przynajmniej 900g kurczaka. Polecam

Też go używam i jest super. Ogólnie to gorąco polecam ten model ,ale jak z jakiś powodów ci nie podpasuje ten to kupując grilla patrz na:

1 rzecz, czy ma demontowane płyty, to moim zdaniem najważniejsza rzecz w grillu płyta bez demontażu to tak jak byś chciał umyć patelnie po smażeniu bez użycia wody

2 czy ma górną płytę sztywno zamontowaną czy luźną dopasowującą się do potraw, jak nie ma luźnej to jest **uja warty

3 jakość płyty i grzałek, jak grill się nagrzewa nierównomiernie to może ci jeden kawałek przypalić ,a drugiego nie dosmażyć, płyta też musi być dobra np. w tym Tefalu nawet mocno zaschnięty tłuszcz schodzi prawie na sucho bo ma dobrą jakość teflonowej powierzchni

Aha i ja swój kupiłem za 199zł w RTV EURO AGD więc lepiej poczekać bo da się się go wyhaczyć w sensownej cenie.

alder
24-08-12, 22:27
zdejmowana płyta to rzeczywiście świetna sprawa ale można myć grzeująć grilla i polewajac wodą .

Mosin
24-08-12, 22:31
Niestety są różne modele, moi dziadkowie mają taki co ma pełno dziurek przez które wylatuje dym więc jak by się go zmoczyło to grzałka by się zalała ,a płyt nie ma demontowanych więc jest z nim problem duży.

alder
24-08-12, 22:34
a tłuszcz nie moczy grzałki?

Mosin
24-08-12, 22:46
Raczej nie bo ma rowki odprowadzające ale bardzo płytkie i podejrzewam ,że jak by poleciał mocno to by wylał się z rowków, no ale nie da się go otworzyć i zobaczyć.

alder
24-08-12, 23:43
wodą też można lekko polewać

fallenursus
25-08-12, 00:04
Polecam ten.
Zima czy nie zima 10min i 500 stopni F jest. Wcbodzi nawet maly prosiaczek na rozno lub deie cale kury duze.

http://static.howstuffworks.com/gif/productImages/8/1/00000116581-VermontCastingsVM600BSP5BurnerGasGrill-large.jpeg

panwiaderko
02-10-12, 14:55
Poruszam temat bo wreszcie coś ogarnąłem w tym temacie.
Dla osób które nie chcą wkładać dużo kasy w grill elektryczny, lub nie mają miejsca, polecam patelnię grillową.
Dostałem takową na imieniny i daje radę,
Pozdro

alder
02-10-12, 15:06
tylko że dobra taka patelka to kosztuje jak grill

raczeek_87
02-10-12, 17:35
Polecam ten.
Zima czy nie zima 10min i 500 stopni F jest. Wcbodzi nawet maly prosiaczek na rozno lub deie cale kury duze.

http://static.howstuffworks.com/gif/productImages/8/1/00000116581-VermontCastingsVM600BSP5BurnerGasGrill-large.jpeg
falen ile te cudo kosztuje i jakiej jest firmy - podoba mi sie a i czy elektryczny jest bo juz z tydzień szukam na balkon do bloku żeby wystawić .

fallenursus
02-10-12, 18:14
700 dalem. juz z 4-5lat stoi na dworze zero rdzy. bez przykrycia bo psy zjadly:)
vermont castings
gazowy

bibski
17-11-12, 21:22
ostatnio zrobiłem tak dwa cyce podsmażyłem na teflonie potem do rondla trochę wody i dołożyłem kilka brukselek i fasolki szparagowej mrożonej wszystko doprawiłem cury
do tego torebka kaszy i git fajna szama zero tłuszczu

Gwido
18-11-12, 20:15
ja leje na patelnie wode, czekam az wre daje indyka albo kure przyprawiam i sie nie musze martwic na jakim oleju smarzyc.
robie tez tak jajecznice.
pozdro

bibski
18-11-12, 21:19
ja leje na patelnie wode, czekam az wre daje indyka albo kure przyprawiam i sie nie musze martwic na jakim oleju smarzyc.
robie tez tak jajecznice.
pozdro

dokładnie tak patelnia teflonowa juz za 40 zł i po problemie z tłuszczem
a miesko czy nawet rybe wystarczy naciac i tłuszcz sie wytapia sam wazne zeby patelni nie rozgrzewac kładziesz na zimna i sie wytapia