PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki trening dla początkującego? ACT czy FBW?



darek87
12-08-12, 11:54
Witam

Na wstępie powiem, że mam 25 lat, 178 cm wzrostu i ok 74 kg wagi, także myślę, że na początku trzeba złapać parę kg masy... Jeżeli chodzi o staż treninowy to, tak jak mówię dopiero zaczynam. Jednak w przeszłości trochę ćwiczyłem także jakieś tam blade pojęcie o tym mam:) niestety od ponad 2 lat nie miałem żadnej styczności z siłownią...

Jaki trening będzie dla mnie najlepszy? zastanawiam się nad obwodówką ACT lub FBW. Jak wy oważacie? Jeśli chodzi o mnie to bardziej skłaniałbym się ku ACT, poćwiczyłbym nim przez te 8 tygodni, rozruszał się, a dopiero to tym czasie przeszedłbym do FBW lub do innego "normalnego" planu... Co o tym myślicie?

Pozdrawiam

rafio83
12-08-12, 12:03
Zacznij od tego

http://www.e-gym.pl/showthread.php?14506-%B6wietne-masowo-si%B3owe-FBW-dla-pocz%B1tkuj%B1cych-ze-sta%BFem-mniejszym-ni%BF-6-mies

darek87
12-08-12, 19:53
czy ten plan nie jest zbyt ciężki jak na sam początek? nie lepiej zacząć od ACT a dopiero później przejść do tego co podałeś?

luo
12-08-12, 20:07
To i to będzie dobre, także wedle uznania. Można nawet przeplatać treningi act z fbw. Ważne żeby nie przesadzał z ciężarami i uczył się techniki

Micek185
12-08-12, 21:31
cwiczyęłś na siownie wiesz co i jak nie połamiesz ise, bierz się za FBW, stopniowo dodawaj ciężaru w 8tyg można znacznie forme poprawić w a ACT to popierdołłka od razu konkrety. później podzielił bym FBW na góre i dół czyli nogi. Wsi.

Patriot
13-08-12, 14:25
rozkręcisz się to możesz później robić coś ala FBW dodawać po jakimś ćwiczeniu zastępować je innymi czy coś jeszcze innego.
Wracasz po długiej przerwie to najważniejsze żebyś nie liczył, że za tydzień będziesz miał sześciopak z mięśniami grubości pięści opanuj technikę, wczuj się w pracę mięśni i najważniejsze to się właśnie nie bać uczyć techniki złożonych ćwiczeń. Po takiej przerwie jakikolwiek trening byś nie zrobił to powinieneś poczuć zakwasy, a najlepiej staraj się żeby po każdym treningu mógł następnego dnia czuć, że coś robiłeś(tylko nie doprowadzać się za często do sytuacji, że nie będziesz dał rady z łóżka wstać ;p)

darek87
13-08-12, 14:56
ok, dzięki, chyba jednak zacznę od ACT i dopiero później przejdę do porządnego FBW. ACT potraktuję jako 8 tygodniową "rozgrzewkę", powrót do prawidłowej techniki i wstęp do późniejszego FBW... :) trochę boję się, żeby na wstępie nie przetrenować mięśni dlatego zacznę od lżejszego ACT

darek87
18-08-12, 12:18
nie chcę zakładać nowego tematu więc proszę tutaj o sprawdzenie planu treningu ACT. Starałem się ułożyć ćwiczenia w ten sposób żeby wykorzystać w całości posiadany przeze mnie sprzęt bez konieczności zmiany jego konfiguracji:
1) Drugie ćwiczenie z Aerobicznej 6 Waidera (Brzuch)
2) Przysiady z hantlami trzymanymi w obu rękach (uda)
3) Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej (klatka)
4) Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia (barki)
5) Podciąganie hantla w opadzie-wiosłowanie (plecy)
6) Martwy ciąg na prostych nogach (plecy)
7) Uginanie ramion stojąc ze sztangą łamaną (biceps)
8) Wyciskanie francuskie hantla jednorącz w siadzie (triceps)
9) Uginanie nadgarstków podchwytem w siadzie (przedramiona)
10) Wspięcia na palce w staniu (łydki)

darek87
20-08-12, 22:55
nikt nie ma nic do powiedzenia na temat planu?

maniek1988
20-08-12, 22:59
Jak juz do zmienil bym ustawienie nogi, plecy, klatka,barki, biceps,triceps,jak musisz to przedramiona brzuch razem z lydkami mozesz polaczyc albo najpierw brzuch pozniej lydki. I cwiczenia jak najbardziej zlozone i powinno byc ok.

luo
21-08-12, 21:42
nie zaczynamy od brzucha to raz,
na plecy wystarczy jedno ćwiczenie to dwa
po nogach zrób klatkę, potem plecy barki biceps i triceps. Ciężko Ci będzie bezpośrednio po przysiadach zrobić martwy ciąg czy wiosłowania.

darek87
29-08-12, 19:58
dziwne, na jednym z forum właśnie zamieszczona jest taka informacja:
Kolejność parti w treningu ACT:
- Brzuch
- Uda
- Klatka
- Naramienne
- Plecy
- Bicepsy
- Tricepsy
- Przedramiona
- Łydki

No ale cóż, jeżeli brzuch ma być ostatni to niech tak będzie:) dzięki za pomoc