PDA

Zobacz pełną wersję : Dieta na spalanie tkanki tłuszczowej



RyaN
22-03-07, 22:17
Mam 17 lat. 175cm wzrostu i ok. 100kg wagi. Jest to ogromna nadwaga ale chce chociaż troszeczkę ją zniwelować. Stosuje dietę mieszkam blisko stadionu to dziennie wieczorkami robie 6 okrażeń wokół boiska.W szkole mam często baseny(aż 4 na tydzień).Jeżdżę na rowerze. No i do tego wszystkiego chciałbym zainwestować w jakieś suplementy.Dietę mam ułożoną samodzielnie ale nie wiem czy ona będzie dobra na spalanie.Przedstawie ją:

I posiłek:śniadanie(6.30-8.00)
-jakieś owoce
-płatki z mlekiem 0,5%
-jogurt

II posiłek:drugie śniadanie w szkole(11.00-12.30)
-jabłko
-kanapki-chleb razowy z szynką i serem

III posiłek:obiad(15.00-16.30)
-jakieś owoce
-kostka białego sera wymieszana z jogurtem w miseczce(taka ciapka)
-białe mięso

IV posiłek:kolacja(17.00-18.00)
-kanapki-chleb razowy i serek wiejski
-jakieś owoce

CO O NIEJ SĄDZICIE?

duzen
22-03-07, 23:11
Dieta do bani. Zero urozmaicenia i poza tym nie dostarczysz tym jedzeniem odpowiedniej ilości wartości odżywczych.


Moja dieta.

Śniadanie
2x węglo - kubek musli
1x mleko - kubek mleka
1 tluszcze - 1,5 lyzki siemienia lnianego
1x owoce - kubek malin lub truskawek
1xbiałko - jajecznica z 3 jajek (z dwoch wyciagasz żołtka)
SMAŻYSZ tylko na OLIWIE ! Zadnych maseł, margaryn i smalców.

Lunch
2x weglo - 2 kromki chleba razowego
4x białko - 100 - 120 g piersi z indyka/kurczaka w plasterkach - bez panierki (same filety)
2x warzywa - 2 kubki sałaty, 1/2 kubka pomidorow i jeden ogórek
1x tłuszcze - 2 łyżki sosu winegret
1x owoce - pomarancz/brzoskiwnia/nektaryna


Obiad
3x weglowodany - ziemniak pieczony (1szt!)
5x białko - 150 g grillowanego łososia (losos jest drogi wiec mozesz uzyc Pangi albo flądry)
2x warzywa kubek gotowanych brokoł lub kalafiora
2x tluszcze - 1 lyzeczka flora bio activ , 8 oliwek

Przed treningiem :
10 x orzechy ziemne
1x kubek mleka
Woda


Po treningu
20 g białka serwatkowego (najlepiej jakiś izolat z np 90% zawartościa bialka) rozpusc w 200 ml wody lub mleka (do 1 h po treningu w celu unikniecia katabolizmu)
2x lyzeczka miodu
1/2 kubka truskawek
kubek soku - propozuje Hortex jablko, malina, jezyna bez cukru

Zobacz jeszcze trening obodowy i ćwicz. Z twoja wagą myśle ze bedzie Ci mega trudno znieść pierwsze 2 tyg bo ssanie będziesz miał nieziemskie, ale cierp ciało jak chciało ^^ życze powodzenia :P


BTW: Staraj się zminimalizować jedzenie np jogurtów bo mimo iż wielu uważa ze sa zdrowe i dietetyczne to tak nie jest. Zawieraja dużo węgli i innych śmieci, Jak jogurt to tylko naturalny. Poza tym po 18 nic nie jedz, jak ssie zapijaj wodą. A co do supli to daj sobie spokoj narazie :) Przy Twojej masie na początku powinno szybko polecieć w doł, potem kup może Thermo Speeda i jakiś krem na ujędrnienie skóry bo możesz mieć zwisy. Pozdro

SOG ? :)

Ikar
22-03-07, 23:21
chodzisz na silownie ?? ja bym Tobie radzil biegac rano lub po treningu a nie wieczorem

RyaN
23-03-07, 12:17
oks... tak chodze na siłownie od miesiąca 4x w tygodniu..tylk zapomniałem napisać :)

AdRiAn
23-03-07, 21:32
biegaj na czczo, z supli Thermo Speed Olimpu lub inny spalacz, dodaj 45 minut aerobow po treningu (bieganie, rowerek) skacz na skakance, sauna, basen, ogolnie duzo ruchu + silka + ew. A6W lub ABS II i beda efekty szybko...no i oczywiscie dietka :mrgreen:

RyaN
24-03-07, 14:35
A co do tej dietki moger ją stosować?? Bo wiecie zbytnio nie mam dużo kasy zeby tam inwestowac w jakieś ryby nieryby oliwki nie oliwki :)) I tak czasami mam tak ze jem tylko 4 posiłki dziennie :) Zamiast kanapek z twarożkiem różnie ser żółty ogólnie to urozmaicam ale trzymam sie głównie takiego nabiału.Mało węglowodanów i tłuszczy. Co o takim czymś myślicie?

Wiktor1882
26-03-07, 12:22
duzen, wow to jest twoja dieta fajna napewno jestes bogaty człowiekiem masz czas na gotowanie i przyrządzanie tego wszystkiego napewno w wieku 15 lat miałes ok 100 kilo wagi po stosowaniu tej diety ładnie sie wyzezbiłes to prawda bo ja sądze ze ta dieta jest zkopiowana z jakieisz stronki dopisane co nieci od siebie i to wszystko :)

duzen
26-03-07, 13:47
dziżys skąd Ty sie urwałeś :o

Po 1 nikt nie powiedział że to jest moja dieta, zauważ ze napisałem ze to jest moja dieta ktora stosuje. Po 2 nie jestem bogaczem bo skladniki nie sa drogie. Po 3 przygotowanie obiadu to 20 minut. Po 3 nigdy nie wazylem 100 KG OMG :P I fakt, dieta pomogla mi się wyrzezbic. A po 4, tak ... zmienilem ta diete troche. Widzisz jeszcze jakies problemy ? no comments ...


a taj btw. Skoro uwazasz ze dieta jest skopiowana z jakiejs www to daj dowod. A jak go nie masz to lepiej siedz cicho.

Wiktor1882
26-03-07, 14:58
3x weglowodany - ziemniak pieczony (1szt!)
w 20 min upieke zimniaka popodobno tyle obiad szykuje sie

5x białko - 150 g grillowanego łososia tanioch tyklo 46 zł kilo co to jest
2x warzywa kubek gotowanych brokoł lub kalafiora zapytaj sie mamy czy ugotuje w 20 min jak tak dam ci soga i to nie twoja dieta
Moja dieta. samo to sie napisało ja piernicze

duzen
26-03-07, 17:21
Widze ze sie lubisz czepiac. Pisałem w ktoryms z postow w innym temacie ze jak nie stac kogos na losia moze uzyc Pange albo mintaja a to kosztuje grosze - Poszukaj sobie tych postow!!. Pozatym, wrzucenie filetu na patelenie to wg Ciebie wymaga kucharza z Sheratona - spx, nie wnikam, a upieczenie ziemniaka wymaga ognia jak w piecu hutniczym i piecze sie conajmniej godzine. Poza tym, jak mialem wg Ciebie napisac ? To dieta ktora stosuje ale sam jej nie ukladalem ? Fakt nie ukladalem tej diety ale byla robione pod moja osobe i nie kwestionuj tego. Nigdzie nie jest napisane ze trzeba dawac diety ulozone przez siebie, czepiłes sie jak rzep ogona. Ważne ze dieta jest sprawdzona. Btw dziwne ale ja wydaje na jedzenie 60 zl/mc wiec to nie sa kokosy.

Co do brokul i kalafiora. Nie baadz smieszny. Brokuly sie gotuja max 10 min. Chyba ze nie masz zebow to gotujesz godzine zeby byla papka. Troche już mam ta diete i wkurza mnie takie gadanie. Najpierw sprobuj a potem dyskutuj. Masz jeszcze jakieś uwagi.

W sumie nie wnikam, ja robie posilki w 20 minut. Moze mam nadludzka sile ^^ Pozdro

btw. gdzie ten SOG ?

Wiktor1882
26-03-07, 17:41
Btw dziwne ale ja wydaje na jedzenie 60 zl/mc wiec to nie sa kokosy. chleb kosztuje 2 zł powiedzmy na 2 dni to jest 30 zł na mc połowe wydajesz na chleb mc a co dalej jakas rybka twarug zlatuje z nieba moja Mama jest kucharką od 26 lat brokuły w min :) niebende jaj cytował bo na forum są nieletni

duzen
26-03-07, 18:52
hmmm dobra ja wymiekam. Jak jesz chleb w 2 dni to zazdroszcze rzezby ^^

Co do wydatkow. No cóż, moze to cud ekonomiczny ale tyle wydaje a na przygotowanie obiadu poswiecam 20 minut. Nie wiem moze jestem niesamowity ale tak juz jest. Pozdro

Temat do zamkniecia bo z powaznych tematow robi sie przedszkole. EOT

AdRiAn
26-03-07, 19:17
sam robisz przedszkole piszac glupoty. I co ma chleb razowy do rzezby?? znasz pojecie ektomorfik... ???

duzen
26-03-07, 20:08
Dobra nie wypowiadam sie bo widze ze kazdy pozjadal wszystkie rozumy ... zycze milej dalszej dyskusji

MILAN
26-03-07, 20:37
Adrian uważasz, że ta dieta jest zła?


Jedno mi sie nasuwa na myśl, koleś chce pomóc, a wy zamiast wypowiedzieć sie na dany temat, to czepiacie sie szczegółów z jego wypowiedzi...

Wiktor1882
27-03-07, 16:30
To ci teraz powiem jedno każda dieta jest ustalana według wielu cyników jak praca rodzina tryb życia i wiele innych cyników jak się tylko robi kopiuj / wklei to mu nie pomożesz bo każda dieta jest inna jak trening jonasz jak pisze komuś plan to pyta się wiek wzrost starz ile ćwiczy i takie tam my tylko możemy podpowiedzieć co może jeść aby spalał a nie jak i kiedy on sam powinien sobie napisać a jak napisał to możemy mu pokazać jakie błędy popełnił i żeby je skorygował bo może jak napiszesz mu obiad on jest w szkole a powinien cos zjeść i co mała walizka i gotuje pierś z kurczaka . dzięki za konwersacje i nie denerwuj się bo to nie zdrowe powoduje szybszy rozpad tkanki mięśniowej

duzen
27-03-07, 22:03
JA sie tylko denerwuje z tego powodu ze jestem posadzany o skopiowanie diety. Ciwcze juz dosyc dlugo i wiem ze danie komus czegos co nie bylo testowane przez samego siebie to jest brednia, ale powtarzam .. dieta byla ukladana dla mnie i sam ja stosuje teraz. Sa efekty i to jest najwazniejsze.

A co do czasu jedzenia, nic nikomu na to nie poradze ... sam widzisz. Dieta jest pod moja osobe i ja mam idealnie zgrany grafik z kazdym posilkiem, poza tym nikomu nie kazalem stosowac tej diety a jedynie zasugerowalem ze moze ja stosowac bo jest skuteczna.
Zawsze ktos powie ze kazdy organizm jest inny ... ale po to ktos sie pyta o rade zeby mu ta rade dac, a czy z niej skorzysta to juz jego wybor.

Temat i tak jest do zamkniecia bo tylko SPAM sie robi.

AdRiAn
27-03-07, 22:04
dodaj do dietki na noc bialy ser tylko bez dodatkow (i zaznaczam ze ma byc chudy) , zmodyfikuj ja tak aby wyszlo Ci 7 malych posilkow, pamietaj ze musisz zwiekszyc metabolizm (robisz to poprzez wlasnie taka ilosc posilkow, a takze dodawanie bialka do kazdego posilku) poszukaj w necie artykulu o metabolizmie, to bedziesz wiedzial wszystko :P

ps. w wolnych chwilach czytajcie artykuly zywieniowe, a nie forum i bedziecie sami rozwiazywac swoje problemy

pzk
27-03-07, 23:11
może mi ktoś podać zapotrzebowanie organizmu na bialko wegle i tluszcz przy diecie lekko redukcyjnej. waze 78kg wzrost 176 12%tłusczu (zmiezone na wadze za okolo 100zl:)) celem jest zrzucenie jakis 5kg tluszczu i budowanie dalej miesni pozdro

Kakashi
29-03-07, 00:43
lekko redukcyjnej...??:| WTF??:P

mysle ze to moze byc cos koło 3g białka 1g tłuszczu 4g weglowodanów na kg masy ciała...:D takie cos powinno byc ok:D pozdro:D

MILAN
29-03-07, 01:08
a nie 2g węgli :D ?

Kakashi
30-03-07, 16:00
a nie 2g węgli ?
to chyba tylko wtedy kiedy podoba Ci se sylwetka kosciotrupa...:|

MILAN
30-03-07, 17:30
Wycofuje sie ;P 2 to dla mnie dobre bo przy ciałku jestem :P

PS. Lepszy kościotrup niż tłuścioch :P Pzdr