PDA

Zobacz pełną wersję : Seria 110kg na klate, seria mc 55kg????



ziomeczek
15-07-12, 21:56
Witam.Tak jak w temacie ,Klatkę robię 3 serie 110 kg po 8 powtórzeń, a mc 3 serie 55 kg po 8 powtórzeń???
Proszę o porady jak wzmocnić plecy i nogi.Dodam że nie chce zbytnio przeciążać kręgosłupa.Pozdrawiam

D3
15-07-12, 22:18
Hmm nie wiem może zacznij bardziej przykładać się do treningu pleców i nóg?
Rozstrzał pomiędzy płaską a martwym masz przekonkretny.

P.S. Fajnie, że się martwisz o przeciążenie pleców, ale o przeciążenie klaty to już się nie martwisz?

DTX
15-07-12, 22:20
Więcej ciężaru ,więcej kalorii i nie ma opierdalanja się
Systematycznie dokladaj ciężaru na sztange mc i przysiady to postawa. Nie.ma co bac się ciężaru. Technika i jazda

ziomeczek
15-07-12, 22:21
Klatkę z tego co się orientuje nie jest tak łatwo przeciążyć,a plecy są bardziej wrażliwe na kontuzje.... po coś w końcu wymyślono pas

Baloniarz
15-07-12, 22:22
Może jak podnosi do góry to robi konkretny mostek pomagając sobie podnieść i dół kręgosłupa pracuje :)
Podpatrzyłem na siłowni, sam nie praktykuję...

ziomeczek
15-07-12, 22:23
właśnie nie robię mostka cały czas proste plecy i głowa skierowana do przoduy

Baloniarz
15-07-12, 22:27
A możesz się pochwalić zdjęciem klaty i pleców :), chętnie bym zobaczył czy jest wprost proporcjonalnie do różnicy w kg na sztandze :)

KowalX
15-07-12, 22:30
Proszę o porady jak wzmocnić plecy i nogi.Dodam że nie chce zbytnio przeciążać kręgosłupa.Pozdrawiam

A jak wzmacniałeś do tej pory? Nie możesz zrobić przez słabe plecy czy może słaby chwyt?

ziomeczek
15-07-12, 22:34
Ogólnie plecy i nogi ćwiczę krótko tzn kilka miesięcy i po prostu 55 kg jest dla mnie ciężkie robię max 10 powtórzeń.A do tej pory się tylko podciągałem pora to nadrobic

raczeek_87
15-07-12, 22:40
dziwne ????????????????????
w profilu masz wpisane 18m-c ze trenujesz a plecy tylko kilka miechów to znaczy ile 2/3m-c .
wg mnie to nie ma sie co dziwic co do tych róznic jak priorytetem była tylko klata i pewnie biceps , ale nie ma co sie martwic z czasem sie to powinno wyrównac.

Pumbas
15-07-12, 23:32
Klatkę z tego co się orientuje nie jest tak łatwo przeciążyć,a plecy są bardziej wrażliwe na kontuzje.... po coś w końcu wymyślono pas

moim zdaniem to bzdura, plecy i nogi to najmocniejsze i najsilniejsze partie , korpus jest stabilizowany tyloma mięśniami że kontuzję załapać można w większości wypadków tylko niewłaściwą techniką.. pas wymyślono żeby trójboiści mogli dodać więcej kg w siadzie/martwym - ciężar ponad to co są oni w stanie sami utrzymać, ale są w stanie z nim wykonać bój.

Masz problemy z kręgosłupem? wady postawy?
Jak jest ok to nie masz się czego bać tylko robić ciężkie martwe ciągi i przysiady.

Moim zdaniem:
3 miesiące leć planem Rippetoe który wygląda tak:
trening 3xweek ABA BAB
wszystkie opisane serie to serie na maks cięzarach, kazde ćwiczenie musci poprzedzać 2-4serie rozgrzewkowe

A:
przysiady 3serie x5 powt
wyciskanie na poziomej ławce 3x5
martwy ciag 1x5
pompki na poreczach z obciazeniem 2x8

B:
przysiady 3x5
wyciskanie sztangi z klatki stojac 3x5
wiosłowanie sztangą w opadzie 3x5
podciaganie na drażku podchwytem 2x8

w seriach roboczych stały ciężar, zaczynasz od zaniżonych kg i zwiększasz co sesję/co tydzień o 2,5-5kg

3 miechy ciężkich siadów 3xweek i będziesz miał nogi, potem zrobisz jakiś plan gdzie będzie mniej siadów a więcej martwych i wiosła i bedize ok.


swoją drogą dobry wynik na klatę ja tyle nie wypierdolę i za rok : |

Micek185
16-07-12, 13:44
co temat to głupszy jak można robić serie mc na 55kg i jechac 110 w seriach WL? nie widzicie że to jawna szydera?
szkoda słów.

Pumbas
16-07-12, 13:55
niekoniecznie.

Pioter1994
16-07-12, 14:01
Błągam was, ja zacyznając robić MC robiłęm serie 45kg x10 w wieku 16 lat a byłem cholernie słaby bo np: biceps hantlami 4kg robiłem, barki sztanga 18kg...

Toż to nie możliwe, moi kumple z klasy w szkole walą większe obciążenie bez ŻADNEGO treningu, więc błagam bez jaj.

luo
16-07-12, 15:56
Ej no bez jaj;) za huj w to nie uwierzę, że robisz 8x110 w WL, a nie dasz rady ruszyć podobnych kg w martwym. NO WAY! Swoją drogą 110x8 to nie jest wcale mało jak na kogoś kto nie robi pleców%).
poza tym 110 i 55kg ma się jak 2:1, przypadek?

Micek185
16-07-12, 17:15
niekoniecznie.

Wysuń jakąś tezę Pumbas ciekaw jestem jak mi to wytłumaczysz że jakiś 12latek robi was w chuja na forum.

Pumbas
16-07-12, 18:05
prawdopodobnie nas robi, ale np. na starej siłowni był as co plecy/nogi robił jakimś gównem, a klatkę miał tak dojebaną że przy wadze ~60-70kg wypierdalał ~180kg i jeździł z tym na zawody w wyciskaniu.
przez to że olewał te nogi i plecy miał taką małą wagę, wyglądał jak przecinek a jak kładł się na płaskiej to nie mogłem uwierzyć własnym oczom co on podnosi.

więc nie wiem co by było takiego niezwykłego że gdzieś w jakiejś dziurze jakiś ziom robi serie 110 a mc 55. no ale ok, równie dobrze może być to fake

KowalX
16-07-12, 18:50
więc nie wiem co by było takiego niezwykłego że gdzieś w jakiejś dziurze jakiś ziom robi serie 110 a mc 55. no ale ok, równie dobrze może być to fake

Znam osobiście ziomka co cisnął ponad 100kg na poziomej i coś koło 50kg na martwym :) A jeśli się nudzi i kłamie to nic mnie to szczerze nie obchodzi. Jeden post w tą czy w tamtą.

ziomeczek
29-07-12, 11:48
Długo nie pisałem bo nie miałem czasu a jeśli chodzi o to czy to fake to nie po co bym sie wogóle trudził z tym tematem?????
Ktoś pisał że mój staż to 18 miesięcy to było kiedyś potem niebyłem na forum dłuuugo i nic nie uzupełniałem.
Wczoraj założyłem na martwy 60 kg i za ciężkie.

luo
29-07-12, 14:21
Od kiedy martwy ciąg ma być lekkim ćwiczeniem? Skoro tak twierdzisz to spróbuj zwykłej progresji ciężarów z treningu na trening powiedzmy o te 5kg. Ważne jest, żeby nie stać w miejscu bo mięśnie szybko adaptują się do ciężarów. Jest duuużo rozpisek pod ts, więc dlaczego miałbyś z nich nie skorzystać? np 5-3-1 wendlera. Dobrze by było jakbyś nagrał ostatnie serie martwego ciągu i przeanalizował sobie co robisz źle, która faza ruchu jest najsłabsza, a najlepiej po prostu wrzuć go tutaj, nie musi być super jakości, nagrane fonem w zupełności wystarczy

ziomeczek
29-07-12, 17:43
Postaram się wrzucić filmik w tym tygodniu....

D3
29-07-12, 18:45
Ja dzisiaj 180kg mc klasyk. Życiówka.

Pioter1994
29-07-12, 19:04
Ćwiczysz w ogóle te plecy? Wrzuć plan jeśli możesz z obciążeniem który używasz.