PDA

Zobacz pełną wersję : Dylemat 4 czy 5 razy w tyg.



sweetex
01-07-12, 11:24
witam,
Zacznę od tego że jestem obecnie w fazie budowania czystej masy mięśniowej i mam dylemat ile razy w tyg trenować 4 czy 5, dodam że pracuję na zmiany w systemie 4 brygadowym i z regeneracją u mnie jest średnio, nocki dają nieźle w kość.

Wykonuję trening aerobowy 3-4 razy w tyg. po treningu albo rano na czczo, jestem typem metabolicznym który łatwo łapie fat, więc aero jest jak najbardziej na miejscu a przynajmniej tak mi się wydaje.

Najlepiej było by ćwiczyć system 5 x tydz. każda partia osobno, dodam że lekkim priorytetem są łapy które odstają, więc chce je trenować na osobnej sesji, natomiast najlepszą moją partią są nogi.

Pomóżcie mi podjąć decyzję ile razy ćwiczyć, z góry dziękuję.

Micek185
01-07-12, 13:45
1.rozpisz cały plan treningowy z podziałem na dni
2.w jakich godzinach spisz i w jakich trenujesz.
3.o jakich porach jesz
4.wstaw zdjęcia sylwetki.

sweetex
01-07-12, 13:52
Ad.1 IV dni, dobór ćwiczeń i serii to nie problem bardziej skupmy się na zadanym pytaniu.
PN – Katka + dwugłowe uda
WT- Plecy + kaptury
ŚR- OFF
CZ- Barki + czworogłowe uda
PI- Łapy + przedramie
SO- OFF
NI- OFF

V DNI

PN – Katka
WT- Plecy
ŚR- OFF
CZ- Barki + kaptury
PI- Łapy + przedramie
SO-Nogi
NI- OFF

Ad2. Spie różnie w zależności jak pracuję, po nocce spię do około 12-13, 14 trening
Ad3. dieta też nie stanowi problemu, parę lat już ćwiczę, ale mam ciągle dylemat czy 5 czy 4x w tyg.
Ad4. wybacz ale nie wstawię fotki.

Micek185
01-07-12, 14:21
skoro masz czas na nawet 12godz snu to z regeneracją nie powinienes miec problemu do tego masz zbilanoswaną dietę. jesli jest tak jak mówisz ze czasu starcza na wszystko to o wiele lepszym wyjsciem bedzie trening 5dniowy z plusów można podac dokądniejsze skupienie sę na partii trenowanej oraz krótsze treningi. do tego w między czasie możesz dorzucić w którymś dniu np z klatką i plecami bicepsy i tricepsy metodą albo przeciążenia lub lżejszych trenigów według wyboru po paru latach treningu sam znasz swój organizm bedziesz wiedzial co dodac. po drugie więcej treningów to większy wydatek energetyczny bardziej podkręcony metabolizm. jesli możlwiości pozwalaja to wybra bym rozpiskę 5dniową.na redukcji bardziej się sprawdzi.

sweetex
01-07-12, 23:17
dzieki, źle mnie zrozumiałeś,
z nocki przychodzę ok 7:30 i spię do 12-13 -stej, 3h po trenngu znów kładę się spać.
Redukcji obecnie nie robię a masę jakościową, do tego aero 3-4x tydz.
Masz rację co do 5 dniowego lepiej można się skupić na danej partii i treningi krótsze.