PDA

Zobacz pełną wersję : zapłata/



kfc
30-06-12, 21:36
Hej,

ostatnio w desperacji szukałam przykładowych testów i diagnoz z matmy w necie. Pobierałam z chomika i innych stron. Aż natrafiłam na "zarejestruj sie aby pobrac" . Na pobieraczku :D OCZYWIŚCIE nie przeczytałam regulaminu, pokilikałam i mam teraz e maile z wezwaniem do zapłaty prawie stówki

To są jakieś jaja nie ?:>

Tak jestem babą.

DTX
30-06-12, 21:43
A abonament za uzywanie forum zaplacilas? :D

raczeek_87
30-06-12, 21:44
ja bym sobie z tego nic nie robił .
Jeżeli było by to platne to nie mogła byś tego pobrać najpierw kazali by zapłacic po przez przelew czy esemesem itp.

kfc
30-06-12, 21:52
bo oni mnie nastraszyli pisząc moj IP. :>

i że oprocentowanie będzie i inne bzdety .

raczeek_87
30-06-12, 22:04
To teraz ty sie z nich pośmiej i napisz do nich zeby cie nie nekali bo ich na policje podasz , heh ciekawe co zrobią jak ty ich teraz troche nastraszysz ;D .
(oczywiści sprzedawania na dogs nie popieram )

luo
30-06-12, 22:41
Kfc nie bierz nawet tego do głowy;) ze 2 lata temu chciałem ściągnąć jakiś film, już nawet nie pamiętam co to było. Zarejestrowałem się na pobieraczku, oczywiście pobrać tego się nawet nie dało.. i po jakimś czasie przyszło kilka mejlów z ponagleniem zapłaty jakiejś stówki za korzystanie z ich serwisu. I jeszcze te mejle na dwie strony^^ trochę się już obracam w prawie ale jak to czytam to do dziś nie wiem o huy im chodzi;) Odpisałem do nich, że leję na nich ciepłym moczem, bo nie przyszło do mnie potwierdzenie zawarcia umowy na piśmie i żądam natychmiastowego zaprzestania przetwarzania moich danych osobowych powołując się na ustawę o ochronie danych osobowych, no i takim oto sposobem od 1,5 roku idzie do mnie pozew z sądu za zarejestrowanie na pobieraczku;) jeśli podałaś fałszywe dane to tym bardziej mogą Cię tylko cmoknąć, bo Twój dostawca internetu bez nakazu prokuratora nie udostępni mu Twoich danych, a prokurator nie wyda takiego nakazu dla 100zł uwierz mi;)
zresztą założę się, że nikomu jeszcze nie wytoczyli procesu i liczą wyłącznie na "dobrowolne wpłaty". Swoją drogą nieźle już pewnie wysępili od ludzi..



Edit
Art. 9. ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny
1. Konsument powinien być poinformowany, przy użyciu środka porozumiewania
się na odległość, najpóźniej w chwili złożenia mu propozycji zawarcia umowy,
o:
1) imieniu i nazwisku (nazwie), adresie zamieszkania (siedziby) przedsiębiorcy
oraz organie, który zarejestrował działalność gospodarczą przedsiębiorcy, a
także numerze, pod którym przedsiębiorca został zarejestrowany,
2) istotnych właściwościach świadczenia i jego przedmiotu,
3) cenie lub wynagrodzeniu obejmujących wszystkie ich składniki, a w szczególności
cła i podatki,
4) zasadach zapłaty ceny lub wynagrodzenia,
5) kosztach oraz terminie i sposobie dostawy,
6) prawie odstąpienia od umowy w terminie dziesięciu dni, ze wskazaniem wyjątków,
o których mowa w art. 10 ust. 3,
7) kosztach wynikających z korzystania ze środków porozumiewania się na odległość,
jeżeli są one skalkulowane inaczej niż wedle normalnej taryfy,
8) terminie, w jakim oferta lub informacja o cenie albo wynagrodzeniu mają
charakter wiążący,
9) minimalnym okresie, na jaki ma być zawarta umowa o świadczenia ciągłe
lub okresowe,
10) miejscu i sposobie składania reklamacji,
11) prawie wypowiedzenia umowy, o którym mowa w art. 8 ust. 3.
2. Informacje, o których mowa w ust. 1, powinny być sformułowane jednoznacznie,
w sposób zrozumiały i łatwy do odczytania.
3. Przedsiębiorca jest obowiązany do potwierdzenia konsumentowi na piśmie informacji,
o których mowa w ust. 1, najpóźniej w momencie rozpoczęcia spełniania
świadczenia.

sama widzisz;)

kfc
01-07-12, 00:20
:D kochani jesteście

rozmawiałam też przed chwilą o tym ze znajomym to się pośmiał ze mnie ;p

Micek185
01-07-12, 11:00
znam kilka dziewczyn ktore to zapłaciły :P
moja dziewczyna tez sie tak strasznie tym martwiła ale jak mozna komus wytoczyc proces o umowe skoro nawet nie mają Twojego własnoręcznego podpisu? po drugie z Twojego komputera moze korzystac multum osób lub nawet pies kliknie łapą :) a IP to ja jako moderator mogę Ci sprawdzić i podac :)
ale z tego co wiem to goście naprawde dużą kase zarobili na tym i do tej pory z resztą zarabiają.

yaro09
01-07-12, 11:38
http://www.google.pl/#hl=pl&safe=off&sclient=psy-ab&q=pobieraczek+p%C5%82aci%C4%87&oq=pobieraczek+p&gs_l=hp.3.3.0i10j0l3.637.3789.0.7026.13.9.0.4.4.2. 282.1633.0j7j2.9.0...0.0.4RMsQ6igQz0&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=3a8eb0b910b7ab25&biw=1920&bih=938

jest pełno o tym na necie

luo
01-07-12, 11:40
Jak widać na głupocie innych też można nieźle zarobić;)

D3
01-07-12, 13:05
jak mozna komus wytoczyc proces o umowe skoro nawet nie mają Twojego własnoręcznego podpisu?

Reality check - można.

fallenursus
02-07-12, 17:51
niestety choc mnie to kwa dobija, musze zgodzic sie z Matim.