PDA

Zobacz pełną wersję : Ćwiczenie na Klate



WWR
22-03-07, 12:07
Witam potrzebuje jakis cwiczen na klate ktore maja dac podobny efekt co skosna ławka gdyz sama skosna lawka mi za duzo nie daje tymardziej ze cwicze to chyba malo efektywnie z powodu bolu barkow znanego juz chyba na tym forum hehe a chce podniesc jakby klate w gornych czesciach bo wydaje mi sie ze mam tam ogromna przepasc:) moze mi ktos pomoc?...z gory dziekuje

tom
22-03-07, 12:42
wciskanie hantli w skosie,rozpietki rowniez skos
bol barkow hmmm a jak sie rozgrzewasz?bo to bardzo wazne jest...

wara
22-03-07, 14:02
j/w jeszcze mozesz dodac
PRZENOSZENIE SZTANGIELKI W LEŻENIU W POPRZEK ŁAWKI POZIOMEJ:
ROZPIĘTKI W SIADZIE NA MASZYNIE
KRZYŻOWANIE LINEK WYCIĄGU W STANIU
WYCISKANIA POZIOME W SIADZIE NA MASZYNIE

na tej stronie masz wszystko http://www.kulturystyka.pl/atlas/klatka.
:mrgreen:
pozdro

WWR
22-03-07, 16:44
no rozgrzewam sie nie wiem robie duzo rochow barkow i tak dalej silownie mam w domu znaczy piwnicy wiec nie mam maszyn dostepnych niestety tylko laweczke hantle i takie tak pierdoly:) no na bol barkow mialem juz tu chyba ze 3 tematy narazie nic nie pomaga biore msm i glukozamine przez chyba 3 tygodnie nie podnosilem duzych ciezarow tylko walczylem mniejszymi na zezbe ale ja jestem szczuply i musze robic masowy trening i od wtorku zaczolem znowu cwiczyc na mase idzie nawet dobrze tylko trzeba troche nadrobic:) i powoli dojsc do tego co bylo i wyzej ale ten bol dziwny mam caly czas przy duzych ciezarach ale nabardziej udziela sie przy wlasnie skosnej klacie a chce wlasnie popracowac nad gorna partia klatki zeby nie miec tak wystajacych barkow ktore juz sa spore (jak na mnie) pozdrawiam

Dexter1900
22-03-07, 18:47
Mnie tez strasznie bolalo moze z miesiac :( mialem to spowodowane od cwiczenia za barki a
dokladine wyciskania zza glowy niewiem czy mi cos strzelilo czy cos...
Ale jak robilem skos mialem wrzaenie ze kosc ob kosc sie obciera strasznie uporczywy ból... utrzymywal sie dosc dlugo :/ ale zaczolem robic barki mniejszymi ciezarami i jest wszystko wporzadku :mrgreen:

bocion
22-03-07, 19:25
Spróbuj hantelki na skosie, wg mnie najlepsze na masywność klaty. Wielu kulturystów kladzie najwiekszy nacisk na wyciskanie na skosie a dopiero potem na plaskiej, bo to najlepsze masowe cwiczenie na klate

WWR
24-03-07, 10:57
no wlasnie wiem dlatego zalezy mi na tym cwiczeniu tylko wlasnie na skosie mnie boli ale nie wiem sprobuje moze hantelkami wlasnie cwiczyc moze bedzie lepiej pozdrawiam

DAmiaN_21
24-03-07, 17:54
Siemka WWR nie powinneś lekceważyc tych bólów gdyż tworzą się mikrourazy co może doprowadzic do poważnej kontuzji. Prawdopodobnie masz nadciągniete mięsnie albo stan zapalny stawu. Radzę Ci iśc do ortopedy i powiedziec mu o tych bólach. Co do cwiczeń to zgadzam sie z "wara" i "tom" Pozdro

grzesiek k
25-03-07, 20:19
ja też się zgodzę z WWR, itom,
A co do tych bólów to przerwij treningi na tydzień i kup maść wygrzewającą jak to nie pomoże to ic do tego ortopedy ja tak miałem smarowałem i mi przeszło ale jak treningów nie przerywałem ale tobie to radzę

Punisher
25-03-07, 20:25
Smaruj: Albo ketoprom - bardzo dobry.
Jeżeli naciągnięty mięsień lub ścięgno to Ben-Gay - bardzo dobrze rozgrzewa, jak posmarujesz to czujesz aż gorąco. Ben-Gay powoduję szybszy napływ krwi do mięśni. :cool:

grzesiek k
25-03-07, 20:29
Neo-Capersidem ja właśnie tym smarowałem i w tydzień przeszło ta maść też właśnie działa że aż to co posmarowałeś całe się robi ciepłe i tak szczypie.
pzdr.

WWR
26-03-07, 11:55
ok to dzisiaj pojde po ta masc bo to naprawde juz mnie meczy chyba do lekarza musze isc naprawde bo ostatnio to sie czulem strasznie!! czulem wszedzie taki bol jakbym mial poprostu nabite siniaki:/ a mam pytanie bo biore glukozamine i msm na chrzastki stawy itd a czy jak to biore to moge tez brac kreatyne i gainera?

grzesiek k
26-03-07, 16:08
Tak.
pzdr.

Punisher
26-03-07, 18:53
ok to dzisiaj pojde po ta masc
Po którą?

WWR
29-03-07, 17:43
no nie wiem po ktora jeszcze nie kupilem bo bylem u lekarza:(:(:( mam zakaz silki na conajmniej 2 tygodnie biore jakis jeden lek przeciwbolowy i przeciwzapalny "Majamal" czy cos takiego i mam na basen isc wogole przesrane ze sie tak wyraze a kupilem sobie gajnerka a tu taka zwala no ale co zrobic trzeba to wyleczyc zeby moc cwiczyc

MrOlimpia
29-03-07, 18:52
moim zdaniem hantelki na prostej ławce.
Gdzieś czytałem ze tam duże mięsnie klatki sa najbardziej napięte i rozciagaja się do konca poniewaz przy sztandze przeszkadza nam klatka piersiowa a hantlami mozemy nizej ręce opuścic co rowna się z lepszym efektem ćwiczenia

jak komuś pomoglem sog:P

DAmiaN_21
31-03-07, 13:29
Bardzo dobrze zrobiłeś WWR że byłeś u lekarza. Zawsze lepiej jest wyleczyc kontuzje niż się z nią męczyc. Taka przerwa 2 tygodniwa napewno ci się przyda, mięsnie się zregenerują i jak już powrócisz do cwiczeń to przed każdym treningiem zrób solidną rozgrzewkę, a na basen powineś częściej chodzic :cool:

WWR
02-04-07, 22:02
no dobrze dobrze bo juz sie lepiej czuje ale boje sie ze z cwiczeniami odrazu bol powruci ale zobaczymy jeszcze tydzien zostal przerwy a potem powoli zaczne cwiczyc jeszcze moze nie na fula tylko powoli ale mam nadzieje efektywnie bo jak sie tak niecwiczy to sie dziwnie czuje teraz:D hehe

AdRiAn
02-04-07, 22:08
b. dobrze cwicz po przerwie lekko, stopniowo zwiekszaj serie, obciazenie. Takie lekkie treningi po okresie ciezkiej pracy sa bardzo dobre. zreszta sam zobaczysz :wink:

reman
02-04-07, 22:13
MrOlimpia jak ktos bedzie chcial Ci dac soga to da.
Kazdy wie ze isntnieje takie cos wiec nie musisz przypominac:]