PDA

Zobacz pełną wersję : Trening klatki piersiowej



MGtest
01-06-12, 22:30
znalazłem w necie 4 tygodniowy trening na poprawę siły w wyciskaniu leżąc

Trenujemy 3 razy w tygodniu (przerwy między seriami 1,5 - 2 minut):

Zaczynamy trening od 40% swojego maksymalnego ciężaru wyciskanego raz. Jeśli raz wyciskasz 100 kg zaczynasz od 40 kg.

Poniedziałek: 15 powtórzeń x 40, 45, 50, 55 ... zwiększamy po 5 kg i wykonujemy ćwiczenie aż nie uda się nam wycisnąć 15 razy.

Środa: 10 powtórzeń x 40, 45, 50, 55 ... zwiększamy po 5 kg i wykonujemy ćwiczenie aż nie uda się nam wycisnąć 10 razy.

Piątek: 5 powtórzeń x 40, 45, 50, 55 ... zwiększamy po 5 kg i wykonujemy ćwiczenie aż nie uda się nam wycisnąć 5 razy.

co sądzicie o takim treningu jak by jeszcze do każdego dnia dołożyć po 1 ćwiczeniu na inne partie ? Czytałem że plan jest naprawdę dobry i że w 4 tygodnie ok 10kg więcej się wyciska.

mynio962
02-06-12, 10:31
Moim zdaniem nie ma sensu meczenia jednej parti miesni 3 razy w tygodniu , a co do dorzucenia jakiegos treningu do kazdego dnia , nie dasz rady np klaty z plecami.

MGtest
02-06-12, 10:34
nie myślałem o dorzucaniu pleców ale
poniedziałek - klata + biceps
środa - klata + triceps
piątek - klata + barki
ew. na weekend rozłożyć jeszcze plecy i nogi

mynio962
02-06-12, 10:39
Ewentualnie mozesz spróbować na te 4 tygodnie , jak bedą takie efekty co napisałes to sproboj. Ale jak juz dorzucasz inne partie to juz po treningu klaty wystarczy zebys zrobil tylko 9 seri np trica do dopompowania bo wiecej nie ma sensu , zebys nie spalil miesnia. Pamietaj jak nogi bedziesz robil w weekend to najlepiej zeby po trening ich byl 1 dzien przerwy.

Chcę_być_wielki
02-06-12, 11:32
ja bym poleciał trening na siłe i 2 razy w tygodniu powinna siła ładnie ruszyć

MGtest
03-06-12, 11:32
a jak bym miał robić 2x tyg to mogę ten plan tylko że w pon zacząć po 10powtózeń a w piątek już po 5 i do maxa jak w tym planie ?

Chcę_być_wielki
03-06-12, 11:42
a ten plan : % ciężaru max/ilość powtórzeń/ilość serii
60%/6/2
70%/5/2
80%/4/4
90%3-2/2
i MAX ciężar 1/1
2 trening w tygodniu normalny na mase. I powiem, że siła szła jak nigdy . Może ktoś ma inne zdanie

xxmłodyxx
03-06-12, 15:20
Jaki masz staz wogole? Sadze ze krotki jezeli wierzysz w takie treningi. 3 x week klatke robią ludzie ktorzy trenuja pod zawody pod samo wyciskanie. Wiem bo znam takie osoby. Ale napewno nie trenuja w ten sposob. Po za tym treningi na sile to treningi ktore rob sie przez kilkanascie week bo wtedy zaczyna rosnac sila.

A na tym treningu to osiagniesz jedynie przetrenowanie. Sila jest dla cierpliwych ludzi. Rosnie po woli. Jezeli naprawde chcesz trenowac na sile to poszukaj treningu pod wyciskanie i nim lec sobie. Pamietaj rownierz ze jezeli masz krotki staz to sila bedzie dobrze szla na zwyklym treningu na mase.. Split czy fbw wystarczą. A ten tren odradzam ; )

Zycze powodzenia i pozdrawiam ; )

HuGsoN
05-06-12, 02:55
Zależy od osoby. W moim przypadku jak ćwicze klatkę 2x w tyg siła stoi w miejscu. Suplementacja i dieta jest.
Podczas gdy robię 1 trening w tyg- fakt faktem ostry. Widać wtenczas przyrost siły.

fallenursus
05-06-12, 03:26
Bo ty jestes kosmita. Zreszta.mlody.tez.
Tren klaty w tym wieku.3*na tydz mija.sie z.celem.