PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytań. Co o tym sądzicie?



Marcin02
30-05-12, 00:09
Witam wszystkich serdecznie :razz::razz: . Nazywam się Marcin mam 19 lat. W związku ze zbliżającymi się wakacjami postanowiłem zrobić coś z sobą, zwłaszcza ze to już chyba najwyższa pora. Mam 172 cm wzrostu oraz 65 kg wagi. Ostatnio natknąłem się na stronę http://www.wruchu.pl . Znajduje się tam zestaw ćwiczeń (pompki, brzuszki, podciągnięcia) , które można wykonywać w domu. Pewnie dość negatywnie mnie potraktujecie i wiem, że siłownia jest 100% lepsza, lecz tak pomyślałem żeby zamiast wydawać 100zł na siłownię miesięcznie spróbować samemu ćwiczyć systematycznie, a pieniądze które miałbym wydać na siłownię chciałbym przeznaczyć na jakieś suplementy oraz dietę. Na pewno efekty nie będą powalające i dużo gorsze niż na siłowni ale jakieś na pewno będą :p aa jeszcze jedno..chodziłem na siłownię jakiś rok temu 1-2 miesiące jednak z braku czasu musiałem przestać.

Wzrost 172
Waga 65
Wiek 19
Obwód w pasie 84
BMI 22,5
Tkanka tłuszczowa 19%

Takimi najważniejszymi moimi celami są:

-zwiększenie siły, kondycji oraz wytrzymałości,
-redukcja niepotrzebnej tkanki tłuszczowej, (głównie na brzuchu)
-najbardziej zależy mi głównie na rozbudowie mięśni bicepsa, klatki piersiowej oraz brzucha jeszcze ewentualnie triceps i przedramię,

To są w sumie takie 3 najważniejsze moje założenia, zaś plan ćwiczeń przedstawiałby się następująco:

poniedziałek – pompki, brzuszki
wtorek – podciąganie ,brzuszki
środa - pompki, brzuszki
czwartek - podciąganie, brzuszki
piątek - pompki, brzuszki
sobota - podciąganie, brzuszki
niedziela – przerwa
+
Rano lub wieczorem 15-20 min biegania

Posiadam 2 handelki po 7 kg jeden. Mam zamiar kupić drążek do podciągania. Czy taki w zupełności mi wystarczy? http://www.newdeal.home.pl/fitnet/drazek/drazekopis.jpg
Czy lepiej zainwestować w coś lepszego, droższego i co więcej ewentualnie jeszcze polecacie dokupić?;p

Wiem również, że bardzo ważna jest dieta. Czy waszym zdaniem opłaca się ( a jeśli tak to jaką) w moim wypadku stosować?

Kwestia odżywek. Jakie waszym zdaniem jakoś przyśpieszyłyby lub pomogły w moich założeniach? Widziałem dużo różnego rodzaju suplementów, które byście mogli mi polecić? Na zakup ich planuje około 200 pln

Jeszcze co do planu to jakie waszym zdaniem ćwiczenia można by było jeszcze dołożyć (z tymi hantlami) lub coś zmienić?

Mam nadzieje, że nie potraktujecie mnie zbytnio negatywnie. Prosiłbym was o wszelkie rady, oraz sugestie. Jak wszystko pójdzie okej postaram się dzielić z wami moimi postępami :razz:

Aha. Jeżeli znalazłaby się jakaś osoba z odrobiną wolnego czasu i wiedzy, którą mógłbym się tak poza forum zapytać od czasu do czasu o jakąś drobnostkę, i nie było by to dla niej jakimś dużym problemem to prosiłbym o kontakt na priv. Jestem w stanie również wynagrodzić tą pomoc jakąś drobną sumką :razz:
Pozdrawiam ! :razz:

fallenursus
30-05-12, 00:56
Te drobna sumke przeznacz na dotacje na forum. Na gorze po lewej masz czerwony napis dotacja;)+zbieramy na dibra lyski;)
Ogarniemy cie nie pekaj. Jak te zielone lenie tego nie zrobia to sie tym zajme w niedziele, deal?
Ja jesrem teeaz w drodze na trening i krzywo mo sie pisze jadac autrm

Marcin02
30-05-12, 01:11
haha :D Dziękuje za szybką odpowiedz i za wsparcie :)) Dobra motywacja to juz połowa sukcesu :P No ale jeszcze dużo przede mną :D

fallenursus
30-05-12, 01:13
Spoko damy rade!
Poto.tu jesyesmy;)
W miedzyczasie mozesz poczytac podwieszone tem w dzialach dieta intrening. Trening domatora itp.itd. Wrzuc jakies wlasne pomysly.dietki intreningu po lektorze;)
Ide poprzerzucam.zlom bo plehar sam nie urosnie:(

Damianpfighter
30-05-12, 16:09
Spoko damy rade!
Poto.tu jesyesmy;)
W miedzyczasie mozesz poczytac podwieszone tem w dzialach dieta intrening. Trening domatora itp.itd. Wrzuc jakies wlasne pomysly.dietki intreningu po lektorze;)
Ide poprzerzucam.zlom bo plehar sam nie urosnie:(

Fallen jak nigdy mega pomocny na starcie ;)

Marcin02
01-06-12, 13:34
Coś małe zainteresowanie tematem :p Czy ktoś mógłby doradzić czy opłaca się kupować ten zwykły drążek czy lepiej zainwestować w jakiś bardziej złożony? oraz czy do takiego treningu opłaca się stosować jakąś dietę? a jeśli tak to jaką. Czy ten plan w miare pomoże spełnić moje założenia czy coś jeszcze pokombinować i podokłądać?:P no i czy dokupić jakieś dodatki typu białko albo isostar które w jakimś tam stopniu by mi pomogły :P Pozdrawiam:)

Hellmut89
01-06-12, 13:44
Marcin ten plan nie spełni twoich celów nawet jeśli kupisz białko i "drążek bardziej złożony". Już pisali tobie żebyś poczytał trochę tematy w dziale diety i treningu. Tam dowiesz się wszystkiego, nawet jak rozbudować prawy przywodziciel lewego uda i ewentualnie dwugłowy tejże nogi;) tylko może być tobie ciężko z tym na wakacje zdązyć.

raczeek_87
01-06-12, 13:46
ZAMIAST SUPLI NA POCZATEK staraj sie dobrze jeść a te pieniązki odłuż lepiej na ławeczke ,sztange,hantle itp .
Ja kiedyś tak zrobiłem zrzuciłem sie z kumplem na sprzet odkupiliśmy uzywke :" ławka 3 skosy, sztanga prosta-łamana, hantle i 80kg obciązenia = 700 zł daliśmy"
A z czasem pomyślisz o suplach.

Moje zdanie :)