PDA

Zobacz pełną wersję : klatka w domu



Gwido
14-05-12, 16:34
Witam Waszmościowie
mam taki problem z rozbudowaniem kornej cześci klaty i środka (ten przedziałek). Chciałbym zeby jakos to wygladało i dla tego mam prośbe czy moglibyście mi zapodać trening samej klaty w warunkach domowych (mam jeszcze mozliwosc robienia pompek na poreczach). Klata jest moja pieta achillesa dla tego nie piszcie prosze "pompki rob".
Prosze o jakiś konkretny trening ktory pomoze mi rozbudować klatke bez sprzętu:pray:. Najlepiej ile serii i powtorzen.
Pozdro:whistle:

raczeek_87
14-05-12, 16:41
Stary no cieżka sprawa bez żadnego sprzetu ale na pewno mozna coś spróbować np .
1. 3/10 na poręczach z obciążeniem
2.
http://www.youtube.com/watch?v=JpVnRFa1gJU tu zamiast chantli mozesz pokombinować jakiś inny cieżar zastosowac
3.pompki na taboretach ( wąski/szeroki uchwyt)

bogus
14-05-12, 22:59
Czy takie przenoszenie hantla przez głowę ma być z dużym obciążeniem, czy z tak małym jak na filmie? Robię analogiczne ćwiczenie z 20 kg krążkiem i wcale mnie to zbytnio nie męczy. Dodam, że jestem początkującym amatorem.

raczeek_87
15-05-12, 09:17
Ciężar musi być odpowiednio dobrany do twoich predyspozycji, aby te ćwiczenie wykonywac bardzo technicznie to tak jak z rozpietkami bardziej chodzi o technike niz "ogromny " cięzar wiadomo nie moze to byc po 2kg :)
i tego ćwiczenia 4set/12 pow
2. ćwiczenie na poręczach 3/10pow najlepiej z obciązeniem .
3. pompki - i tu proponuje właśnie na taboretach , szeroko 3/ 10 wtedy ciało schodzi ci nizej niż przy tradycyjnych ,bardziej rozciągasz miensien .
4. pompki- na wąsko najlepiej w skosie głową w dół 3/10

Chcę_być_wielki
15-05-12, 10:32
Sobie zębów nie wybij :pray:

Gwido
15-05-12, 22:19
postanowiłem robić tak: 4 serie pompek z nogami na łóżku (na takich poręczach do pompek-zakres ruchu jest wiekszy) tu 2 serie z dłońmi rozstawionymi na szerokosc barkow i 2 serie szerokich. I potem 4 serie na "poręczach" (uzywam 2 komód) :D

foudrax
15-05-12, 22:32
Na górną częśc klaty i środek jest zasada że robi się wąskim chwytem i sztanga do szyi, lokcie jak najbardziej wysunięte do zewnątrz, klata do przodu i uważać żeby barki niechodziły tylko żeby klata się męczyła. W domowych warunkach raczej dużej klaty niezbudujesz chyba że obciążenie dowalisz.