PDA

Zobacz pełną wersję : Split vs. Fbw



zapytajnik
04-05-12, 13:36
Tak jak w temacie... Zastanawia mnie opinia użytkowników, który trening lepszy przy budowaniu masy? i dla kogo są one przeznaczone odnośnie stażu??

KowalX
04-05-12, 15:16
Do robienia masy generalnie nadaje się każdy dobrze ułożony FBW i rzadko, który split. Staż nie ma znaczenia.

zapytajnik
04-05-12, 15:39
w takim razie splity do czego są zwykle??

luo
04-05-12, 17:10
To jest po części sprawa indywidualna, jeden lepiej będzie rósł na fbw, a jego kolega na splicie. A dlaczego? bo każdy organizm się trochę różni. Trening jest tylko bodźcem zwiększającym syntezę białek, a to czy urośniesz czy schudniesz bardziej zależy od tego co będziesz jadł

KowalX
04-05-12, 17:53
w takim razie splity do czego są zwykle??

Na splitach można się rzeźbić, bo często wykorzystuje się izolowane ćwiczenia. Choć są i splity, które nadają się do "masowania". To,że każdy organizm jest inny nic nie zmienia. Chcesz rosnąć robisz ciężkie ćwiczenia, tam gdzie pracuje jak największa część ciała. Wtedy też wydziela się największa ilość hormonów. Nie wiem dlaczego nazywać to tylko bodźcem. Prawidłowo przeprowadzony trening jest warunkiem należytego rozwoju masy i siły.

slim shady
04-05-12, 20:16
http://www.e-gym.pl/showthread.php?19687-Split-czy-FBW-r%F3%BFnice-wady-zalety&highlight=Split%20FBW

Micek185
05-05-12, 15:37
Od masowania jest dieta nie trening.

KowalX
05-05-12, 18:40
Od samej diety to można zrobić masę, na brzuchu ;)

luo
05-05-12, 19:35
Mięśnie brzucha też są potrzebne http://img831.imageshack.us/img831/4679/morda.gif

g-kick
21-05-12, 07:51
systemy typu FBW nadaja sie głównie dla ludzi średnio-zaawanasowanych ktorzy nie potrzebują dłuższego okresu regeneracji , typowy split 4 dniowy z podzialem - 1 partia / tydzień dobra dla ludzi ktorzy zwyczajnie potrzebują więcej czasu na doprowadzenie mięsni do stanu "używalności" - to sa kwestie indywidualne. A co do budowania masy to od tego jest dieta , periodyzacja treningowa spowoduje ciągłą zmiane bodźców i zmuszanie mięsni do wzrostu.

alder
22-05-12, 11:07
Ale czas regeneracji np bicepsa a 4glowego uda to dzień i noc. A przy splicie oba mięsnie odpoczywają 6 dni. Osobiście nie wiem czy udo ćwiczone 4x w tygodniu będzie rosło optymalnie ale wiem, że bicepsy i tricepsy, będą. Najlepszym rozwiązaniem byłoby połączenie, jeśli chodzi o czas regeneracji i tak np uda raz na tydzień jak i plecy. Łydki , bi i tri co dwa trzy dni. Barki 3-4, klatka co 5 aczkolwiek jest to nie do wykonania gdyz treningi zaczęłyby.się pokrywać a wiadomo że np robienie dzień po dniu klatkę, barki czy triceps , nie jest dobrym pomysłem.

D3
22-05-12, 11:56
Ale czas regeneracji np bicepsa a 4glowego uda to dzień i noc. A przy splicie oba mięsnie odpoczywają 6 dni. Osobiście nie wiem czy udo ćwiczone 4x w tygodniu będzie rosło optymalnie ale wiem, że bicepsy i tricepsy, będą. Najlepszym rozwiązaniem byłoby połączenie, jeśli chodzi o czas regeneracji i tak np uda raz na tydzień jak i plecy. Łydki , bi i tri co dwa trzy dni. Barki 3-4, klatka co 5 aczkolwiek jest to nie do wykonania gdyz treningi zaczęłyby.się pokrywać a wiadomo że np robienie dzień po dniu klatkę, barki czy triceps , nie jest dobrym pomysłem.

Zgadzam się

Po sobie mogę powiedzieć, że u mnie optymalna regeneracja to:

Klatka - 4, 5 dni przerwy max (czyli, jak robię w poniedziałek to mogę w sobotę z taką samą intensywnością)
Barki - z tym różnie, ale generalnie 4-5 dni
Plecy - 5 dni styknie
Biceps - jak ciężko to 3 dni i mogę znowu ćwiczyć
Triceps - 3 dni styknie
Nogi - generalnie tutaj też w okolicy 5-6dni


Od masowania jest dieta nie trening.


Micek mistrz. Mnie masuje kobieta :)

Trochę prostej logiki:
Od treningu możesz rozbudować muskulaturę z lipną dietą, ale od samej diety to raczej się nie rozbudujesz. Już było to powiedziane wielokrotnie na tym forum.

xxmłodyxx
22-05-12, 12:06
Zgadzam się

Po sobie mogę powiedzieć, że u mnie optymalna regeneracja to:

Klatka - 4, 5 dni przerwy max (czyli, jak robię w poniedziałek to mogę w sobotę z taką samą intensywnością)
Barki - z tym różnie, ale generalnie 4-5 dni
Plecy - 5 dni styknie
Biceps - jak ciężko to 3 dni i mogę znowu ćwiczyć
Triceps - 3 dni styknie
Nogi - generalnie tutaj też w okolicy 5-6dni




Micek mistrz. Mnie masuje kobieta :)

Trochę prostej logiki:
Od treningu możesz rozbudować muskulaturę z lipną dietą, ale od samej diety to raczej się nie rozbudujesz. Już było to powiedziane wielokrotnie na tym forum.


sog za ostatnie zdanie. P&P nie jest złę ale jakos lepiej czuje sie przy splicie