PDA

Zobacz pełną wersję : Plan treningowy po przerwie



Vederek
26-04-12, 19:41
Witam wszystkich serdecznie.

Mam dość nietypowe pytanie dotyczące precyzyjnego planu treningowego, jak i diety oraz ewentualnych suplementów.

Moja "historia" z siłownią wygląda tak: zacząłem w październiku (2010). Chodziłem do stycznia, dość regularnie (co drugi dzień, czasami częściej), później zrobiłem sobie 3 miesięczną około przerwę, później chodziłem do wakacji, podczas których nie chodziłem. Teraz (2012) byłem we wrześniu i od tego czasu już nie chodziłem, brak czasu głównie, chwilami po prostu najgorsze zdanie "nie chce mi się", jednak pomyślałem - dość - i chciałbym wrócić.

Moje warunki fizyczne to:
Wzrost: 188-190 cm
Waga: 105-108kg
Wiek: 16 lat.

Moim celem byłoby przede wszystkim zrzucenie z 10-15 kilogramów, wiadomo, wyrobienie/przywrócenie tkanki mięśniowej.

I tutaj właśnie jest moje pytanie, właściwie trzy:
1. Jaki plan treningowy? Ćwiczenia oraz częstotliwość.
2. Jaka dieta?
3. Jakie suplementy?

Najlepiej jakieś sprawdzone metody, chciałbym chociaż z 5kg do wakacji zrzucić. Nie jestem specjalnie gruby, aczkolwiek mam gdzieniegdzie za dużo ciała.

Prosiłbym o pomoc fachowców, jakich - mam nadzieję - tutaj znajdę.

Pozdrawiam i dziękuję, daję oczywiście plusy.

raczeek_87
27-04-12, 09:17
Proponuje odwiedzić najpierw archiwum , poczytac, dowiedziec sie więcej .
Ułożyc sobie diete-redukcyjną ( oblicz BMR) , trening. I dopiero w tedy zostanie sprawdzona .
Jeśli myślisz ze ktoś da ci gotowca , to jesteś w błędzie !

luo
27-04-12, 11:42
5kg do wakacji bez problemu jest do zrzucenia, oczywiście jeśli bd się trzymał rozpiski.
Ile możesz przeznaczyć miesięcznie na jedzenie i suplementy? Siłownia z pełnym wyposażeniem czy piwniczanka? Masz w domu jakiś sprzęt do aerobów np. rowerek?

Damianpfighter
27-04-12, 12:56
Luo po co mu w domu rowerek? Teraz taka pogoda to niech zapier..la na powietrzu. Na lepsze mu to wyjdzie. Zadnej tutaj nowosci nikt nie napisze. Trzeba sie dobrze odzywiac,trenowac i krecic aeroby. Silownia dwa razy w tygodniu wystarczy w zupelnosci.

raczeek_87
27-04-12, 14:09
kiedys z rowerów "UKRAINA " była w modzie ( pamiętacie ) ja osob polecam :)

luo
28-04-12, 00:36
Jak ma rower to czemu miałby z niego nie korzystać? Łatwiej jest przecież na początku usiąść na rower i przy okazji obejrzeć film niż biegać po mieście