PDA

Zobacz pełną wersję : POMOC przy rozwijanu mięśni brzucha - POCZĄTKUJĄCY!!!



Ewenement
14-04-12, 21:43
Witam. Mam 16 lat i dwa, dokładnie dwa miesiące z ''groszami'' temu zacząłem ćwiczyć mięśnie brzucha na podstawie książki Kurta Brungardt'a pt: ,,ABS, czyli mięśnie brzucha''. Książkę polecił mi mój ojczym, który sam ćwiczy i bardzo dobrze mu to wychodzi, ale nie o tym. Jak już napisałem, ćwiczę od niedawna, bo tylko dwa miesiące z ''groszami'', jednak nie widzę żadnych rezultatów, jedynie, może poprawiła mi się wytrzymałości oraz siła mięśni, którą czuć po dotknięciu brzucha. Książka oraz ćwiczenia są dla osób dorosłych, także wszystkie powtórzenia, serie wykonuję, właściwie staram się wykonywać tak, jak jest tam uwzględnione. Jest tam podana dietka, jednak się do niej nie stosuję, gdyż jestem na etapie dojrzewania i potrzebuję jeść, aby rosnąć i się rozwijać, tak mi bynajmniej powiedziano. Przedstawię teraz schemat ćwiczeń i chciałbym prosić Was o opinię i pomoc w osiągnięciu jak najlepszych efektów ;):

Ćwiczenia wykonuję we wtorek, czwartek oraz sobotę, zaś w niedzielę i poniedziałek odpoczywam. Dlaczego tak? W poniedziałek, środę oraz piątek wykonuję ćwiczenia na klatkę, barki, ramiona oraz górną partię pleców, jednak zacząłem je wykonywać gdzieś ok. półtorej miesiąca temu.

Ćwiczenia na mięśnie brzucha wg. książki poziom.2:
-Biodra w górę
-Spinanie odwrotne
Skośne unoszenie tułowia do zgiętego kolana
Spinanie boczne
Spinanie - nogi w górze
Spinanie - stopy płasko
Super man

I powtórzenia wyglądają tak, że co każdy trening zwiększamy każde powtórzenie o 1, aż do 18. Musiałem ''przejść'' etap pierwszy, gdyż nie odczuwałem już tak zupełnie ''dobrego bólu'', a tutaj tkwię już, nie chcę kłamać, ale ok. 4 tygodni, albo nawet miesiąca. Proszę o pomoc. Nie mam pojęcia, co mogę robić nie tak, wszystkie ćwiczenia wykonuję sumiennie, powoli, starannie.
Pozdrawiam ;)

fallenursus
14-04-12, 21:48
naprawde nie jest ciezko przejzec podwieszone tematy

http://www.e-gym.pl/showthread.php?28967-Spos%F3b-na-kaloryfer!

Ewenement
14-04-12, 21:59
Czytałem Twój poradnik. Jednak prosiłbym o pomoc w tych ćwiczeniach. Wiem, że macie sporą wiedzę na ten temat i przyda mi się jakaś rada, na której mi zależy, aby osiągnąć wymarzone rezultaty!

Damianpfighter
14-04-12, 22:01
Wszystko masz tam napisane! Więc co Ty chcesz więcej? Mam zrobić ten brzuch za Ciebie kunfa?

Ewenement
14-04-12, 22:04
Nie, po prostu nie widzę tych rezultatów, wiem, że jest to za mało czasu, ale widziałem fotki osób, które ćwiczą 4 miesiące i już mięśnie ''wyszły''.

Damianpfighter
14-04-12, 22:05
Brak diety. Tyle w temacie.

Ewenement
14-04-12, 22:09
A czy mam także ograniczyć tłuszcze i cukry? Zacząć jeść więcej białka, ryby, kurczak, fasola i tak dalej?

Damianpfighter
14-04-12, 22:11
A nie robiłeś tego? Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie dlaczego Ci mięśnie brzucha się nie pokazują.

Ewenement
14-04-12, 22:16
Ograniczałem cukry i tłuszcze, jednak myślę, że za mało czasu jeszcze ćwiczę. Dobra, postaram się ograniczać to i zobaczymy jakie będą rezultaty. Dziękuję za kategoryczne odpowiedzi! ;p Mobilizacja

fallenursus
15-04-12, 00:07
Ciezkie przysiady i martwe ciagi.

Ewenement
15-04-12, 21:10
Tutaj masz na myśli przysiady z hantlami oraz ''wykrok''?

Lordunio
15-04-12, 21:38
1. Dieta
2. Aeroby
3. Ćwiczenia na mięśnie brzucha

Ot cała filozofia widocznych mięśni na brzuchu.

Dawidhardcore
15-04-12, 22:15
proponuje tobie 6 weidera,kumpel calkiem nie zle sobie brzuch na tym wyrobil:0tylko trzeba sie napocic na tym i tez miec diete do tego:)bo bez tego tluszczyk tobie nie zniknie jesli go masz:)

Ewenement
16-04-12, 21:27
Nie z tłuszczem nie mam problemu. Jestem wysoki i szczupły. A mógłbyś mi więcej powiedzieć na temat tego "weidera"?

Micek185
16-04-12, 23:44
proponuje tobie 6 weidera,kumpel calkiem nie zle sobie brzuch na tym wyrobil:0tylko trzeba sie napocic na tym i tez miec diete do tego:)bo bez tego tluszczyk tobie nie zniknie jesli go masz:)

Błagam Cie...

D3
17-04-12, 10:33
Polecam to: http://www.e-gym.pl/showthread.php?28235-Tony-Horton-s-P90x-Ab-Ripper-X

Ewenement
17-04-12, 21:24
Mam jeszcze jedno pytanie. Mianowicie, gdy zjem posiłek, to przed ćwiczeniami czekam minimum dwie godzinki. A po ćwiczeniach ile czasu muszę odczekać, aby zjeść kolejny posiłek? Czy mogę już po ćwiczeniach? Proszę o odpowiedź.

Micek185
18-04-12, 13:01
bezpośrednio po treningu [oislek chyba że masz jakies suple typu białko/ czy gainer/carbo co kolwiek to po treningu proch po 20-30minutach posilek.