PDA

Zobacz pełną wersję : Co Robic ??



MatejPRT
20-03-07, 13:27
Witam trenuje juz okolo tygodnia , stosuje odpowiednia diete oraz biore odzywki z olimpu Gain Bolic Gainger . Czy cos jeszcze powinnem brac ?? Czego jesc najwiecej by szybko przytyc ??

Mam 180 wzrosty waze tylko 60 kg i mam 17 lat . Jestem mala chudzinka tak szczeze mowiac :) Jak narazie na klate biore najwiecej 60 kg . Jest u mnie jeden problem ze nie moge czesto chodzic na silownie bo mam daleko :( I chcial bym w domu jakies cwiczenia robic . Pozdrawiam za kazda odpowiedz daje Sog'a

A E
20-03-07, 13:33
proponuje jeść co popadnie i nieprzejmować sie jak zaczniesz łapać troche tłuszczu(mój kumpel miał podobny problem)..
Ćwicz na mase, Dużymi ciężarami...
Proponuje kupić albo zrobić własny sprzęt..jeśli masz znajomych któży mają tokarke(przyżąd do obróbki metalu to możesz sie przejść na złom wyszukać kilka dużych kawałków metalu... i dać im do obrobienia a dotego zakupić gryf

KUP SOBIE DOTEGO DOBREGO GAINERKA I STARAJ SIE NIEBIEGAĆ ZA DUŻO ŻEBY SZYBCIEJ ŁAPAĆ MASE :cool:

Ikar
20-03-07, 13:53
ten gajnerek tobie w zupelnosci narazie wystarczy, jedz posilki wysoko bialkowe. ile razy w tyg. jezdzisz na ta silownie ?? cwicz 3 razy w tyg; przeczytaj sobie ten temat masz tam trening ACT jako ze dopiero zaczynasz rob ten lub podobny trening http://e-kulturystyka.info/viewtopic.php?t=3663

(...)
20-03-07, 14:12
stosuj diętę białkowo-węglowodanową, a w domu trning domatora, oczywiście trening na siłowni to podstawa

Sobian
20-03-07, 14:18
Jedz jak najwiecej węglowodanów, nie zapominaj o zdrowych tłuszczach (czyli nienasyconych). To treningu przykładaj się solidnie. Narazie nie ćwicz na dużych ciężąrach, tylko skup się bardziej na technice.

Pozdrawiam

MatejPRT
20-03-07, 15:54
ten gajnerek tobie w zupelnosci narazie wystarczy, jedz posilki wysoko bialkowe. ile razy w tyg. jezdzisz na ta silownie ?? cwicz 3 razy w tyg; przeczytaj sobie ten temat masz tam trening ACT jako ze dopiero zaczynasz rob ten lub podobny trening http://e-kulturystyka.info/viewtopic.php?t=3663

Jezdze tak raz - dwa w tygodniu . aaa czy basen tez cos da ??

Dexter1900
20-03-07, 16:32
Da!! bedziesz mial super motyle!! :D I mysle rzezba bedzie sie poprawiac :razz:

Ikar
21-03-07, 00:08
wlasnie co do tego plywania to czy nie bedzie to dzialac tak jak z bieganiem ze wolniej masa bedzie szla ??? sam nie wiem -.-

pey
21-03-07, 00:35
KUP SOBIE DOTEGO DOBREGO GAINERKA I STARAJ SIE NIEBIEGAĆ ZA DUŻO ŻEBY SZYBCIEJ ŁAPAĆ MASE :cool:

dziwne to co piszesz...bieganie jest potrzebne podczas uprawiania tego sportu! Nie przestawaj bo to działa dobrze na wytrzymałość. Bieganie nie pozbawi Cię masy, ale tylko zbędnej tkanki tłuszczowej. To błędna opinia, gdy ktoś pisze że nadmierny ruch powoduje chudnięcie! Nigdy wysiłek fizyczny typu bieganie, połączony z siłownią nie spowoduje zanikania tkanki mięśniowej - to absurd. Postaraj się tylko, zaopatrywac organizm regularnie w białko po bieganiu.

blackburn
23-03-07, 18:41
Witam trenuje juz okolo tygodnia , stosuje odpowiednia diete oraz biore odzywki z olimpu Gain Bolic Gainger . Czy cos jeszcze powinnem brac ?? Czego jesc najwiecej by szybko przytyc ??


Odstaw tego gainera! Zamiast niego jedz ryże, makarony i inne produkty zawierające węglowodany złożone, do tego polecam wypić zawsze rano łyżkę oliwy z oliwek(może też być tran, olej MCT) to spowolni metabolizm,

Na początek zamiast tych wszyskich supli jakie maż do wyboru kup sobie jakieś HMB(polecam trec HMB w płynie 180ml za 129zł, HMB jest jedynym suplementem polecanym początkującym hamuje katabolizm tkanki mięśniowej), a po inne suple sięgnij dopiero za ok. 6miesięcy a to dla tego że jeżeli zacznieść je jeść teraz nie będziesz wiedział jakie masz rzeczywiste możliwości, na początku twój organizm ma bardzo duże zapasy budulcu mięśniowego więc bez supli i tak będziesz rósł jak na drożdzach.

Teraz trening zastosuj się do niego
Zabieram się za ogólnorozwojowy trening, który ma być 5-tygodniowym podkładem do treningu masowego. Przez pierwsze 5 tygodni, ćwicząc 3 razy w tygodniu (poniedziałek, środę i piątek), zaczynając od poniedziałku przyszłego będę jechał takim planem:

1.Unoszenie nóg do pionu w leżeniu na plecach-(brzuch), 2x 12
2.Spięcia tułowia w leżeniu (brzuch), 2x 12
3.Przysiady ze sztangielkami w dłoniach(czworogłowe ud), 2x 15
4.Leżąc na ławce poziomej rozpiętki ze sztangielkami - ramiona lekko ugięte w łokciach-(klatka), 2x 12
5.Leżąc na ławce poziomej wyciskanie sztangielek szerokim ruchem pionowo w górę-(klatka), 2x 12
6.Unoszenie sztangielek bokiem w górę w staniu-(naramienne), 2x 15
7.Wyciskanie sztangielek w siadzie-(naramienne), 2x 15
8.Stojąc w opadzie tułowia - wiosłowanie ze sztangielką trzymaną chwytem młotkowym -(najszersze grzbietu), 2x 15
9.Martwy ciąg na prostych nogach z sztangielkami - (proste grzbietu) 2x 15
10.Naprzemianstronne uginanie przedramion ze skrętem stojąc.-(bicepsy), 2x 15
11.Stojąc - naprzemianstronne francuskie wyciskanie sztangielkami trzymanymi chwytem młotkowym-(tricepsy), 2x 15
12.Wspięcia na palce jednej nogi z obciążeniem w dłoni-(łydki), 2x 15

-Przez pierwsze dwa tygodnie treningu po 2 serie każdego ćwiczenia, tak jak wyżej podano (trening obwodowy)
-W tygodniach 3, 4 i 5 po 3 serie każdego ćwiczenia (trening obwodowy)
-Przez pierwsze 2 tygodnie obciążenie stałe, przez kolejne 3 tygodnie jeśli będzie zbyt lekko obciążenie zostanie odpowiednio zwiększone i pozostanie stałe przez ostatnie 3 tygodnie treningu.
-Dieta, postaram się ją wtłaczać powoli do swojego trybu życia, póki co nie jest to jeszcze trening na masę więc dietka będzie jaka będzie, oczywiście będę ją trzymał jednak nie będę się bawił jeszcze w dokładne liczenie gram do grama, tylko kierował się ogólnymi założeniami zdrowej diety. I powoli przyzwyczajał się do takiego jedzonka, i systematycznie starał się go spożywać.

duzen
23-03-07, 20:05
Zgadzam się że bieganie jest w sportach siłowych podstawą, bo wyrabia kondycje i wzmacnia ścięgna praktycznie wszystkich partii mieśniowych ale co do tematu. Najlepiej kup sobie jakąs fajną ławkę a żelastwo możesz zrobic u kogoś kto się zajmuje obrobką metali. Jest to duzo tansze niz kupowanie zelastwa w sklepach. Przykład, u mnie w Decathlonie 1 kg na hantel kosztuje okolo 5 zł a u kolesia ktory przerabia zelastwo na to co chce "nie wiem jak ten ktos sie nazywa" :) 2,50 , a 20 kg w decathlonie kosztuje kolo 80 - 90 zl a tu niego około 50 więc kombinuj :)


A tak pozatym, możesz biec na silke :D Przynajmniej kondyche wyrobisz :)

blackburn
23-03-07, 20:26
jak ma już być totalnie tanio to niech lepiej ktoś mu ławke zespawa, a najtańszy ciężar jest na złomie.

Ja na złomie dostałem 200kg obciążenia(okrągłych talerzy od 2kg do 20kg) za jedyne 300zł