PDA

Zobacz pełną wersję : trening domatora



Gwido
03-03-12, 20:36
witam. Miałem bardzo długą przerwę od cwiczeń. Praktycznie od wakacji nic. Chciałbym zrobić rzeźbę przy takiej masie jaką posiadam. Do dyspozycji drążek, ekspander, 2*10kg. Czyli trening ogolnie rzecz biorąc bedzie sie składał z cwiczen z wykorzystaniem własnej masy. Zależy mi na tym by trening byl obwodowy.
Mozecie podac mi taki przykladowy trening z wykorzystaniem mojego sprzetu z naciskiem na barki? Co ile taki trening? Mam 16 lat prawie 17, 77kg 182 cm. Dieta oczywiście pod rzezbe chociaz w 100% nie dam rady jej utrzymac.

slim shady
03-03-12, 20:48
http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp

Gwido
03-03-12, 21:04
przeczytalem to juz wczesniej. ale jak czesto powinienem wykonywac trening? ile obwodow najlepiej? ile cwiczen?

Pioter1994
03-03-12, 21:28
Treningiem z obciążeniem własnego ciała nie osiągniesz aż takich efektów jak na siłce.

Jeżeli naprawdę chcesz ćwiczyć w domu to bym jeszcze hantle jakieś dokupił. Na Twoim miesjcu robiłym na każdą partię po 3 serie 1 ćwiczenia. Nogi możesz ćwiczyć z plecakiem na plecach przysiady. Na reszte coś wykombinuj, pompki, odwrotne pompki + hantelki na bica i barki, plecy pociąganie. Wymyśl coś.

Chociaż ja zapisałbym się na siłkę, 2 miesiące ciężkiiej pracy i jeżeli masz dobry BF to już praktycznie masz rzeźbę - wystarczy to tylko do wakacji utrzymać.

Gwido
03-03-12, 21:52
czyli 3 obwody tak? wlasnie z BF mam problem :D po masowce robionej w wakacje troche sie tego nazbierało. Nie chce cwiczyc na silce bo to sie mija z celem. mam nadcisnienie tetnicze i arytmie. nie chce ryzykowac z dzwiganiem... Wrzuce jutro plan do sprawdzenia :)

Pioter1994
03-03-12, 23:41
Nie obwody, rób po kolei np: nogi, klatka, plecy, barki, triceps, biceps po 1 ćwiczeniu po 3 serie. Przerwy 1 min.

Jak będziesz robił obwody to nie dasz rady zrobić barków w środku treningu a lepszego wyjścia nie ma. Lepiej po kolei.

alder
04-03-12, 09:35
pompki też z plecakiem

Gwido
04-03-12, 13:59
wymysliłem takie cos: (3obwody)
I.
pompki szerokie
podciaganie na drazku pod
wzniosy hantli bokiem
pompki tricepsowe
uginanie przedramion z hantlami
spiecia brzucha

II.
pompki waskie
podciaganie na drazku nad
wzniosy hantli przodem
wyciskanie francuskie hantlem
młotki
spiecia brzucha

III.
pompki chińskie
wiosłowanie hantlem
wyrzuty z hantlami w bok w opadzie
pompki tricepsowe
uginanie ramion z hantlami
spiecia brzucha

IV.
3 serie przysiadow

Gwido
05-03-12, 16:30
Co myślicie o takim treningu? Lepiej taki obwód czy cwiczenia na poszczegolne partie robic ciągiem?

alder
05-03-12, 16:35
weź taką zasadę: 2 ćwiczenia na dana partię po 3-4 serie co dwa dni. i rośniesz

Gwido
05-03-12, 16:43
czyli w 1 dzień cwicze wszystko i jadę po 6-8 serii na partie?

alder
05-03-12, 16:52
jeżeli dasz radę

Gwido
05-03-12, 16:57
po kolei czy po jednej serii pompek, podciagniec itd. i potem tak 6 razy?

alder
05-03-12, 16:59
ja robiłem po kolei partiami.

Gwido
05-03-12, 17:01
ja wykonujac trening na mase i sile arnolda s. rowniez robilem seriami kazda partie po kolei. teraz, gdy bardziej zalezy mi na rzezbie i kondycji nie wiem, czy ma to jakis wpływ..