PDA

Zobacz pełną wersję : !! ból !!



speedshark
20-03-07, 14:14
Witam .
od paru dni odczuwam wieli ból barków . podczas wyciskania sztangi za głowa ból nie do zniesienia ... pierwszy raz takie cos mam ... moze to byc spowodowane brakiem jakis witamin .. albo czegos takiego podobne go ?? chciałem powiedzieć ze pare dni temu zakończyłem cykl z kreatyna .. czy ma to coś wspólnego z tym ?? proszę o odpowiedz

Sobian
20-03-07, 15:44
Jeżeli odczuwasz bóle, radze narazie przestać ćwiczyć barki. Niestety, te mięśnie są bardzo kontuzjogenne, szczególnie należy uważać na stawy barkowe. Myślę, że wlaśnie z nimi coś się stało.

Radziłbym skonsultować się z lekarzem sportowym najlepiej

Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia

speedshark
20-03-07, 16:41
poczekam jeszcze z 2 - 3 dni i zobaczę jak dalej sie będę czuć ...wizyta u lekarza to dobra myśl ... masz racje całkiem możliwe ze to są stawy barkowe jak narazie smaruje sie fastumem . z jeden dzień przyda sie na regeneracje :mrgreen:

Punisher
20-03-07, 16:55
Ketoprom lepszy jest od Fastum. Proponuję zaprzestać ćwiczeń wyciskania pionowego czy tam przy których czujesz ból.
Powinieś szczególną uwagę zwracać na rozgrzewkę.
Może się rzuciłeś na duży ciężar od razu? Lepiej robić małym i w pierwszej serii tak zmęczyć barki, żebyś w pozostałych seriach robił tyle powtórzeń ile wymaga od Ciebie program treningowy(nie wiem czy ćwiczysz na mase czy rzeźbe nie wazne w tym momencie).
Jak mnie bolał bark to smarowałem Ketopromem pare razy dziennie i przeszło już nie czuję.

Aha i ból ten mógły być spowodowany zbyt szybkim opuszczaniem sztangi.

speedshark
20-03-07, 17:04
teraz będę musiał przywiązać większą uwagę do rozgrzewki . możliwe ze za duży przeskok ( teraz wyciskam w pierwszej serii 12 x 45 kilo na barki ) i tu był błąd . muszę jakiś inny plan treningowy znaleźć ....... a robie na masę jak zarazie ...

Punisher
20-03-07, 17:10
To możesz robić tak, że męczysz mięśnie w pierwszej serii trochę lżejszym (aby jeszcze bardziej rozgrzać mięśnie), a potem dokładasz pare kilo i jedziesz normalny...

speedshark
20-03-07, 17:24
wcześniej rozgrzewałem sie 30 i było wszystko ok . będę musiał wrócić do tego .