PDA

Zobacz pełną wersję : Zbijanie wagi



Mosin
01-03-12, 11:41
Moja waga rano to ok. 70,5 kg. Cały czas na zawodach walczyłem w kategorii 73kg, na wadze zwykle miałem ok, 71-72 kg. Chciałbym na przyszłych zawodach spróbować wystartować w 67kg. Wykombinowałem ,że musiał bym spaść do wagi około 68 kg pozostały kilogram spadnie nie pijąc 24h przed zawodami. Wówczas wagę bym miał ok 9.00 ,a walkę w najgorszym wypadku 3h później więc zdążył bym się najeść i napoić przed walką.

Mój wzrost to 178 cm jestem szczupły ale nie jakoś mega, mam troszkę wyczuwalnego tłuszczu np. na brzuchu i myślę ,że w tali mógł bym stracić z 2 cm jednym słowem mógł bym się troszkę wciąć. Myślicie ,że lepiej spróbować zejść te 2 kg powoli już teraz ( walka za 3 miesiące ) i spróbować utrzymać tą wagę czy może lepiej zejść 1-2 tygodnie przed zawodami i potem wrócić do swojej wagi ?

Drugie pytanie, czy spokojnie zejdę te 2 kg samą dietą teraz nie mam jakiejś konkretnej ale trzymam się podstawowych zasad ( białka z rana i na wieczór, brak tłuszczy po treningu, węgle przede wszystkim złożone itd. ) czy raczej zejdę aerobami choć z drugiej strony trening mma jest głównie aerobowy ,a już od kilku miesięcy waga stoi w miejscu.

Damianpfighter
01-03-12, 12:21
Osobiście zrzuciłbym 2 kilo przez 3 miesiące bo jak masz się głodzić przed samą walką przed 24 godziny to mija się z celem. Będziesz bez sił! A przed walką masz zamiar się opychać tak? My God!

Mosin
01-03-12, 13:06
Nie zwykle robiłem tak:

dzień 1
godzina 8.00 normalne śniadanie + woda
15.00 obiad już bez wody
wieczorem lekka kolacja bez wody
dzień 2
8.00 bardzo lekkie śniadanie np. batonik białkowo-węglowy
9.00 waga
9 - 11 ok 2 litry wody jakieś bułki itp.
11-11.30 sama woda
11.30-12 już nic
12.00 walka

W sumie robiłem tak tylko raz z ciekawości bo nigdy nie musiałem bo do 73 było mi daleko. Nie byłem po tym jakoś osłabiony, siła i moc prawie jak normalnie no może tak 95%.

Miskowiec
01-03-12, 14:05
2 kg to nie dużo i nie wiem czy jest sens takie coś planowac na 3 miesiące do przodu :D Bez szczególnej diety w mniej niż tydzień można spokojnie zrzucic te 2 kg bez osłabienia. Ubranie na cebulkę + skakanka i jazda :D

KowalX
01-03-12, 17:45
Ubieranie na cebule zwiększy tylko odwodnienie ,a nie utratę tłuszczów.

Miskowiec
01-03-12, 20:28
KowalX na ważeniach przed walkami w boksie często widac jak zawodnik który wniósł na wagę za dużo po prostu ubierał się w kilka dresów i w ciągu 30 min na skakance waga leciała mu w dół, dlatego tak napisałem - może masz racje.

Mosin
01-03-12, 21:17
To co mówi Kowal to prawda, zawodnik wówczas tylko traci wodę ale może to robić bez stresu bo ma wagę dzień-dwa wcześniej i spokojnie do walki uzupełni wodę niestety ja nie mam takiej możliwości.

Dla przykładu Curt Warburton po lewo chwilę przed wagą po prawo 12h później:


http://sport.fakt.pl/m/Repozytorium.Obiekt.aspx/-650/-550/faktonline/634661033550551788.jpg

KowalX
01-03-12, 21:23
@Mosin
Sugeruję Ci zrzucić nieco więcej i zastosować tygodniowe ładowanie węglami przed zawodami. Zajebiście wydolność Ci wzrośnie. Do tego jakieś BCAA przed samymi zawodami i powinno być git.

Mosin
02-03-12, 09:16
@Mosin
Sugeruję Ci zrzucić nieco więcej i zastosować tygodniowe ładowanie węglami przed zawodami. Zajebiście wydolność Ci wzrośnie. Do tego jakieś BCAA przed samymi zawodami i powinno być git.

Mógł byś to jakoś mi rozpisać mniej więcej czasowo i dopasować ćwiczenia jak będziesz miał chwilę czasu? :)

KowalX
03-03-12, 11:04
Długo by pisać :) Jeśli nie masz doświadczenia w tego typu sprawach stosuj się do tego co dotychczas. W ten sposób można się również osłabić.

Mosin
03-03-12, 12:01
Nie chodzi mi o jakieś dokładne rozpisanie diety co do grama itp. poradź tylko czy zacząć dietę redukcyjną teraz, za 2 miechy czy kiedy ? Czy zacząć robić dodatkowo aeroby czy zejdę dietą ? Czy BCAA brać już od teraz czy tylko kilka dni przed walką ?


Aha i jak wygląda pokrótce to ładowanie węglami ? Powiedzmy ostrą dietą schodzę na tydzień przed do 65kg i potem ładuję tydzień węgli więcej niż zwykle i wracam do 68kg ? tak ?

KowalX
03-03-12, 13:40
Sugeruję nie zbijać zbytnio masy ciała i robić to powoli. Redukcja w twoim przypadku wystarczy maksymalnie do miesiąca przed samymi zawodami. BCAA jest środkiem, który możesz stosować doraźnie w celach pozyskiwania energii jak i w celach budowania masy także możesz stosować już teraz. Ładowanie węglowodanami odbywa się w przeciągu tygodnia. Początek polega na zmniejszeniu podaży węglowodanów oraz wzrostu intensywności treningu. Czas przed zawodami wiąże się ze zwiększeniem podaży węglowodanów oraz zmniejszeniem intensywności treningów. Jeśli chcesz próbować pierwszy raz nie polecam przed zawodami gdyż możesz doprowadzić do spadku siły i wydolności.

mtm
05-03-12, 21:02
http://www.youtube.com/watch?v=L1TebKHcfXU&feature=results_video&playnext =1&list=PL44A98C768D0E16E0

http://www.youtube.com/watch?v=QpBs_xNRO3c&feature=results_video&playnext =1&list=PL44A98C768D0E16E0

najt
10-03-12, 10:50
kowalX - może to będzie trywialne pytanie

ale skoro ubierajac sie " w cebulke " + jakis tam wysilek tylko tracimy wode a nie pozbywamy sie docelowego tluszczu , to w takim badz razie jak mamy sie go pozbyc ?

KowalX
17-04-12, 10:47
Wysiłek powoduje większe wydatkowanie energii, więc nie jest to tylko woda. Poza tym uruchamia sporo zmian w organizmie. Wodę należy uzupełniać, gdyż w odniesieniu do sportu człowiek wraz ze znacznym ubytkiem wody "traci"wydolność. Raczej nie ubierałbym się zbyt obficie ,no chyba ,że temperatura otoczenia tego wymaga. Organizm powinien być dobrze wentylowany podczas wysiłku. Są skrajne przypadki gdzie ludzie stosują odwodnienie np. przed walką, gdy masa ciała nie odpowiada kategorii,ale to inne przypadki. Generalnie nie jest to lepszym wyborem z pośród dostępnych. Nie sugerowałbym się kulturystami, ponieważ oni nie potrzebują utrzymywać wysokiej sprawności psychofizycznej podczas zawodów. Przynajmniej nie w takim stopniu. Cele treningu też są inne.

najt
19-04-12, 08:45
Tak z doskoku , do soboty do 8 rano potrzebuje zbić 1.6 kg

Jakieś propozycje ?



Nie , nie odetnę sobie ręki ;F
Sauna też nie wchodzi w grę

D3
20-04-12, 12:40
Tabletki przeczyszczające...