PDA

Zobacz pełną wersję : Strongman - redukcja



dirtyhaus
04-02-12, 15:08
Witam, mam zapytanie odnośnie strongmanów.
Wie ktoś może czemu nie wszyscy zawodnicy tego ''sportu'' nie robią redukcji? Nie mówią tu o super definicji ale o pozbyciu się nadmiaru tłuszczu. Wiadomo, im więcej masy tym więcej możesz podnieść. Ale tkanka tłuszczowa nie ma przydatności zbyt wielkiej, jedynie co pomaga niektórym podrzucić belkę, gdy opierają ją na bębnie. Tylko obciąża serducho i trzeba powiększyć sobie koryto, aby nakarmić dodatkowo tkankę tłuszczową. Tracąc ją zyskają dzięki temu dynamikę. Skoro na sterydach można zrobić redukcję nie tracąc siły lub nawet ją zwiększają, to czemu tego nie robią?

Tak dokładniej chodzi mi o Savickasa, czemu nie mógł zrobić redukcji i walić później czystszej masy? Przecież podczas treningu na siłę, też nabiera się mięśnia. Genetyka mu już nie pozwala czy koks już nie działa na niego dobrze? Np. Greg Kovacs, kulturysta dochodził do wagi 180kg przy wzroście 187, więc to jest chyba możliwe.

Jak sądzicie, czemu nie pozbył się tego tłuszczu? Są jeszcze jakieś przydatne funkcje tej tkanki?

Pioter1994
05-02-12, 01:43
Tkanka tłuszczowa = zapas energii.

Pumbas
05-02-12, 02:08
Tkanka tłuszczowa = zapas energii.

Co z tego że zapas energii, jak bezpośrednio podczas wysiłku bezużyteczna. Maratończyk biegnący półtorej godziny nie ma co liczyć na energię z tkanki tłuszczowej, jak mu się skończą zapasy glikogenu w wątrobie to padnie.. energia z tk.tłuszczowej da mu energię długo po czasie gdy jej potrzebował. Co dopiero strongman, ciężko o bardziej typowy wysiłek krótkotrwały niż podnoszenie ciężaru.

Wydaje mi się, że nie chcą po prostu tracić czasu i przyjemności. Piszesz że redukując mogą na saa nie stracić siły, albo nieznacznie zwiększyć.. ale na sile im najbardziej zależy, wiec na tym saa oni chcą jak najwięcej dorzucić na sztangę, a nie myśleć o tym jak lepiej wyglądać i zminimalizować spadki siły... że koryto duże.. no to co, zjedzą z przyjemnością jakieś tam pierogi :D A że obciąża serducho.. a co za różnica przy środkach na których lecą i do których mają dostęp :P Dla trójboistów ilość oczek w pasie to kwestia wyłącznie osobista, liczy się żeby dużo podnosili. A właśnie najczęściej naturalne grubasy z wielkimi stawami najwięcej podnoszą. a grubasy kochają jeść więc :D

Zobacz sobie zawodnika strongman Zieleniecki
http://www.animalpak.home.pl/users/incoming2/zajawki/styczenluty2012/andrzejklata.jpg

ma hobby kulturystykę, łączy to z sm i wygląda dobrze - widziałem na żywo, potwór straszny :p

slim shady
06-02-12, 13:32
mięśnie jest ciężej dotlenić niż tłuszcz

trójboiści akurat muszą utrzymywać daną wagę aby w wilksie dobrze wychodzili

xxmłodyxx
07-02-12, 14:06
trójboiści tak. a strongman nie. No i tak juak juz slip powiedział chodzi tez o dotlenienie.

Patriot
28-07-12, 23:39
Tylko, że zauważ jak Zieleniecki wygląda podczas zawodów, a jak wygląd na tych zdjęciach :)
Jeśli nie miałeś okazji widzieć na żywo podczas zawodów to wystarczy na grafice w google znaleźć podczas konkretnych konkurencji i też ma "bebzon" jak i inni strongmani. Tak samo Pudzianowski podczas zawodów wyglądał 'inaczej' niż na niektórych zdjęciach za czasów swoich występów (choć mimo wszystko nie jak Savickas)
Przy dużych ciężarach osoba z wąską talią nie byłaby wstanie wykonać konkurencji. W pewnym sensie brzuch przy potężnych ciężarach rzędu np 400kg w przysiadzie, martwym ciągu stabilizuję sylwetkę co może się wydawać dziwne. Nie szukajcie jakiś dowodów naukowych, a bardziej opinii zawodników.
Nie ma co tutaj sobie kpić, że "nie chcą tracić czasu i przyjemności" -przyjemności z jedzenia o ile dobrze zrozumiałem? Uwierz, że gdyby te 20cm mniej w pasie czyniło z nich lepszym w strongman'ach to byliby w stanie je zrzucić. Trening siłowy z ciężarami rzędu 300%masy ciała na pewno jest cięższy niż jazda na rowerku ;) i wymaga o wieeeeeeeele więcej wytrwałości

Micek185
29-07-12, 17:54
nikt nie zrozumie tego sportu dopóki przy wadze 80kg spróbuje przeciągnąć tira o wadze 15ton czy dzwigac worów z piachem bez żadnego oparcia bo nie ma na czym polożyc (tak mówię o brzuchu)
w takich dyscyplinach liczy się ogólna masa ciała, zbyt duż amasa miesniowa tez nie pozwoli na dobre wyniki bo jak ktos z masą np 130kg i 10%bf ma przebiec dystans 40m majac na karku 400kg jok?
te strongman i kulturystyke łączy jedynie fakt iż używa się tu ciężarów i trenuje na siłowni reszta czyli dieta i cele są całkowicie inne.

Patriot
31-07-12, 00:31
Dokładnie :)
Tak na dobrą sprawę wygląd mięśni jest nie istotny w większości sportów liczy się on tylko właśnie w sportach sylwetkowych, a do takich 'strongów' na pewno nie można zaliczyć. Z całym szacunkiem, ale że tak to nazwę "kulturystyczna masa" wcale nie jest tak wysokiej jakości i tak bardzo pożądana w większości sportów jak można sądzić. Ona jest ładna na plaży na pewno wymaga ogromnej wytrwałości żeby ją zbudować ogromnej determinacji i nie umniejszam tego sportu oczywiście, bo wiem ile pracy trzeba w to włożyć. ale taka masa jest wolna, jest sztywna i wcale nie jest taka silna na jaką mogłoby się wydawać.
a tak jak Micek wspomniał np. o tym ćwiczeniu to na samą myśl, że osoba z talią 80-90cm przy mega kracie i kablach na brzuchu ma wejść pod ciężar 400kg wstać z nim i przebiec dystans to aż mnie boli. Nie wiem czy udałoby się jeszcze doprowadzić kręgosłup do pracy