PDA

Zobacz pełną wersję : Sposób na szpinak



bibski
06-01-12, 19:48
Macie jakiś pomysł bo choć bardzo go lubię to przysmażony z jajkiem oliwą czosnkiem i octem z jabłek mi się przejadł.

luo
06-01-12, 20:32
Też bym skorzystał bo mam sporo tego w zamrażarce.

kfc
06-01-12, 20:47
zupa szpinakowa ?
ze szpinaku i batatów, ze szpinaku z migdałami.
naleśniki ze szpinakiem
grzanki ze szpinakiem (ostatnio tak jadłam szpinak z jajecznicą + łosoś, i grzane wińsko wychlałam :) )
szpinak z ryżem (fajnie doprawiony)

luo
06-01-12, 21:38
Może masz jakieś pomysły na sałatkę, ew coś do mięsa?

Micek185
07-01-12, 13:49
kilka razy robięłm to :
http://pasibrzuchy.blox.pl/2010/02/Roladki-na-szybko-z-piersi-kurzych-ze-szpinakiem.html

k (http://pasibrzuchy.blox.pl/2010/02/Roladki-na-szybko-z-piersi-kurzych-ze-szpinakiem.html)ilka razy dawałem ten przepis w relacji, z tym że ja jeszcze dodawałęm do środka żółty ser o wiele lepiej smakuje i na zimno i na ciepło a tak naprawde danie robi siemoże z 30-40min.

kfc
07-01-12, 13:56
Młode liście szpinaku
1-2 pomidory
1 jajo ugotowane na półtwardo
3 łyżki kukurydzy z puszki
½ avocado
2 kromki chleba tostowego
2 ząbki czosnku
Rzeżucha
3 łyżki oliwy z oliwek
1 łyżka octu balsamicznego
2 łyżki soku z cytryny


Liście szpinaku dokładnie umyć, osuszyć i wrzucić do miski. Dodać pokrojonego w ósemki pomidora, kukurydzę i pokrojone w plasterki avocado. Oliwę, ocet, sok z cytryny i 2 łyżki przegotowanej wody wymieszać i polać tym składniki sałatki. Sałatkę wymieszać. Z kromek chleba zrobić tosty i natrzeć je lekko czosnkiem, pokroić w kostkę i posypać na sałatkę. Ugotowane jajo pokroić na ćwiartki i ułożyć na sałatce, oprószyć rzeżuchą

ja robiłam bez rzeżuchy i avocado :)

kfc
07-01-12, 13:59
Jeszcze takie coś znalazłam w neciku, pod mój smaczek pasuje :) nie wiem jakie źródło bo na e maila sobie to kopiowałam.

Wersja 1 - sałatka świeżym szpinakiem, orzechami, fetą i suszonymi śliwkami.

Szpinak dobrze płuczemy, przekładamy do półmiska, dodajemy: kawałki włoskich orzechów, podpieczone na patelni (bez tłuszczu) pestki słonecznika, fetę pokrojoną w sześciany, odrobinę suszonych śliwek pokrojonych w paski. Doprawiamy sosem (do smaku: oliwa z oliwek, sok z cytryny, sól, pieprz)


Wersja 2 - sałatka świeżym szpinakiem i suszonymi pomidorami.
Szpinak dobrze płuczemy, przekładamy do półmiska, dodajemy: pokrojone na mniejsze części suszone pomidory, kiełki słonecznika (można też dodać pestki słonecznika). Do tego dodajemy ser mozzarella lub inny biały - może być nawet bardziej wyrazisty w smaku. Skrapiamy oliwą z oliwek z odrobiną soli.


Sałatka z suszonymi pomidorami- po mojemu
Wszystkie składniki na sos mieszamy ze sobą.i odsawiamy.
Pestki słonecznika prażymy na suchej patelni i odstawiamy.

Sałatę lodową myjemy, osuszamy i rwiemy na drobne kawałki. Suszone pomidory kroimy na mniejsze paseczki.
Ser pleśniowy kroimy w bardzo cienkie plasterki (wiórki)

Sałatę, pomidory, ser wrzucamy do miski, mieszamy ze sobą.
Zalewamy sosem przed samym podaniem. Można delikatnie przemieszać (niekoniecznie). Na wierzch posypać uprażonym ziarnem słonecznika.

Super smakuje latem do grilla, ale jeszcze lepiej zimą np. do pieczonego kurczaka.



Składniki
sałata lodowa
8-10 suszonych pomidorów( jak ktoś lubi można więcej)
ok 200 g sera pleśniowego
ziarka słonecznika (ilość wg. uznania)

SOS
sos do sałatek grecki (knorr)
łyżeczka octu balsamicznego
3 łyżki oliwy z oliwek
2 łyżki wody