PDA

Zobacz pełną wersję : 3 rodzaje treningu



miodex
02-01-12, 21:02
Witam. Proszę was o pomoc w ułożeniu odpowiedniego planu treningowego.
Od pół roku ćwiczę na siłowni. Z 80 kg masy ciała zrobiło mi się 93kg. Jak na pół roku ćwiczeń jestem zadowolony z przyrostu mięśni. Jednakże szlifując masę przybrałem również trochę niepotrzebnego tłuszczyku (szczególnie na brzuchu). Chcąc go spalić postanowiłem biegać. Normalnie nie miał bym problemu z połączeniem tych dwóch rodzajów wysiłku, jednakże dochodzi mi jeszcze trzeci. Są to treningi judo. I teraz mam problem jak to wszystko połączyć nie spalając przy tym mięśni, a je budując.

Myślałem żeby ćwiczyć popołudniami 6 dni w tygodniu. Wyglądało by to tak:
pon.- judo
wt.- siłownia + bieganie
śr.- judo
czw.- siłownia + bieganie
pt.- judo
sobota.- siłownia + bieganie

Do tego odpowiednia dieta

Proszę was o skorygowanie tego co tu napisałem, przy czym informuje, że treningów judo nie da się przesunąć.

mtm
02-01-12, 21:20
Co jest priorytetem ? sw i wydolność czy bb ?

miodex
03-01-12, 09:33
Najważniejsze jest uzyskanie wydolności, a na końcu siłownia

krzys1986
03-01-12, 18:24
Pytanie czy wystarczy ci siły na 6dni treningu
Drugie pytanie jest takie jaki masz cel i jaki trening będziesz stosował na siłowni

miodex
03-01-12, 19:03
Motywacji na pewno nie zabraknie. Dla tego piszę o tym problemie tutaj. Czyli co zrobić żeby się nie przetrenować, a co za tym idzie nie zaszkodzić sobie.

Na siłowni trening siłowy.
Mój cel to bardzo dobra wydolność i dobra budowa ciała, przy 90 kg wagi, oraz zmniejszenie tkanki tłuszczowej zarówno tej zewnętrznej, jak i około organowej.

Hexes
04-01-12, 21:40
Czesc Witajcie. Jesli nie w tym dziale pisze to sorki ;) Trenuje juz jakos 3-4 miechy. Moj plan treningowy to: Pn;klata plecy, Sr;Bic, Tric, Pt:bary, kaptury, przedramie. Jesli mam wiecej czasu to robie tez brzuch i nogi we wtorki i czwartki. Jak sadzicie, powinienem robic to jeszcze przez dluzszy czas czy p za 2 miechy zmienic plan treningowy np na klata tric itd. Czytalem troche na forach i kazdy zaprzecza kazdemu ;/. Prosze Was o pomoc. Z Gory dzieki

Dziubek123
04-01-12, 21:52
Sądzę że klate z tricem lepiej robić a bica z plecami ale niech inni się wypowiedzą bo ja jeszcze nie mam dużego doświadczenia.

miodex
05-01-12, 15:42
Spróbuj łączyć ćwiczenia tak żeby pracowały przy nich te same partie mięśni, np. klatka i triceps.
Możesz też zrobić zmiany w tym co ćwiczysz w dany dzień. Np. w poniedziałek klatka+tricek, a w następny poniedziałek już coś innego. Takie zmiany są dobre ponieważ organizm nie popada w rutynę. Można powiedzieć że jest to coś na zasadzie zaskoczenia dla mięśni.

luo
05-01-12, 20:10
Z tego co widzę u siebie na uczelni to osoby trenujące sw przeważnie robią 2x w tyg zwykły trening act (obiegówka) z różnymi kombinacjami ćwiczeń

Hexes
05-01-12, 22:39
aha rozumiem. W takim razie od nastepnego tyg sprobuje klata tric itd, zobaczymy co bedzie :) w sumie to macie pewnie racje, bo jak sobie organizm zapamieta tylko jeden rodzaj cwiczen i wgl to powie "stop" i koniec ;). Dzieki za pomoc. Pozdrawiam

miodex
07-04-12, 08:11
Dawno tu nie zaglądałem, ale trenuje już dłuższy czas tym treningiem (z ograniczonym bieganiem) i nie jest tak najgorzej ;]

Micek185
08-04-12, 13:39
na silowni stosuj tylko podstawowe ruchy złożóne,cięzar dopasowany tak by mozna to było robić dynamicznie, wazniejsze jest budowanie mocy a nie siły na treningach siłowych pod SW, ruchy izolowane nie będa Ci przydatne tekże trening nie może wyglądac jak split. a w sumie najbardziej zależy to od trybu twoich treningów i musisz wybrac swoje słabe punkty i na siłowni je poprawiać.