PDA

Zobacz pełną wersję : Masa a brzuch



Zima
26-12-11, 20:53
Jest możliwe równoczesne nabranie masy mięśniowej i zgubienie brzucha? W przypadku jeżeli staram się jeść posiłki typowe na przybranie masy mięśniowej, jest sens katować brzuch żeby go wyszczuplić?

fallenursus
26-12-11, 21:08
Wykonuj siady,mc rob absy 3 razy w tyg, jedz czysto na mase.kontroluj odkladanie fatu aerobami. Zawsze troche fatu wpadnie bez anabolikow.ale im mniej nabranego tluszczu na masie tym mniej spalonych miesni na wycince puzniej-zapamietaj to.:)

luo
27-12-11, 10:46
Trenując oddzielnie brzuch nie wyszczuplisz talii, co nie znaczy, że nie trzeb ago robić. Na masie jak robisz ciężkie ciągi czy siady jeden ciężki trening brzuch a w tyg powinien wystarczyć. Możesz spróbować częściej, a z mniejszą objętością. Popatrz co lepiej na Cb działa.
Pamiętaj, że i tak najwięcej zależy od jedzenia. Jak chcesz powoli masować to możesz np spróbować rotacji ww

mtm
27-12-11, 23:30
Na masie zawsze wpadnie troche tłuszczu i nie ma bata na czysto .

Micek185
30-12-11, 19:46
ja podbijam to co powiedzial Luo rotacja węglami swietna sprawa, + cięzkie siady i ciagi nie trzeba w ogóle podchodzić do cwiczen na brzuch,chyba ze juz na wycince wiesz ze musisz troche masy dorzucić to wtedy typowe masowe cwiczenia na brzuch.

Zima
03-01-12, 23:09
"Siady" to są przysiady tak? Co to są "ciągi"?

KowalX
04-01-12, 11:47
Martwy ciąg...

Pronutrition
09-01-12, 17:01
Najpierw dieta redukcyjna, a potem masówka. Dobrze by było jakbyś do redukcyjnej znalazł jakieś aeroby które możesz wykonywać.

Zima
09-01-12, 22:03
Co myślicie o takim pomyśle, że przed każdym treningiem na siłowni zrobić rowerek 30 minut?

Pronutrition
16-02-12, 11:13
Dla mnie w porządku,ale jaka dieta do tego? Ile razy w tygodniu trenujesz? Podaj szczegóły,tak abyśmy mogli doradzić coś więcej. Dobrym pomysłem byłby również basen lub bieżnia.

Zima
16-02-12, 14:23
Dla mnie w porządku,ale jaka dieta do tego? Ile razy w tygodniu trenujesz? Podaj szczegóły,tak abyśmy mogli doradzić coś więcej. Dobrym pomysłem byłby również basen lub bieżnia.

Więc tak, mój trening wygląda w sposób następujący:
Dzień1: plecy biceps, po treningu rowerek 20min.
Dzień2: klatka triceps, po treningu rowerek 20min.
Dzień3: wolne
Dzień4: barki nogi kaptury, po treningu rowerek 20min.
Dzień5: wolne

Między seriami jakieś lajtowe ćwiczenia na brzuch, jeżeli chodzi o regeneracje to u mnie jest ok.
Moja dieta jeszcze jest bardzo słaba właściwie to dbam tylko o posiłek przed treningowy i po treningowy. Śniadanie jest raczej normalne składa się z kanapek, a kolacja to jakiś serek wiejski najlepiej w okolicach godziny 18.
Szukam czegoś w rodzaju przekąsek, które można kupić w sklepie, oraz takich produktów co nie wymagają wiele czasu na przygotowanie, a świetnie nadają się do diety. Propozycje?

gangster
16-02-12, 19:25
Najszybsza jest odzywka typu gainer :) ale rano możesz płatki na mleku jeść a wieczorem np twaróg ze śmietanką i dżemem. Na kolacje możesz wcinać tuńczyka,dobrze jest stopniowo wdrażać sobie taką dietę i przyzwyczajać się.

luo
17-02-12, 12:19
Nie lepiej plan rozłożyć na pn śr pt? Jak plecy barki robisz z nogami to ja bym na Twoim miejscu z nogami robił tylko przód i bok naramiennych, a tylny akton z kapturami przerzucił na trening pleców.
Dobre jedzenie to podstawa, nie musisz się trzymać jakiegoś stałego schematu ale kilka zmian wypadałoby zrobić. Na śniadanie powinieneś dać jakieś źródło białka, czy to jaja, mięso czy rybę, chociażby nawet tuńczyka. Nie mów tylko, że rano nie masz czasu na śniadanie, wystarczy jak wstaniesz 15 minut wcześniej i na spokojnie zrobisz sobie coś sensownego do jedzenia np ze 4 jaja i płatki owsiane na mleku.
Na szybkiego w ciągu dnia możesz wsypać do miski trochę owsa, do tego mleko, serek wiejski i jakieś dodatki do smaku typu suszone owoce, pestki, orzechy.
Ten serek wiejski powinieneś dać z pół godziny przed snem, a o 18 zjeść normalny posiłek z węglowodanami, mięsem, tłuszczami i jakimiś warzywami.
Wbrew pozorom dieta dla osoby trenującej dla siebie jest prosta jak budowa cepa. W każdym posiłku ma być białko zwierzęce, do tego jakieś węglowodany ryż kasza owies ziemniaki czy chleb, jakieś zdrowe tłuszcze i warzywa. Poczytaj przykładowe diety u nas na forum w podwieszonych tematach, masz tam multum opcji na posiłek, wystarczy poszukać

Zima
17-02-12, 21:15
Czytałem, że dużo ludzi je jajka na śniadanie (rozumiem, że takie gotowane), znam gościa co pije surowe i mówi, że spoko ale wole nie próbować. Te jajka mogą być z majonezem? Czy koniecznie muszę jeść je bez żadnych tłustych dodatków?

Damianpfighter
17-02-12, 22:44
Jedz jajka gotowane tylko trzymaj je 2-3 minuty od zagotowania się w wodzie ponieważ czytałem że trzymając je dłużej tracą na wartości odżywczej.

luo
18-02-12, 00:01
Możesz dać majonez, szczypiorek, ketchupu, trochę soli co tam wolisz. Jajecznica, jakiś omlet też będzie ok. I nie muszą to być tylko jaja, równie dobrze może być mięso czy rybka która np została Ci z poprzedniego dnia. Jest sporo możliwości, ale głównie chodzi o to żeby było tam dość sporo pełnowartościowego białka które w miarę szybko Twój organizm przyswoi. Jakiś owoc też jak najbardziej możesz do śniadania dorzucić jak masz jeszcze miejsce w żołądku

kyuubiwrk
18-02-12, 00:14
lepiej aeroby po treningu

Damianpfighter
18-02-12, 10:40
lepiej aeroby po treningu

A jak to uzasadnisz?

Zima
18-02-12, 21:36
Jedz jajka gotowane tylko trzymaj je 2-3 minuty od zagotowania się w wodzie ponieważ czytałem że trzymając je dłużej tracą na wartości odżywczej.

Jeżeli jajka ugotuje wieczorem, żeby mieć więcej czasu rano, to czy przez tak duży okres czasu od momentu ugotowania nie stracą żadnych wartości odżywczych? I jeszcze tak z ciekawości czy ta biała część jajka potocznie zwana białkiem to jest 100% białka? Chodzi mi o to, że jeżeli ta biała część waży 10g to jest to równe 10g białka budulca, które otrzyma mój organizm?

Dzięki za poświęcony czas.

Micek185
18-02-12, 21:40
1.nie nie straci na wartości możesz smiało gotowac wieczorem, sam tak robie.
2.nie, w jajku całym masz około 11-12g białka.idąc tym tropem kupujesz np jajka m 4x 60gram każde wychodzi ci około 240g czyli około 30g białka.

Zima
18-02-12, 21:46
Z tego co wiem jajka dzielone są na klasy jakości. W moim przypadku, kiedy potrzebuje białka do budowania masy mięśniowej, klasy te mają znaczenie? Czy po prostu mogę pozwolić sobie na kupno tańszych jaj bez większych konsekwencji.

gangster
19-02-12, 14:08
Jajko to jajko,nigdy nie zwracałem na to uwagi,wiadomo ze te droższe z hodowli ekologicznej są zdrowsze,tak samo jak tuńczyk taki z wody lepszy niż ten w puszce.Najważniejsze żeby były świeże,jak masz wątpliwości wrzucasz jajko do szklanki pełnej wody jak zostaje na dnie to jest dobre jak wypływa na powierzchnię to jest stare.

KowalX
24-02-12, 03:24
Z tego co wiem jajka dzielone są na klasy jakości. W moim przypadku, kiedy potrzebuje białka do budowania masy mięśniowej, klasy te mają znaczenie? Czy po prostu mogę pozwolić sobie na kupno tańszych jaj bez większych konsekwencji.

To czym jest karmiona kura i jak chowana może mieć wpływ na surowiec w kwestii jakości. Białko będzie w tej samej ilości. Jeśli masz możliwość kupowania taniej produkt, który jest lepszej jakości, wybierz takowy. Rodzaj jakości produktu będzie raczej odnosił do zdrowia.

Zima
03-03-12, 17:58
Potrzebuje jeszcze waszej pomocy. Tak jak pisałem na początku tego tematu moim celem jest zgubienie brzucha i nabranie masy mięśniowej i o ile to drugie mi wychodzi to te pierwsze już średnio. Na całym ciele widoczny nadmiar tłuszczu występuje tylko na brzuchu i na klatce. Po każdym treningu na siłowni ćwiczyłem 20 minut na rowerku + jakieś słabe aeroby w dni nie treningowe. Planuje zacząć biegać, ale strasznie boje się o to, że spale zdobyte mięśnie i to pojawia się moje pytanie jak rozłożyć sobie bieganie (w jakie dni, o której godzinie). Podobno najlepiej z rana, ale jest to nie możliwe w moim przypadku. Proszę o porady dotyczące ćwiczeń aerobowych takich w których w minimalnym stopniu ucierpą moje mięśnie.

Micek185
03-03-12, 18:20
biegasz 3 godz po posiłku, przed i po BCAA
lub
trening siłowy BCAA, carbo, trening aero 20 min.

możesz zrobić trzy sesje aero w tygodniu po 45 min + 2 sesje aero po treningu po ok 15-20min.

Zima
03-03-12, 19:48
ok dzięki, BCAA jest konieczne?

KowalX
03-03-12, 20:38
Nie jest. Może się przydać.

luo
04-03-12, 12:21
Próbowałeś jakichś dodatków podnoszących termogenezę? np zielona herbata/kawa z imbirem, cayenne? na mnie fajnie działają

Zima
05-03-12, 18:53
Nie próbowałem, ale opowiedz więcej to pewnie spróbuje!
Heh wróciłem właśnie z biegania i przebiegłem szybkim truchtem 25 minut... także bez rewelacji. Kurde obawiam się, że jednak najpierw mogłem redukować, a dopiero później masować.

luo
17-03-12, 15:56
Tak w skrócie, po ich spożyciu wzrasta wytwarzanie ciepła, ponieważ organizm potrzebuje więcej energii do ich strawienia, stąd np przy redukcji podnosi się podaż białka. Poszukaj sosu cayenne (tabasco) ma sporo kapsaicyny i dodawaj po trochę do posiłków, do zielonej herbaty dosypuj trochę sproszkowanego imbiru. Redukcję na te lato bym sobie odpuścił, przez cały rok masuj, na następne wakacje zrobisz redukcje i będziesz przynajmniej widział progres

Zima
18-03-12, 16:58
"luo" czyli uważasz, że przy diecie i ćwiczeniach na siłowni na mase, nie dam rady aerobami wyszczuplić brzucha?

luo
22-03-12, 21:27
Nie da rady, albo masujesz albo robisz redukcje. Żeby schudnąć musiałbyś jeść mniej kalorii niż potrzebuje Twój organizm, no chyba że wchodzisz na dobry towar, ale to już pytanie do innego działu i raczej nie na Twoim etapie treningów.