PDA

Zobacz pełną wersję : Sprowadzenie auta z zagranicy.



hans87
22-12-11, 11:53
Witam. Planuje zmianę auta na inne i chciałbym sprowadzić je sam z zagranicy (np. Niemcy,Belgia lub Francja). Mam pytanie do osób, które tym się zajmują albo znają temat. Jakie muszę dokonać opłaty zagranicą i jakie w kraju aby móc to auto spokojnie zarejestrować ? No i na co jeszcze muszę zwrocić uwagę kupując auto z zagranicy, abym się nie wtopił i nie żałował, że ktoś mnie porobił.

Pozdrawiam

Fehu
22-12-11, 20:12
W kwestii kosztów - google i jeszcze raz google fraza "auto z zagranicy oplaty" wystarczy.

Na co zwrócić uwagę ? na to co zwykle - trzeba się znać na samochodach, zwrócić uwagę na komplet dokumentów - wsio

hans87
22-12-11, 21:31
z jednej strony masz rację, że wujek google wie wszystko. Liczyłem, że ktoś może napisze z własnego doświadczenia na jakie "papiery" trzeba zwrócic szczególna uwagę, aby się nie wtopić.

Fehu
22-12-11, 22:20
z jednej strony masz rację, że wujek google wie wszystko. Liczyłem, że ktoś może napisze z własnego doświadczenia na jakie "papiery" trzeba zwrócic szczególna uwagę, aby się nie wtopić.

Wiem, że opłaty nie są niskie, ale jednak nawet przy dzisiejszym kursie - sprowadzanie aut się opłaca.
bywam na autogiełdach i trzeba przyznać, że szrotów do kilku tysięcy jest mało , nawet kupując zagranicą tanie auto + cła, złomowanie to już nie jest takie eldorado.
aut od 25tys powyżej - jest masa na niemieckich blachach bądź świeżo przerejestrowanych - więc tu musi być zarobek a więc i opłacalność ...

hans87
23-12-11, 07:48
no właśnie mi by zależało, żeby te autko kosztowało 20.000 + opłaty. Na droższe na razie mnie nie stac. Mówisz, że szrotów z autami za kilka tysięcy jest mało w niemczech ? czy piszesz teraz o Polsce ?

hubi1910
23-12-11, 09:00
Mój znajomy jeździł i sprowadzał samochody na Litwę jakieś 2-3 lata temu tyle że jeździł od razu z mechanikiem i paroma znajomym z tego co wiem na czysto miał mniej więcej 2-3 tys z jednego samochodu . Ale czy teraz jeździ i czy teraz się opłaca tam jechać to nie mam pojęcia
http://www.wyjazdyposamochody.cba.pl/

Kreta
23-12-11, 11:52
Jezeli jedziesz do niemiec musisz znac niemiecki inaczej sie nie dogadasz, sprowadzam auta ze znajomym i niemcy nie chca gadac po ang trzeba tylko po ichniejszemu szperachac.

hans87
23-12-11, 13:22
Kiedy planujesz auto kupić i co Cię mniej więcej interesuje?

auto chciałbym kupić w okresie wakacyjnym 2012r. Myślałem o jakims Fordzie Focusie, Mazdzie albo jakimś japońskim aucie



Jezeli jedziesz do niemiec musisz znac niemiecki inaczej sie nie dogadasz, sprowadzam auta ze znajomym i niemcy nie chca gadac po ang trzeba tylko po ichniejszemu szperachac.

z tego co się orientuje, to zależy z kim rozmawiasz z prawdziwym niemcem czy turkiem :)

Kreta
23-12-11, 14:13
No dokladnie tak. Turasy to tylko aby opchnac fure lecz jest jedno ale jezeli sie nie znasz na samochodach dobrze to radzilbym nie kupowac od nich bo straszne waly czesto leca.

hans87
24-12-11, 20:30
No niestety nasi polscy "handlarze" też patrzą cię zrobić w konia. Autka, które Ci oferuje wygląda jak igła a tu się okazuję, że cały przód był walony i jeszcze słupek prostowali. Wiem, bo znam paru takich... aż rzygać się chce. No ale chcesz miec pewne auto... kup nowe z salonu :D

Fehu
24-12-11, 23:06
No niestety nasi polscy "handlarze" też patrzą cię zrobić w konia. Autka, które Ci oferuje wygląda jak igła a tu się okazuję, że cały przód był walony i jeszcze słupek prostowali. Wiem, bo znam paru takich... aż rzygać się chce. No ale chcesz miec pewne auto... kup nowe z salonu :D

zawsze możesz się dogadać i pojechać na diagnostykę - wiadomo to kosztuje, ale wystarczy się dogadać, że jak będzie wszystko ok to bierzesz , a jak lipa to nie i on opłaca diagnostę - jak będzie protestował to już da dużo do myślenia!

Ciotka kupiła auto za około 25 tys, gość się zgodził na diagnostę ;P
to co by wynegocjowała poszło co prawda na diagnostę, ale ma autko sprawdzone ...


Ogólnie wolałbym znać historię auta i kupić lekko bite :P]
niż nie znać i kupić "spawaka"