PDA

Zobacz pełną wersję : gigant serie trisety



YOGI3000
17-12-11, 16:25
Witam. Od niedawna zacząłem stosować serie łączone na jedna grupe mięsniową ale zwykle na ostatnim ćwiczeniu żeby wypompowac mięśnie do końca np
Barki:
1.wyciskam sztange siedzą za głowe x4
2.wyciskam sztangielki oburącz na ławce skośnej x4
3.unosze ramiona ze sztangielkami bokiem w gore i od razu bez przerwy (5-10s) unosze sztange wzdłuż tułowia do brody, wszystko x4
Biceps:
1.Uginanie ze sztangą stojąc x4
2.Uginanie ze sztangielkami stojąc lub siedząc, na serie robie 10 powtórzeń po czym biore mniejszy cięzar i staram sie też 10x i wszystko x4
3.Ugianie w oparciu o udo, tak samo jak wyżej, seria to 10 powtórzeń póżniej miejszy cieżar i tez 10 powt, wszystko x4
Robie tez tak triceps, 3-4 ćwiczenia, pierwsze dwa zwykle normalne (10-8 powt) a dwa ostatnie łącze w serie po 2 różne ćwieczenia lub mniejszam ciężar. Ćwicze 3x w tyg od ponad roku, dietka jest. Jak tak ćwicze to naprawde jest tzw pompa, bary szypią a łapy po treningu sa naprawde napompowane. Czy taki trening jest ok? Czy mozna "spalic mieśnie"? Prosze o porady i sugestie.


PS.Nie wiem czy dobrze nazwałem temat.

Micek185
17-12-11, 16:45
jqk najbardziej możesz tak ćwiczyć tylko sa dwa szczegóły
nie cwicz tak z byt długo jesli robisz w ten sposob od roku to teraz sugerował bym przejscie na lzejszy trenin i odstawienie serii łączonych itp, zastosować 2 podstawowe cwiczenia na grupe i skonczyc trening. pozwoli ci to na większa regenerację i mięśnie odpoczną, zrobił bym ok 4tyg takich lżejszych treningów.

póxniej możesz wrócić do takiego treningu lecz przeplataj go lżejszymi treningami.

YOGI3000
17-12-11, 20:29
Ćwicze w ten sposób od kilku tygodni. Co 3 miesiące przerwa miesięczna wystarczy czy rzadziej? Wtedy na barki 2 ćwiczenia np wyciskanie sztangi siedzą za głowe i unoszenie ramion ze sztangielkami bokiem w gore wystarczy i nastepna partia? I jeszcze jeden pytanko-takim treningiem zbuduje mase i siłe?

Micek185
17-12-11, 21:14
są treningi typowe na siłe,a planem na mase bedziesz budował siłę ale nie będa to bardzo duże przyrosty, priorytetem jest masa mieśniowa.

nie musisz robić takich przerw możesz robić w ten sposób że na jednym treningu danej partii wykorzystasz np serie łaczone na nastepnym zrobisz normalne sety, a w nastepnym tyg dodasz triset, restpouse, droppsett, i później znów możesz wrócic do spokojniejszego treningu, trening ma byc intuicyjny i zazwyczaj to twój organizm mówi ci "zwolnij" przyspiesz" dorzuc ciężaru itp, mam nadzieje że rozumiesz co mam na mysli.

xxmłodyxx
17-12-11, 23:02
takim treningiem nie zbudujesz siły.

YOGI3000
17-12-11, 23:16
Oczywiście że rozumiem i rozumiałem to wcześniej, jeśli czuje zmęczenie to delikatniejszy trening tylko chodzi mi o to że jeśli nie czuje zmęczenia to czy po kilku lub kilkunastu tygodniach nie "spale" sobie mięśni bo kiedys słyszałem takie określenie tzw przetrenowanie a jeśli nie to co tym zbuduje ale odp dostałem:siłę.
Dzięki i pozdrawiam


takim treningiem nie zbudujesz siły.
no to teraz juz nie rozumiem. Co w związku z tym osiągne?

Micek185
18-12-11, 00:00
siła zawsze idzie nawet na planie masowym ,obecnie sam trenuje w celu zbudowania masy,oprócz obwodów sila też idzie,a le tak jak mowię nie są to przorosty takie jak w planach cieżarowców bo i nie na takich obciążeniach trenuje.

YOGI3000
18-12-11, 00:13
No to chyba oczywiste że jak rosnie mięsień to i jego siła bedzie większa ale mi chodzi głównie o takie superserie czy jak to nazwać - zmniejszanie ciężaru na serii lub inne ćwiczenie bez przerw, wtedy wszystko puchenie, szczypie i prawie boli ale chociaż czuć że sie ćwiczy :)

Micek185
18-12-11, 00:28
jak jest dobra dieta to i podawanie talerzy da ci efekty:) ale wszystko z głową.

blood in blood out
20-12-11, 21:01
yogi -- ajki masz staż?

YOGI3000
21-12-11, 23:28
Niewiele ponad rok, diete mam od ok 10 miesięcy, masy troche nabrałem ale jakoś siła zbytnio nie chce iść.

blood in blood out
30-12-11, 20:28
no to żeście mu pomogli:)