PDA

Zobacz pełną wersję : Co jeśc a czego nie?



mrowa
18-03-07, 14:39
Jaki wplyw na kulturyste maja:
alkohol
papierosy
kawa
herbata
ketchup
majonez
zolty ser?
Alkohol przy kreatynie jest niedopuszczalny? Mialem cykl i pilem to wszystko ze mnei w jeden dzien zeszlo. Czy to od alkoholu? Chodzilem co 5 min do WC oddac mozcz. Jesli jest dopuszczalny to napiszcie jaki, ile i co ile.
KAwa - slyszalem ze tez niedopuszczalna. A herbata zawiera wieksza dawke kofeiny (ktora nazywa sie teina).
Ketchup to moj ulubiony dodatek, majonez to samo. Ser tez lubie.
Napiszcie co sadzicie o tych produktach i o tym co napisalem.

Kakashi
18-03-07, 15:50
zółty ser ...co by miał miec złego??:| majenez robi sie z jajek wiec sobie sam odpiwedz
ketchup...to chyba nie wpływa:| ile ty tego jesz ze sie o to boisz? 1kg dziennie?:P
herbata prosze bardzo ale bez cukru
kawa tez jest dobra ale tak samo jak herbata i nie w nadmiarze
alkohol to nie bardzo...oczywiscie jeden browar na tydzien Cie nie zabije a nawet troche pomorze:D
papierosy zmniejszaja łaknienie czyli bedziesz wolnieł łapal mase a poza tym po papierosach tracisz zapał do cwiczen:D pozdro:D

gangster
18-03-07, 16:11
Papierosy - masz slabsza wydolnosc pluc.
Alkohol - jadles kreatyne ktora nawadnia a alkohol odwadnia,wniosek prosty.
Kawa i herbata - zawieraja kofeine,kawa wiecej,herbata mniej,mozna wypic kawe przed treningiem,dziala pobudzajaco,powoduje lepsze samopoczucie i lepsza koncentracje,w duzych ilosciach moglaby zaszkodzic kreatynie.

Co do reszty to tylko majonezu powinno sie unikac jesli ma sie zdolnosci do tycia.

Raskus
18-03-07, 16:20
Nadmiar kreatyny jest wydalany wraz z moczem.

Alkohol ścina białko, białko główny budulec mięśni.
Alkohol również odwadnia, a więc wypłukuje tą Twoją kreatynę.

Zresztą, www.google.pl

Sobian
19-03-07, 17:02
Po koleji:
alkohol - odwadnia organizm, poza tym ścina białko, wniosek prosty. Kreatyna zatrzymuje wode w miesniach wiec juz wiesz czemu wszystko zeszlo. Piwko na 1-2 tygodnie nikomu nie zaszkodzi, poniewaz tez zawiera troche witamin.

papierosy - negatywnie wplywaja na krazenie, wydolnosc pluc. Przez niektorych stosowane jako spalacz tluszczu, lecz niepolecam tego sposobu bo wiecej szkodza niz pomagaja.

kawa - przed treningiem - jak najbardziej. Inaczej, szczegolnie przy cyklu z kreta, rowniez nie polecam. Gdy nie trenowalem pilem 3 kawy dziennie, teraz gdy jestem na diecie nawet nie czuje checi siegniecia po kawe, poniewaz nie jest mi potrzebna.

herbata - to samo co wyzej, lecz herbate mozesz pic w wiekszych ilosciach, byle nie przesadzac :)

ketchup - zrobiony z pomidorkow, a pomidory swietnie dzialaja na prace miesni :)

majonez - nie polecalbym dla endomorfikow, ogolnie z majonezu wogole lepiej zrezygnowac i lepiej jesc jajka

zolty ser - ja chetnie umiescilem go w swojej diecie poniewaz jestem ekto i na mnie prawie tluszcz nie dziala :razz: Lecz jesli u ciebie jest inaczej to nie polecam bo przecietne 100g zawiera ok 22g bialka i 22g tluszczu (dla porownania tunczyk w oleju 100g - 27g bialka i 9g tluszczy, wniosek prosty)

Jezeli post sie przydal, to nie pogardze sogiem :)

mrowa
19-03-07, 19:26
ok dzieki ziomy:P
ale z ta kawa i herbata chyba jest odwrotnie :] postaram sie jutro przytoczyc kilka cytatow. Dzis nie jestem na 100% pewien i nie mam ksiazki. Pozdro
PS
Sobian, sog - dla ciebie. Sczegolnie za to o serze

tom
19-03-07, 20:43
ale z ta kawa i herbata chyba jest odwrotnie

nie mam ksiazki
pewnie stara ta ksiazka co?bo kiedys nikt by ci nie polecil do kreatyny kawy ale juz wiadomo ze kiedys gowno o tym wiedzieli...

mrowa
28-03-07, 11:28
Obiecalem przytoczyc.
A wiec:
"Liście herbaty zawierają 2-3,5% a nasiona kawy 1-3% kofeiny w formie związanej z substancjami, zwanymi garbnikami [...] Kawa ma tylu zagorzałych zwolenników co przeciwników [...] Obiektywnie wydaję się jednak, że kawa wskazuje raczej pozytywne działanie. Ciekawe, że herbata, ktora zawiera czesto więcej kofeiny niz kawa, takich emocji nie wzbudza..."
- CHEMIA K.M Pazdro i W. Danikiewicz.
Więc na to wychodzi że herbata często jest bardziej szkodliwa (jezeli wogóle mozna mówić o szkodliwości) od kawy.

Punisher
28-03-07, 15:16
bo kiedys nikt by ci nie polecil do kreatyny kawy ale juz wiadomo ze kiedys [cenzura] o tym wiedzieli...

Kawy?Chyba koffeiny chciałeś powiedzieć.

tom
28-03-07, 22:33
nie chcialem powiedziec kawy bo zawiera kofeine:mrgreen:

mrowa
28-03-07, 23:28
Jesli mowa o kawie to w 99,9% przypadkow chodzi o kofeine:D LOL ale dyskusja:D

MrOlimpia
31-03-07, 16:35
herabte możesz pić jak już wyżej powiedzieli , kawe przed treningiem , alkohol hmm.... zależy ile jak 1 browar na 2 tyg spoko ale częściej nie radzę bo możesz się zalać , majonez - na jajkach więc chyba mozesz.... ketchup - w małych ilościach nie wiem np do tostów , żółty ser jedz go dużo , nic ci się nie stanie , papierosy nie wiem jaki mają wpływ wiem tylko że powodują raka i choroby serca
__________________________________________________
pozdro :razz:

Wiktor1882
01-04-07, 17:22
pomidory rozposzczają w zyłach złogi choresteroru to powoduje lepszy przepływ krwi lepszą wydolnoszcz organizmy lepsze samopoczucie lepszy trening oraz zapobiega wylewą

MrOlimpia
01-04-07, 17:25
pomidory jak najbardziej można jeść ale w małych ilościach
ps ketchup to z czego jest jak nie z pomidorów :P a on raczej szkodzi

T-Bag90
01-04-07, 17:33
Jaki ty jelop j****y jestes. Pomidor jest zdrowy zawiera duzo witamin, ketchup debilu faktycznie jest z pomidorow ale ma duzo dodatkow, substancjie konserwujace itp. i zazwyczaj 50% to tylko przecier pomidorowy reszta do dodatki ktore szkodza!! Wez ty idz rzuc sie w kope lepiej a nie piszesz takie glupoty!

MrOlimpia
01-04-07, 17:51
mniej sobie swoje zdanie a ja mam swoje ja juz sie na skórze kolegi przekonałem że pomidory szkodzą
ps są w ketchupie pomidory dobrze mowisz 50 % a mówią że ketchup szkodzi czyli pomidory też w pewnym sensie są nie zdrowe......

MILAN
01-04-07, 17:54
a ogórki konserwowane lub kiszone?

T-Bag90
01-04-07, 17:57
Ty bez kitu jakis zjebany jestes. Pomidor zawiera Likopen, ktory zapobiega zapobiega nowotworom i chorobom serca, a takze rakowi prostaty i chorobom krazenia! Zawiera witaminy K, B1, B2, B6, C, PP a takze m.in potas. magnez ,wapn, fosfor! Wiec nie mow ze pomidor jest nie zdrowy bo jest bardzo zdrowy!

MrOlimpia
01-04-07, 18:00
na ja pie******** uczepiłem się już ketchupu a nie pomidoru ketchup jest z pomidorów a wszędzie piszą że ketchup jest nie zdrowy!

T-Bag90
01-04-07, 18:03
Ty idioto nie rozumiesz ze to te dodatki szkodza a nie pomidory! Dobra szkoda mowic do kogos z tak niskim IQ!

P.S Ogoreczka do Vodeczki jak najbardziej :P

Wiktor1882
01-04-07, 18:19
do kgo ta przemowaT-Bag90,

mrowa
01-04-07, 18:31
to czyli jak z tym ketchupem? i jeszcze mam pyt co do alkoholu: czy na cyklu z kreatyna mozna sobie raz na tydzien 2 piwka wypic?

[ Dodano: 01-04-2007, 18:34 ]

P.S Ogoreczka do Vodeczki jak najbardziej hmmm to vodeczke mozna??:D bo na cyklu z kreta to sie przekonalem sam na sobie ze nie mozna:D

T-Bag90
01-04-07, 18:34
Na ketchup mozesz sobie pozwolic czasami:P Na Pomidora zawsze! A co do alkoholu, jesli na cyklu kreatynowym to odradzam. Chyba wytrzymasz 1,5 miecha bez picia:P

Nie nie hehe tam Milan pisal cos z Ogoreczkiem :P

MILAN
01-04-07, 21:17
to jak z takimi ogóreczkami jest, bo sie nie dowiedziałem? :D
Albo jakies marynowane grzypki czy papryczka :D

mrowa
01-04-07, 22:51
oki dzieki:D bo taki jeden mi mowil ze na krecie piwko mozna raz na tydzien wypic i powiem szczerze ze chyba nic nei bylo. ale po piwie wodeczka pewnego dnia i wszystko zeszlo ze co 3 min do WC biegalem. Wiec mocne rzeczy odradzam z wlasnego doswiadczenia!!! A czy bezalkoholowe "siki" mozna wypic?