PDA

Zobacz pełną wersję : split czy fbw? 14 lat



pxp
27-11-11, 12:14
siemanko

Mam 14 lat.Staż to około 6 miesiecy.Zastanawiam się czy dalej ciągnąc splita (robie go od samego początku) czy wejść na fbw?

PucuLeg
27-11-11, 12:36
A jaki jest Twoj cel? Jak czesto cwiczysz? Regularnie czy opuszczasz treningi?

pxp
27-11-11, 12:47
Celem jest masa.Do tej pory 3x tydz teraz 4x tydz.Zadko kiedy opuszaczm treningi.

PucuLeg
27-11-11, 13:57
W sumie wybor nalezy da Ciebie, split i fbw to sa 2 rozne rodzaje treningu, kazdy robi tak jak lubi. Skoro jeszcze nigdy nie robiles fbw to polecam FBW 5x5 ja to robilem na poczatku mojej przygody z silownia i efekty bardzo dobre, spory przyrost masy miesniowej i duzy skok sily. Ja bym na Twoim miejscu wskoczyl na FBW na jakis czas aby zobaczyc jak to jest :)

INSIDER
27-11-11, 22:42
PucLeg , nie ma tak ze kazdy robi jak lubi , trzeba tak robić by wiedzieć co lepiej oddziałowywuje na twoje bodzce czy ciało.
Jesz kupe bo lubisz ale nie dziala na ciebie ,to trzeba jesc kurczaki i ryz ;d

Wiec jak dla mnie 14 lat , split 2 razy leciał , sprobuj P&P lub FBW , cos innego , zobaczysz co lepiej działa na ciebie i nastepnym razem nie zapytasz o to.
A po 2 ja lece tylko Splitem , tylko w split mieszam 4-6 pow i 10-12, super serie , dropsety i takie duperele.

Jedz , jedz , jedz ćwicz i duzo odpoczywaj! Sam wiem ze ciezko bo mam prawie 2 metry i lipa idzie straszna , trzeba wpier*alać sporo ;D

@EDIT
I nie sluchaj PucLega bo on lipe kreci brak cycków w motywacji , jak doda cycki to pozniej z nim prowadz konwersacje ;p

PucuLeg
28-11-11, 07:34
Ehhh INSIDER, a jak ma sie dowiedziec co na niego dziala jak nie probowal jeszcze FBW? Poza tym, z reguly lubi sie to co jest dla nas najlepsze. Rozkmin reszte sam. Ja ide napakowac zarcia w pojemnik i do szkoly.
P.S
I nie sluchaj INSIDERA bo mu te cycki mozg zawiesily. ;p

pxp
28-11-11, 12:26
Mysle ze fbw zrobie 3-4 miesiące i zobacze czy cos na nim zdziałam.

Moze byc cos takiego?
A
wyciskanie skos + 3s
przysiady 3s
t-bar 3s
wyciskanie sprzed klatki 3s
uginanie zw sztangą 2s
wyciskanie wąsko 2s


B
wyciskanie płasko 3s
uginanie na dwójki 3s
mc 2s
sciąganie drązka do kaltki 2s
face pulls 2s
naprzemienne uginanie 2s
francuskie leząc 2s

po kazdym treningu brzuch i przedramie

INSIDER
28-11-11, 13:12
Po 1 kolejnosc; nogi - klatka - plecy - barki - biceps - triceps.

A tutaj masz dobry od Hardkorowego 5x5
A
- Przysiad 5x5
- WL 5x5
- Wiosłowanie w opadzie 5x5
- Pompki na poręczach 3 serie , max reps. ( powtórzeń ) .
- Brzuch
- Łydki



B.
- Przysiad 5x5
- Wyciskanie w staniu 5x5
- Martwy Ciąg klasyk 5x5
- Podciąganie podchwytem 3 serie , max reps.
- Brzuch
- Łydki

pxp
10-12-11, 15:56
Nadal nie zmieniłem splita na fbw.Zastanawiam sie czy 5x5 nie odbije sie na stawach?

Micek185
10-12-11, 16:13
kazde ciezary odbiją sie na stawach, ale można to ograniczyc odpowiednią ich ochroną i dobrą techniką cwiczen.