PDA

Zobacz pełną wersję : Trening na rzezbe. Prosze o pomoc



Kuuban
16-11-11, 01:51
Witam! Dawno mnie tu nie bylo ale mniejsza z tym:) Od kwietnia tego roku cwicze sobie. Od polowy lipca kupilem troche sprzetu i ciagle cwicze na mase na poczatku bez diety itp ale w pozniejszym czasie staralem sie jesc takie potrawy aby bylo najwiecej bialka i weglowodanow. Od 1 listopada wzialem sie poadnie mam ulozona diete i przestrzegam jej. Mysle ze do konca roku uda mi sie przytyc (bo u mnie z tym ciezko) i osiagne wieksza wage co za tym idzie chcialbym zaczac cwiczyc na rzezbe. Prosze podpowiedziec mi jak cwiczyc na rzezbe a mianowicie chodzi mi o to:
- ile cwiczec na dany miesiec
- ile serii i powtorzen
- ile razy w tygodniu cwiczyc dany miesiec
- ile czasu odpoczynku pomiedzy seriami

(czytam czytam i czytam wszedzie jest inaczej napisane. Pisza ze od 15 do 30 powtorzen, minimum 3 cwiczenia na miesien, a co najbardziej mnie interesuje to czy jest to prawda ze powinno sie cwiczyc dwa razy w tygodniu jeden miesiec czyli np klatka w poniedzialek i czwatek. Prosze o nie pisanie ze mam poczytac itp itd bo czytalem i nic sie nie dowiedzialem a chyba forum jest od tego aby sie dowiadywac tak? Pozdrawiam::)

fallenursus
16-11-11, 02:19
nie, nie masz czytac bo jak widac wyczytales jakies glupoty ze sie trenuje 2x w tygodniu klate i ze wogole sa treinngi na ''rzezbe''
masz zmienic dzial na diete, bo trening nie ma w tym znaczenia.

D3
16-11-11, 08:39
Trenowanie klatki 2x w tygodniu nie jest żadnym przestępstwem czy wykroczeniem. Zależy od twojego stażu, intensywności i innych czynników. Podobnie jak trenowanie 2x w tygodniu nóg (Szostak), pleców (Lesukov) czy też przeplatanie tych partii (Vallaint). Powiedzmy, że pominiemy fakt, że ci panowie są na fajnych sokach :].

W każdym razie treningi na rzeźbę są, ale to pojęcie jest troszke nieprecyzyjne. Podobnie jak są "różne" treningi na masę z różnymi podejściami (Max-OT, Heavy Duty, DY's Heavy Duty) Chodzi o zmianę treningu np.

- skrócenie przerw między seriami roboczymi
- serie łączone, dwu-sety, tri-sety, drop-sety

etc.

fallenursus
16-11-11, 11:22
napierw przeczytaj to co napisal op, potem sie wymadrzaj co jest a co nie dobre dla kogo.

D3
16-11-11, 12:27
napierw przeczytaj to co napisal op, potem sie wymadrzaj co jest a co nie dobre dla kogo.

A czy ty tez przeczytałeś i przede wszystkim zrewidowałeś wiedzę o tym jak "trening nie ma znaczenia" jeśli chodzi o masę i rzeźbę?

A możemy przytoczymy treningi paru PROsów z okresu OFFseason i z okresu parę miesięcy przed zawodami, co? Myślisz, że niczym się nie różnią i są zmiany wyłącznie w diecie?
Powiedz mi ile czasu jeszcze będziesz dalej powtarzać te same błędy w tym temacie?

Powtórzę jeszcze raz. Trening ma znaczenie i nie jest to tylko kwestia diety.

fallenursus
16-11-11, 12:54
Powtorze ci jeszxze raz.
Zacbowaj swoje komenty do tematow w ktorym beda mialy jakie kolwiek.znaczenie bo tu sa zbexne.
Mnie poprawiac ani pouczac nie musisz.

Op tobie napisze tak prosto ze nawet narg zrozumie:

Skomplikowane treningi przy twoim.starzu sa kompletnie zbedne i do niczego nie doprowadza. Przyjzyj.sie blizej odzywianiu, wsadz te swoja diete do sprawdzenia.

D3
16-11-11, 13:21
Teraz już wiemy gdzie leży pies pogrzebany. Rozumiem, że nie widzisz różnicy między:

"trening nie ma znaczenia"
a
"skomplikowane treningi przy twoim stażu są kompletnie zbędne i do niczego nie doprowadzą"


Wyobraź sobie, że te wyrażenia nie są zamiennikami, a bynajmniej nie w języku polskim. Nie będę się już wgłębiał w pojęcie "skomplikowanego treningu", bo pewnie wyjaśnienia i tak bym od ciebie nie uzyskał fallen.
Trenowanie np. łydek dwa razy w tygodniu nie uważam i nie zaliczam do "skomplikowanego treningu", ale to ty jesteś moderatorem i ciężar dowodowy spoczywa bardziej na tobie :)

Polecam zacząć czytać komentarze swoich adwersarzy ze zrozumieniem, bo ja wyraźnie napisałem "Trenowanie klatki 2x w tygodniu nie jest żadnym przestępstwem czy wykroczeniem. Zależy od twojego stażu, intensywności i innych czynników. "Oprócz diety powinien dobrać trening pod swoje możliwości, więc trening ma znaczenie. Jeśli chce może spróbować metod o których wspomniałem, bo nie trzeba mieć 10letniego stażu, aby się za nie zabrać. Również do uber-skomplikowanych one nie należą.

fallenursus
16-11-11, 14:06
Niestety umiejetnoscia operowania zdaniami przerastasz mnie o glowe-true:)
However before you start any argument i suggest you put your bite where your bark is, 'cos Charles Glass you're not.

D3
16-11-11, 14:38
Niestety umiejetnoscia operowania zdaniami przerastasz mnie o glowe-true:)
However before you start any argument i suggest you put your bite where your bark is, 'cos Charles Glass you're not.

Jeśli umiejętnością operowania zdaniami nazywasz fakt, że piszesz androny i sam sobie zaprzeczasz to tak.
Zdecyduj się czy piszesz po polsku czy po angielsku fallen, bo sam również nie jesteś Charles Glass to raz.
A dwa, że aby być trenerem kulturystów nie trzeba być kulturystą i wyglądać jak Charles Glass o czym chociażby świadczy poprzedni trener Kai'a Green'a. Weź sobie to do serca.

EOT.

Kuuban
16-11-11, 16:33
Panowie nie chodzilo mi tylko o klatke 2x w tygodniu:D wszystkie miesinie:)

fallenursus
16-11-11, 17:22
Wrzuc kilka.fotek na.luzie, napisz co jadles.przez ostatnie 3dni i o ktorych godzinach.
Bierzesz jakies suplementy?
Inaczej dupa anie ulkadanie treningu kolego.

Lordunio
16-11-11, 18:09
To może ja też wtrącę swoje trzy grosze. Podejrzewam, że zawodowcem nie jesteś to w zupełności wystarczy trening normalny bez kombinowania, a zwiększona jego intensywność tj. trening wykonujemy dynamicznie, energicznie, bez zbędnych dużych przerw, masz się na nim zmęczyć.

Ja z własnego doświadczenia, polecam trening pull & push.
Rozpisałbym to tak:
-poniedziałek, czwartek - pull
wtorek, piątek - push

po każdym treningu 30minut aerobów tak na tętno 120 -140.
Jak masz dostęp do fitnessu to również polecam, takie treningi jak pump (ćwiczenia ze sztangami), albo schwinn cycling (inaczej znany jako spinning), basen czy sauna to wszystko możesz wrzucić w dni nietreningowe. Przy takiej intensywności polecam jednak suplementacje przynajmniej z BCAA. Pamiętaj jednak, że brzuch, czy tkankę tłuszczową robimy głównie w kuchni.

Dolce Martino
21-11-11, 09:44
kolega ma racje ze kwestia rzezby czy masy to kwestia nie treningi przede wszytkim a diety


Trenowanie dwa razy w tyg partii mija sie z celem
Podstawa sukcesu w kultrurystyce jest dieta , regeneracja i trening

Zeby trenowac na rzezbe trzeba najpierw zbudowac mase

fellenursus ma racje stu procentowa
Co ci da trening 2 razy w tyg klatki , ze jesli jeszcze rozdzielisz klate o tricepsa to przetrenusz trices!
co ci to da w perspektywie wzrostu, ze nie dasz czasu meisniom na regeneracje

4 cwiczenia na klatke w tyg 2 wielostawowe i jedno dwa izolowane to wystarczajacy układ na klatke
sztanga na prostej
sztangielki/sztanga na skosie
koniecznie rozpietki
i albo brama albo moga byc jeszcze w kierunku masowym pompki na poreczach
i klatce to w zupelnosci wystarczy