PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki trening wybrać ? Informacje o mnie



marek119
09-11-11, 20:34
Witam na początku chciałbym zaznaczyć , że do treningu nie przykładałem się aż tak ( kontuzja , czasem opuściłem trening ) i ogólnie efekty są marne. Trening który zacząłem od razu to SPLIT lecz później z niego zrezygnowałem na rzecz taką , że użytkownicy z innego forum polecili mi trening FBW a więc zacząłem ćwiczyć trening FBW podstawowy mianowicie składający się z ćwiczeń takich jak :

1.)Przysiad z sztangą
2.)RLD
3.)Wyciskanie leżąc sztangi
4.)Wiosłowanie w opadzie nad chwytem do brzucha
5.)Military press
6.)Podciąganie się na drążku

Takie FBW mi polecili abym jechał na nim przez jakiś czas a później ewentualnie przerzucił się na splita typu push/pull. Trening FBW ćwiczyłem okrągły miesiąc efekty słabe ( robiłem dużo błędów które opiszę poniżej ) później dostałem kontuzji kolana + łokcia ( bić się zachciało i niestety...) przerwę mam około 2 tygodni i teraz chciałbym zacząć na nowo z dobrym treningiem który ma sens a więc do rzeczy. Co mi polecacie ćwiczyć ? FBW ćwiczyłem łącznie z hmm 2 miesiące. Ogólnie z tego co czytałem to splita nie polecają tylko właśnie trening składający się z ćwiczeń wielostawowych - FBW drudzy zaś mówią , że tylko split i teraz mam kogiel mogiel w głowie. Jeśli chodzi o sprzęt to posiadam 60kg nakładu ( niestety na razie tylko tyle lecz dokupuję ) , ławkę z możliwością regulacji skosów , hantle , gryf łamany + prosty , drążek.


Błędy jakie na 1000% robiłem to :

1.)Nie dokładałem ciężaru aż do dziś z treningu na trening , gdyż nie mam nakładu :( ogólnie to 60kg już mi nie starcza , gdyż np. w wyciskaniu , rld , przysiadzie na luzie wykonuję powtórzenia.
2.)Dietę mam i wkleję ją niżej lecz też a tu śniadania nie zjadłem a tu obiad przegapiłem
3.)Czasem opuściłem trening a czasem robiłem sobie przerwy

To są takie 3 błędy które robiłem aż do dziś lecz chcę jak najlepiej wystartować z dietą + ewentualnie odżywkami a więc co mi radzicie ? Jeśli chodzi o obciążenie to staram sie ciągle coś używanego załatwić , gdyż nie stać mnie na sklepowe : /

marek119
10-11-11, 22:49
Zbyt trudne pytanie zadałem ? :d hehe

Micek185
10-11-11, 23:54
oba treningi sa dobre i split i fbw, w twoim przypadku bardziej sprawdzi sie FBW bo nie zachowujesz ciagłości trenigów,a w fbw masz te pewnosc ze przynajmniej raz w tyg lekko pobudzisz daną grupe nawet jesli wypadną ci z obiegu 2treningi.

cięzar musisz kupic, bez tego sie nie obedzie, stoisz z ciezarami to stoisz z masa,siłą i formą.błędy swoje znasz więc juz wiesz co poprawic.

marek119
12-11-11, 13:32
No to będę trenować systemem FBW przez jakiś czas a później przeniosę się na splita. Ogólnie kurde mam taki problem bo nie wiem jak dokładać obciążenie ( na razie go brakuje ale kupie ) . Dam na przykładzie np. ćwiczenie wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia :

1 seria - 33kg
2 seria - 38kg
3 seria - 40.5kg
4seria - 43.5 kg

tak wygląda u mnie to ćwiczenie i teraz mam pytanie jak mam dokładać ciężar z treningu na trening jak ja 4 serii nie mogę 10 powtórzeń zrobić. Ogólnie pierwsze serie lajtowo idą i ale ta ostatnia już z 8x zrobię i co mam dążyć do 10 pełnych powtórzeń i kiedy je wykonam dopiero zwiększyć ciężar i z nowym ciężarem też dążyć do 10x ? jak to zrobić : /

marek119
13-11-11, 21:05
Poradzi coś ktoś ? :P

Negro
13-11-11, 21:34
Nie ma zasady ile powtórzen:) musisz wyczuć mięśnie. Ja np. robię w seriach przeważnie 12,10,10,8 powtórzen. W każdej kolejnej też dokładam obciążenie.