PDA

Zobacz pełną wersję : p90x



Gwido
06-10-11, 16:14
siema. chce zaczac trening p90x i do tego potrzebuje waszej opinii o mojej diecie redukcyjnej w sumie.
1. 3kromki chleba razowego(z masłem) z szynka z indyka+serek wiejski.
2. SQL - Grachamka z serem i szynka indyka
3. J.W
4. filet z indyka+50g ryzu/makaron/frytki/kartofle + sałatka/mizeria
TRENING ( jakies 10 min po pije ostrowie 30g tylko nie wiem jak jest z cukrami prostymi po treningu. brać czy dopiero wgw złozone godzina po treningu?)
5.filet z indyka+50g ryzu/makaron/frytki/kartofle + sałatka/mizeria
6.twaróg 100g chudy przez spaniem

powiedzcie jeszcze co moge wrzucic do diety jakies uzupełnienia.:pray: waze 80kg 16 lat 182cm.
pozdro

dirtyhaus
06-10-11, 18:30
Nie podoba mi się, za mało białka. Obliczałeś jakie masz zapotrzebowanie czy tak na ślepo to układałeś? Wywal te frytki z posiłków. Do twarogu na noc dodaj oliwę z oliwek. Serek wiejski z rana to raczej lipa, daj jajka.

kitamo
06-10-11, 18:44
Sniadanie masz skromne, a to wazny posilek. Zjedz porzadne sniadanie bo 3 kromki chleba to ja kotu daje. Jak zjesz dobry pierwszy posilek to bedziesz mial full energii na reszte dnia, szczegolnie jak sie chodzi do szkoly lub pracuje.

Gwido
06-10-11, 19:24
serek 24g białka. po jajkach chce mi sie rzygac..

kitamo
06-10-11, 19:40
Ale to nie chodzi tylko o samo bialko bo ono energi samej nie daje. Sniadanie musi byc bogate w wegle i lepiej je czerpac ze zrodel takich jak owsianka czy otręby niz jesc chleb. Usmaz sobie omlet z otrebami + tunczyk. Ja ostatnio probowalem i jest smaczny, a do tego masz bardz oduzo bialka, potrzebne tluszcze i sporo weglowodanow na reszte dnia.

Gwido
06-10-11, 21:00
ok.a jakies inne uwagi kitamo? jeszcze jak to jest z tymi wgw prostymi po treningu. p90x podobno daje w KOSC! gdzies slyszalem ze w przypadku aerobow np. nie je sie cukrow prostych po treningu bo energia wykorzystywana jest z tłuszczu i to spowolni metabolizm

Micek185
06-10-11, 21:03
jak napchasz da duzo otrebow to tez zamulisz organizm bo blonnik dłużej zalega w żołądku,ewentualnie owsiane+otreby jajka,calych jajek z dwa i do tego kilka bialek,za duzo tluszczu z rana tez nie powinno się znajdowac w 1 posiłku dnia po nocnym katabolizmie.

KowalX
06-10-11, 21:14
Sniadanie musi byc bogate w wegle i lepiej je czerpac ze zrodel takich jak owsianka czy otręby niz jesc chleb.

A co z chlebem jest nie tak?


gdzies slyszalem ze w przypadku aerobow np. nie je sie cukrow prostych po treningu bo energia wykorzystywana jest z tłuszczu i to spowolni metabolizm

?

kitamo
06-10-11, 23:24
Micek ja nie mowie ze on ma zjesc tych otrebow pol kilo na sniadanie, ale zamiast zrec chleb lepiej cos konkretnie sobie zrobic do jedzenia, jajecznica + 5 lyzek stolowych otrebow z owsianka i jest git sniadanie.
3 kromki chleba na sniadanie ? a z czego chlop ma brac wegle.

Micek185
07-10-11, 00:09
ale napisalem wyraznie owsianka a do niej otreby tak jak ja robie przejrzyj moja relacje.

KowalX
07-10-11, 00:13
kromki chleba na sniadanie ? a z czego chlop ma brac wegle.

A chleb nie zawiera węglowodanów?

Micek185
07-10-11, 00:21
utarł sie ze chleb jest bee i tyle. na masie nie aptrzy sie na takie szczegóły ale i tak kazdy wali ryz bo tak trzeba:)

kitamo
07-10-11, 02:14
powtarzam - 3 kromki chleba to weglowodany ? chyba dla mojego kota jak redukcje robi.

D3
07-10-11, 08:59
Jeśli nie masz ogólnego wytrenowania + dobrej kondycji to będzie Ci na początku bardzo ciężko. P90x to nie jest trening dla początkujących!!! Pomimo, że jest troszkę promowany w taki sposób jest to b. wymagający trening (wystarczy spojrzeć na rozkład zajęć i ćwiczeń). Z pewnością musisz umieć swobodnie podciągnąć się z 10-15x nachwytem, aby w ogóle przystąpić do tego planu. W każdym razie życzę powodzenia i wytrwałości.

KowalX
07-10-11, 10:53
powtarzam - 3 kromki chleba to weglowodany ? chyba dla mojego kota jak redukcje robi.

Ilość to kwestia indywidualna. Z twojego postu wyżej wynikało ,że chleb jest złym źródłem cukrów, a nie jego ilość.
W trzech kromkach mamy od ok. 35 do 55g węglowodanów (zależnie od wielkości). Zresztą zawsze może położyć trochę zółtego sera na kanapkę i też dojdą węglowodany lub zwyczajnie spożyć więcej.

kitamo
07-10-11, 12:43
Jakos nie przemawia do mnie jedzenie chleba jako zrodla weglowodanow. Nie bez powodu owsianka znajduje sie w czolowce najzdrowszych pokarmow na sniadanie. I nie bez powodu kulturysci na calym swiecie czerpia z niej energie w tym pierwszym bardzo waznym posilku w ciagu dnia. Oczywiscie zaraz zapytasz o badania pewnie, albo wskazesz takie ktore udowodnia wyzszosc chleba nad owsianka na sniadanie ;) ale nie o to tu chodzi. Nie bez powodu robi sie tez chleb owsiany lub z dodatkiem platkow owsianych.

KowalX
07-10-11, 14:54
Jakos nie przemawia do mnie jedzenie chleba jako zrodla weglowodanow.

To czy do kogoś przemawia, wielkiego znaczenia nie ma. Dobry chleb, zawiera błonnik i minerały oraz kilka cennych substancji. Co wcale nie znaczy ,że należy się nim objadać. Tylko, że to samo tyczy się owsianych.


Nie bez powodu owsianka znajduje sie w czolowce najzdrowszych pokarmow na sniadanie.

Według jakiego rankingu? Poza tym pisząc , że jakiś pokarm jest zdrowy nie jest do końca precyzyjne i może wprowadzać w błąd. Podobnie, niektóre osoby wypowiadają się w kontekście tłuszczów roślinnych.


Oczywiscie zaraz zapytasz o badania pewnie, albo wskazesz takie ktore udowodnia wyzszosc chleba nad owsianka na sniadanie ;) ale nie o to tu chodzi.

Jak nie o to. Przed chwilą zaznaczyłeś wyższość jednego nad drugim ;) Poza tym nic nie muszę udowadniać. Choć wspomnę ,ze spożywanie ich w dużych ilościach nie koniecznie jest dobrym rozwiązaniem.


Nie bez powodu robi sie tez chleb owsiany lub z dodatkiem platkow owsianych.

I niby o czym ma to świadczyć. Wypieka się wiele rodzajów chleba czy to dla osób z nietolerancją glutenu czy dodając różne ziarna w celu wzbogacenia smaku bądź wartości odżywczej.

Gwido
07-10-11, 19:44
ludzie dajcie temu chlebowi juz spokój! XD trzeba sie wyluzowac. powiedzcie mi jak to jest z tymi cukrami prostymi po p90x-te pytanie nurtuje mnie NAJBARDZIEJ! pozdro

kitamo
08-10-11, 09:40
@wiesz Kowal nie chce mi sie dyskutowac o 3 kromkach chleba ;) Wg jakieg orankingu ? a znasz jakis wiarygodny ranking ktory neguje jedzenie owsianki na sniadanie ?
Nie chcecie, nie jedzcie owsianki na sniadanie, ja zmienilem wlasnie chleb na owsianke i to byl strzal w dziesiatke - nie dosc ze skonczyly sie moje problemy z przemiałem pokarmów, to jeszcze w ciagu dnia mam wiecej energii niz dawniej wiec mam powody by namawiac innych do zastapienia chleba na sniadanie owsianką.

Micek185
08-10-11, 11:05
to zjedz ilość chleba ktora bedzie odpowiadała ilości weglowodanów z owsianki i tez ci się skonczą problemy,to jest takie sranie w banie chlopaki.

kitamo
08-10-11, 11:54
Micek nie zrozumialem powiem szczerze ale dajmy spokoj chlebowi, bo offtopic sie robi. BTW ja chleb wypiekam sobie sam i to niwe w jakiejs piekielnej maszynce, a normalnie wygniatam i laduje do pieca.

Gwido
08-10-11, 13:08
powiedzcie mi o tych wgw prostych chlopaki.. bo chce dzis zaczac trening

fallenursus
08-10-11, 13:10
nie zryj wogole ww prostych.
proste.

Gwido
08-10-11, 14:05
nawet po treningu?

fallenursus
08-10-11, 14:13
Nawet kurwa na kiblu.
Jeezaz for fucks.sake.

Gwido
08-10-11, 14:22
a czemu tak

KowalX
08-10-11, 14:59
@wiesz Kowal nie chce mi sie dyskutowac o 3 kromkach chleba ;)


To nie mi przeszkadza kromka ;)


Wg jakieg orankingu ? a znasz jakis wiarygodny ranking ktory neguje jedzenie owsianki na sniadanie ?


Nie ,ale znam ewentualne skutki wcinania owsa w dużej ilości.

powiedzcie mi o tych wgw prostych chlopaki.. bo chce dzis zaczac trening

Mogą być proste, mogą złożone byle wartościowy pokarm z jakiego je dostarczasz.

Micek185
08-10-11, 18:07
Micek nie zrozumialem powiem szczerze ale dajmy spokoj chlebowi, bo offtopic sie robi. BTW ja chleb wypiekam sobie sam i to niwe w jakiejs piekielnej maszynce, a normalnie wygniatam i laduje do pieca.

100g owsianki ok 75g węglowodanów
100g chleba ok 25gweglowodanów czyli zeby dostarczyc z chleba tyle wegli co ze 100g owsianki musisz zjesc ponad 300g chleba oto mi chodziło.

Gwido węgle proste mozesz jesc jesli juz chcesz albo musisz ale wybieraj pory albo rano albo po treningu kiedy metabolizm jest podkrecony.

KowalX
08-10-11, 18:34
100g chleba ok 25gweglowodanów chodziło.


W granicach 50g na 100gram produktu + błonnik.

Gwido
08-10-11, 18:38
po dzisiejszym p90x rece mi latały jak skrzydła. musialem zjesc banana+białko. potem dopiero pol tytki ryzu z indykiem i serem gouda. nie wiem czy dobrze zrbiłem bo do tego programu sa dedykowane suplementy ktorych w polsce niestety brak i jakos nie chce mi sie wierzyc ze nie ma w nich ani troche carbo. co myslicie?

KowalX
08-10-11, 18:43
Owe suplementy nie mają znaczenia. W PL kupisz wszystko co Ci potrzebne. Pewnie dopisane jako marketing. Zdrowo i odpowiednio się odżywiaj i będą efekty.

Gwido
08-10-11, 18:59
ok. tzn supli i tak nie mam zamiaru zakupywac, ew. kiedy braknie mi ostrowii to dokupie. interesowały mnie po prostu te wgwd od razu po treningu , to wszystko.

Gwido
09-10-11, 17:52
do tego programu jest dołaczony taki suplement po treningu:recovery drink. myslicie ze banan+białko w jakims stopniu mi go zastąpią?
pozdro