PDA

Zobacz pełną wersję : x2 Klarka in week



INSIDER
05-10-11, 21:31
Siemka , czy tak . Jak robie sobie góra/dół
Pon: dół
Sobota: góra

Czy butterfly robić sobie w dół i góre czy moze
Bf: pon
Sciąganie linek przed siebie: sobota ;>

Czy coś innego proponujecie na sobote na srodek klatki ? ;>

INSIDER
05-10-11, 22:02
Pon: Klatka dół

Wl 4x12
Wl hantle 3x10-12
W.skos - 4x10-12
Sciaganie linek z góry 4x15
butterfly 4x8-10

Piątek/Sobota: Klatka góra

W.skos + 4x12
W.skos + hantle 3x10-12
W.skos + na sównicy 3/4x8-10
sciaganie linek z dolu 4x15
butterfly 4x10-12

Tak moze byc ? :)

mtm
05-10-11, 22:43
Nie nie moze być . Na pewno nie dla ciebie . po za tym nie dzielimy treningów klatki na góra/dół (to sie nie sprawdza)

wklej swój normalny poniedziałkowy (zapewne) trening i pomyślimy (jeśli z nim coś nie tak )


Widze że przyszła mania że osoby z niskim stażem, często sobie wmawiają stagnacje lub szukają bóg wie jakich metod treningowych .
Trening to tylko bodziec .
jeśli nie idzie TO ZAWSZE na początku przeanalizuj dogłębniej diete,regeneracje .

wiec jak coś działa nie naprawiaj i nie szukaj sobie problemów na siłę .

D3
06-10-11, 08:36
Jeden musi większą uwagę przyłożyć do diety, a drugi do treningu. Dla jednego dieta będzie kwestią pierwszorzędną, a dla drugiego nie.


Insider jakieś głębsze powody dla treningu klaty 2xweek?

mtm
06-10-11, 12:15
Czyli uważasz że dla niektórych to trening jest ważniejszy od diety ? nieźle . Chyba że w przypadku gena Levrona .

Żadnych dowodów nie trzeba , bo taki trening na 100% w tym wypadku to nie wypał.

kitamo
06-10-11, 19:03
Roznie to jest, mialem podobny problem z bicepsami ktore nie chcialy rosnac, i tu akurat pomog trening a nie dieta. Dopiero gdy zaczelem robic bicka 1 raz w tygodniu ale roznymi ciezarami na zmiane to wystrzelil jak z procy.
Przy wiekszych grupach miesniowych dieta juz wiecej moze zmienic, ale na bank zwiekszenie czestotliwosci treningow tutaj nie pomoze. Jak klatka nie rosnie to raczej zalecal bym sprawdzic co sie stanie jak zmniejszymy ilosc treningow lub probowac inaczej ulozyc plan treningowy bo moze jednak nie regenerujesz sie odpowiednio.

Na samym poczatku wydaje sie nam ze dieta jest zajebista i treningi tez bo przyrosty sa spore, jednak po pewnym czasie wszystko zwalnia i tu zaczyna sie problem. Wtedy trzeba glownie przeanalizowac diete a jesli ona jest ok to treningi.

INSIDER
06-10-11, 20:19
x2 Week to byl taki glupi pomysł.
Chcialem wiedziec co o tym sądzicie.

Pon: Klatka Triceps
1) Wl Płasko 4x10-12
2) Wl Płasko Hantle 3x10
3) W.Skos + 3/4x10
4) Linki z gory 2/3x15
5) Butterfly 3x8-10

Tricu chyba nie musze pisać ? ;)

Micek185
06-10-11, 21:30
Takie sobie :

5181

po co ci tu trening klatki 2x week? skoro tu potrzeba podstaw i kurweskich cięzarów?
5cwiczen? plaska na początek zeby ziomki z podziwu pękali ile cisniesz?
3cwiczenia max ciężar na 12-8powt czasem mniej jakis trening co jakis czas pompujący,do tego rozciąganie i bedziesz szło,nie kombinuj to nie komuna.

INSIDER
06-10-11, 21:39
Co proponujesz na rozciąganie ?
Odrazu mówie / piszę ze nie moge przekładać hantlem / sztangą za głowę bo mi bark przeskakuje ...

Micek185
06-10-11, 21:41
rozciaganie miedzy seriami ,tylko nie przed cwiczeniami a w trakcie po 1-2seriach zacznij sie rozciagac na drążku i w różne spsoby jakie znasz,kontuzje powinny ustawac.
zajrzyj do relacji takiego łysego koksa z kanady on tam robi rozgrzewkę rotatorów,i ci wytlumaczy jak to ladnie zrobic,ja sie nie znam.

mtm
06-10-11, 21:41
Słodkiewicz kiedyś pokazywał bardzo dobre rozciąganie na klatke.

małe hantle , i zatrzymujesz w dolnej fazie ruchu jak przy rozpietkach . i tak min.45 sekund i odrazu po tym 15 sek. spinania klaty . Był to trening jeśli mnie pamięć nie myli z Robertem Kieszem poszukaj w sieci .

Micek185
06-10-11, 21:43
static holding.

KowalX
07-10-11, 00:16
Może sprecyzuj do czego dążysz tym treningiem. Jeśli interesuję Ciebie siła to trening klatki piersiowej dwa razy jest zdecydowanie lepszy niż raz. Kwestia jeszcze ilości ćwiczeń, serii oraz powtórzeń.

D3
07-10-11, 08:49
Czyli uważasz że dla niektórych to trening jest ważniejszy od diety ? nieźle

A co ja napisałem?

Można trzymać dietę, a gdy kuleje bodziec treningowy to nici z tego. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji i jeden może dosłownie wymachiwać sobie sztangą i będzie mu klata rosnąć, a drugi będzie musiał kombinować np. ze wstępnym zmęczeniem, aby cokolwiek poszło. Aby to zrozumieć wystarczy tylko przez chwilę pomyśleć mtm.

Żeby nie pozostawać gołosłownym to z własnego doświadczenia wiem, że obojętnie jakiej bym michy nie trzymał to znalazłem odpowiedni bodziec do tego, aby rosły mi nogi i nie muszę trzymać sztywnej 100% kulturystycznej diety.


Roznie to jest, mialem podobny problem z bicepsami ktore nie chcialy rosnac, i tu akurat pomog trening a nie dieta

kitamo brawo. Niestety innym to czasami ciężko zrozumieć tak ich kulturystyczna fantazja poniosła.

luo
07-10-11, 13:35
Gadacie o dupie marynie, przecież nie da się powiedzieć co jest ważniejsze bo i trening i dieta są równie ważne. Bez dobrego jedzenia nie będzie progresu tak samo jak bez treningu mięśnie same nie urosną. Geny to już inna bajka

KowalX
07-10-11, 14:34
Ale jedno jest pewne. Sama dieta nic nie da. Sam trening natomiast tak. Choć wiadomo ,że im dalej w las tym więcej trzeba skupiać się na obu.

D3
07-10-11, 15:38
Gadacie o dupie marynie, przecież nie da się powiedzieć co jest ważniejsze bo i trening i dieta są równie ważne. Bez dobrego jedzenia nie będzie progresu tak samo jak bez treningu mięśnie same nie urosną. Geny to już inna bajka

Kolego o dupie marynie to właśnie ty piszesz. Fakt bycia zielonym nie zwalnia od myślenia. Napisałem najbardziej precyzyjnie jak się da. Mogę jeszcze dla niektórych zrobić rysunek skoro "litery" nie przemawiają.


Ale jedno jest pewne. Sama dieta nic nie da. Sam trening natomiast tak.

Dokładnie tak. Druga rzecz, która jest pewna, że nie wszyscy muszą przykładać taką samą uwagę do treningu czy do diety. Czasami przewaga tego pierwszego musi być większa w przypadku niektórych osób i odwrotnie. Żeby jeszcze bardziej rozjaśnić. Nie mówię tutaj o "competitive bodybuilding", bo rządzi się to innymi prawami.

luo
07-10-11, 16:07
Narq ale przecież nie możesz zaprzeczyć, że mając identyczny trening, dołożysz więcej mięsa jedząc lepiej.. i nie mówię tutaj o pilnowaniu diety z kalkulatorem w ręku tylko o regularnych pełnych posiłkach

INSIDER
07-10-11, 16:16
A tak tutaj sie klocicie miedzy sobą , ale to ja zadałem pytanie i prośbę czy dacie mi roznorodne cwiczenia na rozciaganie klatki ?


Słodkiewicz kiedyś pokazywał bardzo dobre rozciąganie na klatke.

małe hantle , i zatrzymujesz w dolnej fazie ruchu jak przy rozpietkach . i tak min.45 sekund i odrazu po tym 15 sek. spinania klaty . Był to trening jeśli mnie pamięć nie myli z Robertem Kieszem poszukaj w sieci .
nie moge znaleśc , wczoraj szukalem i dzisiaj ... Ale moze ktos inny to tez robil albo wiesz jak to wyglada tak w miarę przyzwoicie;)

Jak mozecie filmik lub jakis opis cwiczenia na rozciągniecia klatki.
Dodam zdjecia dzisiaj klatki , powiecie mi ktora czesc bardziej ogarnac :)

mtm
07-10-11, 16:28
http://musculardevelopment.pl/mdnews-tv/tv-na-trasie-z/robert-kiesz/video,1,trening.html

(http://musculardevelopment.pl/mdnews-tv/tv-na-trasie-z/robert-kiesz/video,1,trening.html)

xxmłodyxx
07-10-11, 16:41
czemu nigdy nie widziałęm tematu czy np mozna robic nogi 2 x week?:twisted:

KowalX
07-10-11, 17:03
Wystarczy wiedzieć ,że można :)

luo
07-10-11, 18:16
Dokładnie, tyle że o różnej intensywności

INSIDER
07-10-11, 21:22
Czyli może być tak:

Wyciskanie sztangi skos+ 4x8-12
Wyciskanie na maszynie siedzac 3x10
Wyciskanie hantli skos + 3x8-10
Sciaganie linek z dolu 4-5x15

Rozciąganie:
Te cwiczenie od R.Kiesz'a z filmiku
I sprobował bym dodać do tego przekładanie hantelka za glowę , moze ten bark pojdzie bez przeskakiwania ?


Jezeli coś zle to proszę o podpowiedz ;)

mtm
08-10-11, 11:54
3 ćwiczenia powinny ci starczyć na hantlach/gryfie .

KowalX
08-10-11, 15:02
Czyli może być tak:

Wyciskanie sztangi skos+ 4x8-12
Wyciskanie na maszynie siedzac 3x10
Wyciskanie hantli skos + 3x8-10
Sciaganie linek z dolu 4-5x15



Nie ma sensu tyle wyciskać ,bo wyciśniesz z siebie soki.

Pumbas
08-10-11, 18:38
Fajny link mtm, ciekawe. INSIDER lepiej mniej niż za dużo, popraw.

młody znajdź sobie w dziale trening na forum animala temat ' Smolov Święty Gral Przysiadów'
Przysiady 4x w tygodniu. Jest też smolov 'junior' który można np. zastosować na klatę.
Ale to jest trening dla kogoś kto już ma podstawy, konkret siłę i nie jeden raz leciał typowymi tren siłowymi z dużą częstotliwością mc/siadow. (dlatego też moge o nim narazie pomarzyć - może za 2 lata go wrzucę ;p)

Pioter1994
08-10-11, 20:04
Ja też się dusiłem z klatką a teraz podzieliłem to na 2 treningi A i B (gdzie w A robie normlanie płasko większość ćw. a w B na skosie). Jeden tydzień robię A potem następny B i tak na zmianę. Jakimś cudem klatka ruszyła :>

Tak w ogóle INSIDER chodzi Ci o wygląd klatki, siłę czy co?

INSIDER
08-10-11, 21:06
http://desmond.imageshack.us/Himg829/scaled.php?server=829&filename=2134123412341234.jpg&res=medium
http://imageshack.us/f/850/1234235687654321.jpg/http://img850.imageshack.us/img850/14/1234235687654321.jpg
http://desmond.imageshack.us/Himg844/scaled.php?server=844&filename=123456jo.jpg&res=medium

O to mój problem... ;/
nie chodzi o ten kawalek ktorego brak , tylko ogolnie klatka jest zamała do reszty ciała czuje ze się wgl nie rozwija .;/ i widac to zreszta wszyscy mi to mowia ze klatka wgl sie nie rusza ;)

Chce poprostu poprawić jej wygląd.

mtm
08-10-11, 21:07
Tego ubytku nigdy nie poprawisz - patrz. Michał Karmowski .
Taki przyczep i koniec.

Pumbas
08-10-11, 21:14
weź przeczytaj co napisał pod zdjęciami..



musisz sam dojść do rozwiązania na swoją klatkę, metodą prób i błędów.

INSIDER
08-10-11, 21:23
mtm , nie zrozumiał albo zle przeczytał ;p

To tak proponuję:
Rozgrzewkę zrobił bym na plaskiej 2 serie 12 powtórzeń?
1.Wyciskanie skos + 4x9
2.Wyciskanie hantli skos + 3x10
3.Wyciskanie skos - 3x8-10
Rozciągnięcie klatki:
1.Z tego filmiku od R.Kiesz'a z 3-4 razy
2.Przenoszenie hantla zza głowę 3x8-10

D3
09-10-11, 16:17
czemu nigdy nie widziałęm tematu czy np mozna robic nogi 2 x week?:twisted:

To mało widziałeś.

Akop Szostak swego czasu ćwiczył nogi 2x w tygodniu, aby podgoniły resztę partii i zatkało kakao?

Patriot
09-10-11, 16:37
no to jednak dalej nie widział tematu w którym ktoś pyta czy można dwa razy ćwiczyć nogi
no chyba, że mu wyślesz temat jak Akop pyta czy można ćwiczyć 2x nogi inaczej niestety, ale dalej nie będzie widział
więc wątpię, że kogokolwiek zatkało :(

D3
09-10-11, 16:59
no to jednak dalej nie widział tematu w którym ktoś pyta czy można dwa razy ćwiczyć nogi
no chyba, że mu wyślesz temat jak Akop pyta czy można ćwiczyć 2x nogi inaczej niestety, ale dalej nie będzie widział
więc wątpię, że kogokolwiek zatkało :(

Takich tematów trochę było. Wystarczy wpisać w google i parę rekordów się pojawi. Nie odnoszę się do tego forum wyłącznie.

Napisałem o Akopie tylko z tego powodu, żeby udowodnić, że są osoby, które ćwiczą nogi dwa razy w tygodniu, a że nogi nie są tak popularne jak klata czy biceps to już inna sprawa. Poza tym mówimy tutaj o kulturystyce na poziomie startowania w zawodach, a nie wymachiwania ciężarami dla przyjemności, a jak wiadomo to pierwsze rządzi się troszkę innymi prawami. Przeciętnych bolków nie interesują dysproporcje pomiędzy kurzymi nóżkami a napompowaną klatą. Startujących już tak.

Micek185
09-10-11, 18:11
kolega z którym teraz bede trenował robił nogi 4x tyg ciężkie siady z tym ze trening nastawiony na dwubój siłowy,siady z 160-180kg były normą ,a uda nie przesadzę że ma lepiej zbudowane niż Jacek. i jakoś z regeneracją nie miał problemów,ale młody napisał to z przekąsem a wy fisiujecie...

mtm
09-10-11, 18:29
Narg co ty taki spięty ?

INSIDER
09-10-11, 20:07
To moze teraz odp na moje pytanie ?
Ułożyłem sobie 3 plany na klatke , ktory waszym zdaniem bardziej przyzwoicie wyglada:

1)
Rozgrzewkę zrobił bym na plaskiej 2 serie 12 powtórzeń?
1.Wyciskanie skos + 4x9
2.Wyciskanie hantli skos + 3x10
3.Wyciskanie skos - 3x8-10
Rozciągnięcie klatki:
1.Z tego filmiku od R.Kiesz'a z 3-4 razy
2.Przenoszenie hantla zza głowę 3x8-10

2)
Rozgrzewka na skosie hantle 2s 12pow. Mały ciężar
1.Wyciskanie sztangi skos + 4s 10pow.
2.Z tego filmiku od R.Kiesz'a z 3-4 razy
3.Wyciskanie hantli skos + 3s 8-10pow.
4.Wyciskanie sztangi skos - 3s 10pow.

3)
Rozgrzewka sztanga skos + 2s. Maly ciezar
1.Wyciskanie płasko na maszynie "shmita" 3s 10pow.
2.Rozpietki skos + 4s 9pow.
3.Wyciskanie sztangi skos + 3s 8-10pow.
4.Wyciskanie sztangi skos - 3s 10pow.

Tylko tak , prowadził bym trening klatki , np mam ulozone , plasko skos rozciagniecia skos
Ale tak brak mam skos+ to zaczynam rozgrzewka skos + , wyciskanie skos + rozciagniecia i koncze np plasko i skos- ?
co wy na to ;)

INSIDER
10-10-11, 18:30
Dziś zrobiłem Klatkę

Rozgrzewka skos + 2x12 lekko
Wyciskanie skos + sztanga 3s 10-12pow.
To cwiczenie 45sek w pozycji rozpietek z ciezarem i 15sek spinania klatki.
Wyciskanie hantli skos + 3s 9pow.
Wyciskanie plasko 3s 11pow.

Micek185
10-10-11, 21:49
rób klatke tak żebys podczas cwiczen czuł jej prace,dobierz takie cwiczenia które CI pasuja,zrób zdjecia klatki dziś i za miesiąc oceń czy coś sięzmieniło i czy podzialało,nawet ta rozpiską którą podałeś wyżej,miesiąc to nie dużo a nauczys sie wiecej niż tylko kopowiowania planów innych. Pamietaj jesteś INDYWIDUALNY. do tego sportu nie wkłada sie tylko jedzenia i złomu ale tez glowe,rusz nią.

INSIDER
11-10-11, 15:42
Dziekuje ci za pomoc ;)
Zrobiłem klatke (zdjecie) w niedziele zobaczymy w przyszlym miesiacu jak to dziala , nie robilem nigdy rozciagniec moze sie ruszy i wybije ;)