PDA

Zobacz pełną wersję : Ćwiczenia na masę mięsniową



Swag
02-10-11, 11:53
Witam, mam 15 lat, ważę ok 53 kilo i mam 171 cm wzrostu, od razu mówię, że nie zamierzam być kulturystą .Często uprawiam sport (5 razy w tygodniu w tym bieganie i ogólno rozwojówka)i chcę zachować swoją szybkość, nie napakowac się jak byk, zależy mi jednynie na zwiększeniu masy miesniowej aby dorównywac rówiesnikom i jednoczesnie zachowac sprawnosc i szybkosc.Nie znam sie na kulturystyce także możliwe ze gadam bzdury.Chcę abyście dobrali mi odpowiednie ćwiczenia i dietę braając pod wagę mój wiek, abym nie naraził się na jakąś kontuzję.Mam wolny czwartek, sobote i niedziele, wtedy mogę poświecic się ćwiczeniom. Zamierzam ćwiczyć w domu, posiadam hantelki i drążek, ewentualnie mogę cos dokupić. Z góry dzieki !

alder
02-10-11, 12:25
8-12 powt
Dietą massujesh, ok?

kitamo
02-10-11, 13:31
Kolega Alder chciał powiedziec, ze najwazniejsza jest odpowiednia dieta (potrzebne informacje znajdziesz w dziale dieta, jest tam opisany sposob zywienia itp), oraz cwiczenia w ktorych powtorzenia wykonujesz takim ciezarem by zrobic od 9-12 powtorzen.

Jesli chodzi cwiczenie w domu od tak by zrobic sylwetke to nie potrzebujesz duzej ilosci sprzetu. Znajdziesz tez na forum Trening Domatora i jest tam sporo fajnych cwiczen ktore wykonasz w domu przy uzyciu minimalnej ilosci sprzetu. Mysle ze w Twoim przypadku powinienes pomyslec nad treningiem FBW i opracowac sobie zestaw cwiczen ktore bedziesz mogl wykonywac. Jest sporo domowych workoutow dostepnych takze na youtube gdzie mozna wybrac ciekawe cwiczenia dla siebie w domowych warunkach wiec i tam zagladaj.
Ogolnie zacznij od poczytania na temat diety i ogolnie odzywiania sie, pozniej poszukaj co to jest FBW i na czym polega, a nastepnie poogladaj Trening Domatora.