PDA

Zobacz pełną wersję : trening dla chudzielca



chudy2
24-09-11, 14:34
co sadzicie o tym treningu na masę i mięśnie dla początkującego (lat: 24, waga: 56 kg, staz na silowni: 2 miesiace)?


poniedziałek:
rozgrzewka:
wiosła, 10 minut
klatka:
wyciskanie poziome w siadzie na maszynie, 3 x 12, 15 kg
przyrząd do wypychania ciężaru siedząc, 3 x 12, 15 kg
rozpiętki w siadzie na maszynie, 3 x 12, 20 kg
triceps:
wyciskanie francuskie hantli jednorącz, 3 x 12, 5 kg
prostowanie ramion na wyciągu stojąc, 3 x 12, 10 kg
nogi:
wypychanie ciężaru na suwnicy, 3 x 12, 20 kg
prostowanie nóg w siadzie, 3 x 12, 15 kg
ściąganie kolan w siadzie, 3 x 12, 15 kg
spalanie tłuszczu:
wiosła, 30 minut


środa
rozgrzewka:
orbitrek, 10 minut
plecy:
przyrząd do ćwiczeń mięśni najszerszych grzbietu i klatki, 3 x 12, 20 kg
ściaganie drążka wyciągu górnego w siadzie nachwytem, 3 x 12, 20 kg
martwy ciąg, 3 x 12, 15 kg
biceps:
uginanie przedramion ze sztangielkami stojąc z supinacją nadgarstka, 3 x 12, 5 kg
uginanie przedramion ze sztangielkami stojąc z uchwytem młotkowym, 3 x 12, 5 kg
przedramię:
uginanie nadgarstków podchwytem w siadzie ze sztangielkami, 3 x 12, 5 kg
uginanie nadgarstków nachwytem w siadzie ze sztangielkami, 3 x 12, 5 kg
spalanie tłuszczu:
orbitrek, 30 minut


piątek
rozgrzewka:
rower stacjonarny, 10 minut
barki:
unoszenie sztangielek bokiem w górę, 3 x 12, 5 kg
odwrotne rozpiętki w siadzie na maszynie, 3 x 12, 21 kg
wznosy barków ze sztangielkami, 3 x 12, 5 kg
brzuch:
półbrzuszki, 3 x 25
unoszenie nóg w podporze, 3 x 12
przyrząd do ćwiczenia mięśni prostych brzucha, 3 x 12, 15 kg
spalanie tłuszczu:
rower stacjonarny, 30 minut

PucuLeg
24-09-11, 15:37
Zainteresowalo mnie jedno: spalanie tłuszczu. Ile masz wzrostu ze przy wadze 56kg masz tluszcz? Oczywiscie nie mam nic do aerobow po treningu :) No i kolejne pytanie, czemu tyle korzystasz z maszyn np przy treningu klatki? Wolne ciezary sa niebo lepsze. Nogi z poniedzialku przerzucilbym na piatek. Zakatujesz sie jak bedziesz musial robic nogi klatke i lapy. Gdzie trening lydek? :) Mysle ze po 2 miesiacach silowni pora wrzucic jakis zwykly split masowy, poczytaj o tym na forum, zrezygnuj z takiej ilosci maszyn, wrzuc ciezar na sztange i powodzenia. Jeszcze mam watpliwosci co do Martwego ciagu, nie mowie zebys go nie robil, rob go jak najbardziej, to swietne cwiczenie, ale narazie nie przeginaj z ciezarami, przede wszystkim zajmij sie technika. Ah i zapomnialbym, ciezary... Jakim cudem chcesz ruszyc np nogi wypychajac 20kg? Zwroc uwage na fakt ze przez same chodzenie masz na nogach ciezar 56kg, wiec wyciskajac 20kg nogi w ogole tego ne odczuja. Zacznij powoli, bez szalenstw, ale wchodz juz na normalne cwiczenia, jesli nie masz jakis problemow zdrowotnych o ktorych nie wspomniales.

jak
24-09-11, 17:54
wez usiadz jeszcze raz napisz tre sobie bo z takim nic nie zrobisz

chudy2
24-09-11, 18:32
Mam 170 cm wzrostu, napisałem o spalaniu tłuszczu, bo jestem w końcówce aeorobicznej 6 Weidera i nie widzę zbytnio efektów mimo, że brzucho jest twarde - mam wrażenie, że mięśnie pokrywa tłuszcz i dlatego ich nie widać.

Korzystam z tylu maszyn żeby nie popełniać błędów przy ćwiczeniach, a podobno z wolnymi ciężarami jak nie ma się doświadczenia łatwo o złe nawyki i techniki?

Ok - zmienię te nogi. :)

Użytkowniku 'jak' a możesz napisać konkretnie co masz na myśli tak jak to zrobił PucuLeg? :)

Karagel
24-09-11, 19:36
rób wolnymi cięzarami np. zakładaj mniejsze obciążenie i rób po woli a dokładnie. Dopiero jak będziesz pewny że robisz dobrze to wtedy dasz większy ciężar. Jeżeli tez nie bedziesz wiedział jak robic cos poprawni, to masz ludzi na siłowni oni są na pewno doświadczeni i pomogą ci bądź powiedz czy robisz dobrze, wystarczy się tylko zapytać.ich.

PucuLeg
24-09-11, 21:03
Dokladnie jak napisal Karagel, znajdz sobie jakiegos partnera treningowego ktory jest bardziej doswiadczony odd Ciebie, moze ktorys z Twoich znajomych trenuje? Jesli tak to porozmawiaj z nim, we dwoch razniej sie cwiczy, zawsze mozecie sie wymienaic doswiadczeniami i na wzajem pilnowac sie czy nie popelniacie bledow przy cwiczeniach.