PDA

Zobacz pełną wersję : Smażony makaron z kurczakiem i warzywami



DTX
18-09-11, 19:43
Składniki:
150g kurczaka
100g makaronu razowego spaghetti
Pieczarki, papryka, cebula, pomidor
przyprawy

Wykonanie:
Makaron wstawiamy i odcedzamy. Pieczarki kroimy na plasterki, przyprawiamy wegetą i wrzucamy na nawilżoną oliwą z oliwek patelnię pod przykryciem na średni ogień. W międzyczasie przygotowujemy paprykę i cebulę oraz pomidora krojąc je na kostkę. Gdy pieczarki będą gotowe zrzucamy je na talerz, a na patelni lądują papryka i cebula. Gdy się trochę przyrumienią dodajemy pomidora i na małym gazie pod przykryciem dusimy. Można przyprawić je pieprzem czy solą. Po chwili dorzucamy do tego wczesniejusmażone pieczarki i razem je podduszamy. Przygotowujemy mięso, krojąc je w kostkę i przyprawiając (najlepiej gyros). Smażymy mięcho na drugiej patelni. Gdy już będzie miało w miarę złocisty kolor dorzucamy makaronu i mieszamy. Chwilkę później dorzucamy warzywa z drugiej patelni i co chwila mieszamy, żeby całość przesiąkła i gotowe. Możemy oblać 10 g oliwy z oliwek.

Naprawdę mega dobre, wpadłem na to kupując obiad u chińczyka.

Warości odżywcze:
Białko: ok. 30g zwierzęcego
Węglowodany: ok. 80g
Tłuszcze: zależy, kto ile oliwy da.

Zdjęc nie ma bo bylem glodny i raz dwa wszamalem, ale naastepnym razem jak bed robil to dam. Oczywiście można dorzucić składników, ja robilem akurat z 200g makaronu i 300g miecha, bo na dwie osoby, a nie mialem wiecej miesa.

Smacznego.
Pozdrawiam

fallenursus
18-09-11, 20:22
will definietly try.
thank you :)

Micek185
18-09-11, 20:52
Mam pytanie, jestem studentem i nie posiadam 2 patelni,czy danie można wykonac na 1patelni?
z góry dziękuję za odpowiedź.

fallenursus
18-09-11, 21:02
mysle ze mozesz uzyc garnek do ziemniorow jaka druga patelnie.
ja nie mam kuchenki na gas to chyba nie zrobie:(

DTX
18-09-11, 21:02
No pewnie. Wtedy warzywa zgarniesz na jakis talerz, usamzysz miecho, dasz makaron, a na koncu warzywa z talerza zgarszniesz :P

Micek185
18-09-11, 21:08
ojej zartowałem obecnie jestem tak obrzydlwie bogaty że mam 3 patelnie. nawet Gates tyle nie ma!

a danie zrobię może nawet jutro na środę do pracy.

Ps jak napisze gates to podkresla a jak napisze Gates to nie podkreśla ale jebany dumny paw!

DTX
18-09-11, 21:11
Podejrzewalem, ze zartujesz, ale juz napisalem, bo nie raz sie studencji trafiaja, ktorzy marudza...

alder
19-09-11, 04:28
Facepalm.tho

To powiem tak. Zalej wrzatkiem alachi,n,ski makaron. Wrzuc po paru minutach na rozgrzany rzepak. Dodaj sosu sojowego, pedowbambusa i kielkowfasoli. Smaz minut kilka. W całej Polsce nie spotkałem lepszego polskiego chińskiego makaronu niż irlandzki chiński.