PDA

Zobacz pełną wersję : Sumplement na początek ?



spriterank1
13-09-11, 14:42
Jest to mój pierwszy post więc pragnę się przywitać :)

Chciałbym uzyskać pomocy w wyborze jakiegoś sumplementu ? mam 1,80 cm wzrostu ważę około 90kg i zacznam ciczyć sobie w domu, chciałbym kupić jakiś sumplementu który pozwolił by mi utrzymać lub troszkę zmniejszyć wagę, ukształtować ładne widoczne mięśnie i zdobyć troszkę siły więcej, co powinienem brać ? oczywiście czym taniej tym lepiej bo to ma dla mnie kluczowe znaczenie. Wiem iż jest potrzebna odpowiednia dieta, którą postaram się w miarę możliwośći przestrzegać i jeść dużo białek mniej węglowodanów i najmniej tłuszczów. Proszę o pomoc co będzie dla mnie najlepsze ?

slim shady
13-09-11, 16:07
Witam, przede wszytkim musisz sobie ustalic jeden cel. Bo robienie jednoczesnie sily, rzezby nie idzie w parze, jestes poczatkujaca osoba wiec sila Ci urosnie przy normalnym treningu. Nie wiem jak wygladasz ale patrzac stosunek wzrostu do masy i zakladajac ze nie jestes mezomorfikiem, powinienes zrobic redukcje tluszczu, i dopiero zabrac sie za wyrabianie miesni. Dieta ma tutaj kluczowe znaczenie i suplement na razie wiele Ci nie da. Zacznij od treningu FBW, i rob 3-4 sesje aerobow tygodniowo, reszte kontroluj dieta, w razie potrzeby dokladaj/zmniejszaj kalorii.

kitamo
13-09-11, 18:27
Ja na redukcji jadlem tylko BCAA + glutamina. Z rana przed bieganiem zjadalem 2 lyzki i bylo git. Roznica byla odczuwalna na regeneracji i zmeczeniu podczas treningu. Ogolnie nic wiecej sie nie oplaca brac skoro zaczynasz dopiero treningi.

KowalX
14-09-11, 17:26
Zaczynasz ćwiczyć, zacznij jeść odpowiednio. Suple zbędne. Póki nie ogarniesz co jest po co. Później uzupełniasz ewentualnie tłuszcze czy witaminy. Kreatyna zawsze dobra, jak wiesz co jest co.

Geryon
18-09-11, 19:38
suple póki co zbędne, na poczatku ćwiczeń bez supli będziesz widział zadowalające rezultaty.
dobra dieta plus dobry trening wystarczą na jakiś czas.

Sub-Zero
21-09-11, 21:26
Zaczynasz ćwiczyć w domu ... jak to rozumieć ? Masz sprzęt ?

Jak nie to zamiast supli kup karnet na siłke ;]

Pronutrition
21-11-11, 21:07
Racja,napisz coś o sprzęcie jakim dysponujesz i poszukaj tematów odnośnie samej diety. Na początku suple są zbędne,a co do pozostałych odżywek,to wszystko zależy od tego jaki efekt chcesz uzyskać.