PDA

Zobacz pełną wersję : 17 lat Zaczynam przygodE:D



Dziubek123
02-09-11, 21:05
Siema mam 17 ćwiczę od dwóch miechów mam 185 cm wzrostu i ważę 78 kg i moim zdaniem muszę zwiększyć mase pomożecie? To moja rozpiska ćwiczeń
Trening:
Poniedziałek (Klatka + triceps)
Klatka
Wyciskanie sztangi na ławce poziomej 4 serie po 12-15 powtórzeń
Wyciskanie sztangielek na ławce skośnej 4 serie po 12-15 powtórzeń
Rozpiętki na ławce poziomej 2 serie po 12-15 powtórzeń
Triceps
Prostowanie ramion ze sztangą 3 serie po 12-15 powtórzeń
Francuskie wyciskanie w leżeniu 3 serie po 12-15 powtórzeń
Środa (Plecy + Biceps)
Plecy
Wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 4 serie po 12-15 powtórzeń
Podciąganie na drążku podchwytem 3 serie 5-6 powtórzeń
Martwy ciąg 3 serie po 15-18 powtórzeń
Biceps
Uginanie przedramion ze sztangą łamaną stojąc 3 serie po 12-15 powtórzeń
Uginanie pojedynczego ramienia ze sztangielką (łokieć oparty o wewnętrzną część uda) 3 serie po 12 powtórzeń
Piątek (Uda + Barki)
Uda
Przysiady ze sztangą z tyłu 4 serie po 12-15 powtórzeń
Wykroki ze sztangielkami po 5 wykroków na każdą nogę
Barki
Unoszenie ramion bokiem ze sztangielkami 3 serie po 12-15 powtórzeń
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 3 serie po 12-15 powtórzeń

misieq
02-09-11, 21:14
Po pierwsze dieta, trening ja polecałbym ogólnorozwojowy na początek. Co do tego co napisałeś jest to najzwyklejszy split ja do nóg dałbym jeszcze uginanie na maszynie na dwójki i wspięcia na łydki do barków daj jeszcze wyciskanie sprzed głowy.

Seki
03-09-11, 00:34
A ja bym poleciał FBW przez pierwsze 6 miesięcy, do tego koniecznie dieta, a z supli to tylko białko, jeśli będzie potrzebne.
Tu na forum nie ma zbyt wielu zwolenników FBW, ale moim zdaniem, to naprawdę dobry i skuteczny trening. Ja zaczynałem splitem, później przeskoczyłem na FBW i jakoś lepiej mi to leży...

Chcę_być_wielki
03-09-11, 00:53
plan dobry, jakbyś znalazł dzień osobny na nogi i same robił byłoby idealnie.

silnymat
03-09-11, 13:56
http://www.e-gym.pl/showthread.php?14506-%B6wietne-masowo-si%B3owe-FBW-dla-pocz%B1tkuj%B1cych-ze-sta%BFem-mniejszym-ni%BF-6-mies.

poczytaj ułóż plan daj na forum nikt za ciebie nie bedzie układał

Patriot
03-09-11, 15:43
ale przecież on rozpisał swój plan, więc nie bardzo rozumiem twój post...

hmm trening w miarę ok jak na początek, tylko drobne uwagi
na plecy daj więcej serii, możesz wykonywać tylko te 3ćw co podałeś ale ja bym proponował 4s drążek nachwytem, wiosło 4s podchwytem, 5s martwy klasyk
na nogi dorzucić obowiązkowo prostowanie na maszynie 4s, uginanie na dwójki 4s, siady zwiększyć do 6s, a z tym po 5 wykroków na każdą nogę to nawet mnie nie rozsmieszaj ;p co Ty robisz 1s i po 5wykroków na nogę ? ;p daruj sobie to, możesz jeszcze dodać suwnice również 4s, i kolejność siady, prostowanie, suwnica, uginanie. na barki zamiast tych dwóch ćwiczeń to sobie zostaw jedno z nich a na początek daj wyciskanie sztangi sprzed klatki 4s, wyc. hantli/ arnoldki 4s, i te jakieś unoszenie ewentualnie

Dziubek123
03-09-11, 16:01
Patriot tylko ja ćwicze na domowej siłownii i nie mam maszyn :D

Patriot
03-09-11, 16:12
to musisz zwiększyć liczbę serii siadów i tych wykroków żeby z 12s chociaż Ci tam wyszło, bo tyle to nawet nogi nie odczują, że były trenowane
syzyfki dorzuć w takim wypadku jeszcze
daj z 7s siadów, 4s wykroków i z 4s syzyfek

Dziubek123
03-09-11, 16:29
A białko itp już mogę brać czy jeszcze nie ?

silnymat
03-09-11, 16:48
oczywiście że możesz ale dawaj jak najwięcej białka wegli i tłuszczu w diecie w posiłkach