PDA

Zobacz pełną wersję : Zmarł Luke Wood



hidetada
01-09-11, 14:00
Witam serdecznie!

Świat kulturystyczny obiegła wiadomość o stracie kolejnego interesującego zawodnika, obszerniejszy materiał tutaj:


http://www.youtube.com/watch?v=T9O7Omqi5c0&feature=player_embedded

"Luke Wood, australijski zawodowiec IFBB zmarł wczoraj z powodu odrzucenia przeszczepu. Miał poważne problemy z nerką. Pomimo przeszczepu, jego organizm nie poradził sobie z chorobą, gdyż odrzucił przeszczepiony organ. Właśnie to doprowadziło do śmierci Luke Wooda, który zmagał się przez kilka ostatnich lat z poważnymi problemami zdrowotnymi.

R.I.P. Luke Wood"


źródło:kulturystyka-online
edit:mtm

BULLI
03-10-11, 12:18
Tak sie właśnie dzieje jak sie napie....la koks. Jest wielka różnica pomiędzy użyciem a nadużyciem tych ze preparatów.
Szkoda gościa...

alder
03-10-11, 12:52
Brak zainteresowania tematem mówi swoje

BULLI
03-10-11, 14:48
Brak zainteresowania tematem mówi swoje

No właśnie... :)
Otóż kolego widziałem wielu światowej klasy kulturystow i nawet z nimi rozmawiałem. Sam Dorian Yates mieszka o demnie jakaś godz drogi. Byłem wiele razy w jego Tample Gym. Wiem ci sie tam dzieje... Na mojej siłowni trenuje sam ANDY BOLTON jeżeli
Wiesz kto to jest. Człowieku jest tak nafaszerowany ze ledwo chodzi ale co?? Jest najsilniejszy na świecie. Pytalem go czy warto?? Mówi ze nie liczy sie nic chce być The best...
Mój wielki faworyt KEVIN LEWRONE musiał przestać trenować bo wykryto u niego poważne uszkodzenie nerek.
To tak na marginesie, nie ma sie co kłócić.

hidetada
03-10-11, 14:50
Nie ukrywajmy, w Polsce zainteresowanie naprawdę kulturystyką jest znikome. Poziom naszej kulturystyki jest bardzo skromny chociaż mamy wspaniałych zawodników. Luke Wood potem Art Atwood, chcemy czy nie, tworzyli światową zawodową kulturystykę. Jesteś na zawodach u nas, widzisz zawodników, ich rodziny i przyjaciół, paru kibiców, kilku ciekawskich. Ciężko ćwiczysz a na ulicy skwitują Cię jednym zdaniem. Tutaj nie usłyszysz fajnie wyglądasz, pewnie włożyłeś w to dużo pracy. W naszym społeczeństwie większość szeptem między sobą powie że, pewnie wbiłeś tonę koksu. Gdyby to załatwiało całą sprawę to byśmy u nas mieli samych zbudowanych niesamowicie facetów. Luke Wood tworzył australijski bodybuilding, Atwood bardzo rozpoznawalna twarz w kulturystyce za oceanem i dzięki niemu mamy kilka ciekawych produktów na rynku suplementów. Szkoda każdego kto odchodzi przedwcześnie.

MAXIMUS 2
03-10-11, 15:20
jeśli ktoś myśli że od koksu będzie zajebiście wielki to się myli tak samo trzeba włożyć kupę pracy w to wszystko a czy bierzesz czy nie to i tak cie skwitują że na koksie jedziesz :) no niestety kolega po fachu zapłacił wysoka cenę za sławę ale lepiej umrzeć w chwale, niż jak żul w osikanych porach pod śmietnikiem i chu....

alder
03-10-11, 15:48
Maximus, co za radykalizm....jest jeszcze cos po środku. Być normalnym człowiekiem i żyć normalnie


Nie ma tylko czerni i bieli

Jeśli ktoś już ma wielki.poziom.testosteronu to wiadomo, że chce być the best. Jedni wolą być the best w pracy umierając jak japoński pracoholik na zawal po 30ce. A wiadomo, im młodszy tym mniejsza szansa przeżycia zawału.
Inni wolą być najlepsi wyglądem. Niekoniecznie bo są głupi, mało zdolni, tluki, w sxkole byli wysmiewani, bici.
Ogólnie panuje ignorancja i ludzie myślą, że wystarczy się kluc. Wiadomo, że tak nie jest. Z drugiej strony nie każdemu się podoba to co ponad naturalne. Osobiście jakoś nie.kręci mnie bycie wielkim. Ale to indywidualna sprawa.

Najłatwiej jest zawsze oceniać. Oczywiście. A to nie ma sensu.... Ale jak tu nie oceniać kogoś kto umiera na raka płuc a palil 2 paczki dziennie. Jak ma mnie nie brać obrzydzenie do otyłych Irlandczyków skoro widzę co i ile jedzą......?

BULLI
03-10-11, 15:54
Masz racje lepiej umzec w chwale...
Jak powiedział Andreas MUnzer: ŻYCIE JEST ZBYT KRÓTKIE ŻEBY BYĆ MAŁYM.
Nie powiem ze sam chciał bym mieć sylwetkę jak oni ale??? Ale mam żonę która kocham i nie chce żeby była wdowa... :)

hidetada
03-10-11, 16:34
Po środku jesteśmy My, ludzie ćwiczący dla siebie zdrowia. Mający kulturystykę jako pasję, hobby. Większość dyscyplin sportowych - zawodowych nie jest zdrowa, sport zawodowy nie jest zdrowy. Przecież to jest balans na granicy ludzkich możliwości gdzie przekroczyć moment w którym gra toczy się o nasze życie jest bardzo łatwo. Ten temat dotyczy profesjonalistów. Oni wybrali swoją drogę. Czy chcesz za nich decydować? Prześledź życiorys ludzi którzy byli zawodowcami w BB, to często bardzo wykształceni ludzie, teraz biznesmeni czy trenerzy. Tłuk nawet pod opieka najlepszych za daleko nie zajdzie. I w zawodostwie jest czarne albo białe. Robisz cos na 100% albo lepiej daj se spokój, nie chodzi tu tylko o BB. Akurat odnośnie mojej profesji spotykam się z ludźmi zawodowo uprawiającymi sport. Myślisz że, na treningach trener mówi im : "Krzysiu nie ćwicz tak ciężko bo sobie zrobisz ała"? Tam jest ryk by dać z siebie wszystko.Jeżeli wybierasz profesjonalny BB to opcja "nie kręci mnie by być dużym" odpada. Kogo ludzie chcą oglądać na scenie? Wielkich facetów. Przypomina mi się co powiedział kiedyś Dorian (nie będzie to dokładny cytat), "zróbcie dwie imprezy kulturystyczne, w jednej sali będą amatorzy w drugiej ogromni zawodowcy. Jak myślicie gdzie będzie więcej ludzi?" Odpowiedź jest prosta, a gdzie są ludzie są pieniądze i sponsorzy.Ktoś kto palił dwie paczki dziennie sam wybrał taką drogę, większość z nich zna tego konsekwencje. Z kulturystami jest podobnie, większość zna cenę zawodostwa ale każdy oddala myśl że, to może go dotyczyć. Każdy bokser i nie tylko z wagi ciężkiej wie że, jeden cios może być kalectwem lub śmiercią. Jednak jeżeli nie chcesz tego robić zostaw. Wracając do tego że, jest coś po środku. NIE, nie w sporcie zawodowym.Czy to biegacz, bokser, kulturysta - każdy patrzy na przeciwnika i zrobi wszystko by pokonać konkurenta. Dlatego ważne jest by mieć kogoś obok (trenera) który pokaże Ci do jakiego momentu możesz się posunąć. Trzeba wiedzieć kiedy skończyć by później rozdawać autografy a nie leżeć na szpitalnym łóżku. Wspomnę też słowa Łukasz Kazimierczaka gdy był pytany o przejście na zawodostwo odpowiedział : "Profesjonaliści są pozbawieni instynktu samozachowawczego" i faktycznie jest sporo w tym prawdy. Zawodowcy walczą z innymi zawodowcami. Często w tą grę wchodzi ich zdrowie. Osobiście podoba mi się BB o harmonijnych, symetrycznych sylwetkach. tylko czego chcą widzowie? Każdy sportowiec robi wszystko pod fanów i kibiców. Jeżeli oni dadzą jasny wyraz że,takiego BB jak dzisiaj nie chcą to może coś się pozmienia. Może znowu na podium stanie Dexter Jackson podczas Mr.Olympia. Jednak na razie nic tego nie wróży.

alder
03-10-11, 17:46
Jasne, że tak jest w zawodowym sporcie. Ale tu zależy w co się mierzy. Ja nie interesuję się kulturystyką wiec mam inne podejście. Ale rozumiem to doskonale

Micek185
04-10-11, 19:06
to po co sie udzielasz na tym forum?

jaca666
04-10-11, 23:42
Bulli skąd wiesz że nadużył kosu? Wrodzona wada nerek za późno wykryta...
Alder zawsze masz najwiecej do powiedzenia w tematach, o których nie masz zielonego pojęcia.
Hidetada, twierdząc ze Wood tworzył zawodową światową kulturystykę, a my w PL mamy skromny poziom kulturystyki to albo nie wiesz co mówisz albo nie jesteś na bieżąco bo mamy na obecną chwile najbardziej utytułowanego kulturystę w historii, który osiągnął o wiele wiecej niż Wood i to w o wiele krótszym czasie.

alder
05-10-11, 00:16
Jacuś, proszę,nie zaczynaj.znów ;) z tym, ze "alder nie koksuje to nie ma pojęcia, ktoś kto marnie wygląda, nie może oceniać czyichs pleców". Nie uwsteczniajmy się.... ja nie krytykuje jak kiedyś koksowania. Tylko co innego. Odrzuc uprzedzenia i zrozum.co pisalem bo widzę, ze kompletnie tego nie pojales.

jaca666
05-10-11, 00:30
To co robisz na forum kulturystycznym skoro się kulturystyką nie interesujesz?
To tak jak ja bym od 2 lat udzielał się w działach silniki, skrzydła i podróże na forum dla pilotów samolotów pasażerskich? Przecież nie mam o tym zielonego pojęcia tak jak Ty o bb, a w każdym dziale jest Ciebie pełno.
Ktoś tu dawno powinien zrobić porządek.

hidetada
05-10-11, 00:41
Proszę czytać ze zrozumieniem, napisałem jasno i wyraźnie „mamy wspaniałych zawodników” . Jeżeli chodzi o „skromny poziom” to bardziej mam tutaj na myśli promocję tego sportu, zainteresowanie tą dyscypliną. Rozwijam później myśl i to do czego zmierzam. W obu przypadkach śmierci wspomnianych zawodników o przyczynach mogą wypowiedzieć się tylko biegli ale nie my, nigdy żadnych zbędnych osądów nie wysuwam . O co chodzi z tym porównywaniem Wood’a do kogokolwiek? Przyzwoity poziom zawodowca który po zakończonej karierze starał się organizować zawody dla młodych kulturystów. Współpracował z takimi osobami jak Charles Glass, Samir Bannout, Milos Sarcev czy Charlese Poliquin. Chyba to nasza krajowa cecha, ze lubimy to robić. Porównywać jednych do drugich i odwrotnie. Zastanawiam się jak przekłada się poziom naszej kulturystyki na rozgłos światowy? Nawet nie trzeba być zawodnikiem by mieć ogromny wpływ na rozwój kulturystyki rodzimej czy światowej. Trzeba ludzi którzy chcą rozwoju tej dyscypliny. W temacie o australijskim zawodniku zaraz rozpiszemy karty historii polskiej kulturystyki i jak ona się ma do poziomu światowego. Ja ze swojej strony pasuje.

alder
05-10-11, 00:51
Jacek jux o tym było. Nawet zmieniono.adres na gym z kulturystyka.... A jak nie możesz tego.pojąć bo.to za trudne, to.popros kolegów moderatorow/adminow by dali mi bana. Przecież nie.chcę na siłę być jak mnie nie chcą. Jak nie widzisz to spójrz, że w Dopingu się nie udzielam. A jeśli dla ciebie trening+odżywianie+przyrost mięśni to już kulturystyka , bo.o.to.Sie na forum.rozchodzi, to życzę powodzenia.

Niech ze mną też odejdą znawcy sztuk walk. Może i.kowalx bo.on.chyba z kulturystyka za dużo nie ma.

jaca666
05-10-11, 02:37
Tyle, ze dalej to jest forum o kulturystyce, a sztuki walki są jednym z jego działów. Co do KowalX jest świetnym dietetykiem czego o Tobie nie można powiedzieć. Według mnie nie masz pojęcia o kulturystyce i to nie jest tylko moje zdanie. Nie chodzi mi bynajmniej o zrobienie formy startowej itp tylko o zwykła sylwetkę plazową, której nigdy nie miałeś, a temat Twojej relacji mówi sam za siebie...
Koniec spamu z mojej strony, a jeśli chcesz pogadać o bb to zapraszam do mojego tematu.

alder
05-10-11, 02:45
a jeśli chcesz pogadać o bb to zapraszam do mojego tematu.

Jak mam.gadać o.czymś, o czym nie mam pojęcia?
Coś ci nie poszło i szukasz by komuś nawtykać?
Opuść już cię prosiłem, panie zadufany

mtm
05-10-11, 19:28
alder prosze ochłoń bo jacek mówi dobrze , ban na tydzień . Ochłoniesz wrócisz , nie ochłoniesz nie wrócisz .

temat zamykam .