PDA

Zobacz pełną wersję : białko



Gwido
30-08-11, 16:41
czesc,
myslę nad kupnem białka Białko OSTROWIA WPC 80 2x900g oczywiscie w celu uzupełnienia diety.
1.czy polecacie to białko? slyszalem ze niedrogie i warto kupic, ale pytam.
2.czy bialko moge pic do posiłku (np. 4 kanapki +30 g białka)
3.czy te bialko mam rozpuszczac w mleku? jest tak to w jakiej ilosci mleka.
5.jesli wezme je sobie do szkoly to nie traci wartosci odżywczych jesli nie jest wypite od razu po przygotowaniu? mam je wypijać cale od razu?
6.ile gram tego bialka moge maksymalnie dziennie przyjąć?
pozdro

Baloniarz
30-08-11, 17:49
1. nie poleca białka ostrowia, lepsze są UNS Econo w podobnej cenie, sak i rozpuszczalnośc dużo lepsza.
2. możesz tak pic do posiłku a nawet po treningu i do śniadania
3. możesz w mleku, ja wolę w wodzie, mleko jak i wodę wlewasz tyle aby Tobie smakowało nie za gęste i nie za rzadkie
4 ?????????????????????????????????????????????????? ????????????????????????????
5. zawsze możesz miec suchy proch nasypany do szejkera w wolnej chwili zalec wodą lub mlekiem, w takie upały może Ci lekko pokwaśniec co i mnie się już zdarzało w pracy, czy traci wartości nie mam pojęcia :P
6. wedle zapotrzebowania i braków ja spożywam do 100g z prochu dziennie.
pozdro

kitamo
30-08-11, 18:02
Wiec tak :
Ostrowia z tych tanich jest dobra, w sumie roznica miedzy tymi drogimi jest glownie w rozuszczalnosci i smaku (jesli pominiemy inne dodatki ktore mozna spotkac w tych drozszych produktach).
Jest jeszcze polski produkt UNS, w cenie podobnej albo i taniej mozna wyrwac nawet niz ostrowie. Ogolnie oba sa podobne, mam wrazenie ze ostrowia ciut mocniej sie pienila ale mozliwe ze to kwestia danej partii badz akurat tego smaku. UNS waniliowy sie nie pieni i jest w miare dobry, aczkolwiek nie polecam nikomu kupowania jednego wielkiego wiadra - lepiej zamowic 2 smaki i sobie na zmiane pic bo po czasie to juz przesyt jest.

Pic mozesz do posilku jednak wypita porcja bialka wraz z mlekiem sporo moze napchac zoladek (konsystencja szejka wiec sam rozumiesz o co chodzi) tak wiec dla mnie to lepiej jest pic miedzy mniej wartosciowymi posilkami jesli mam takie w ciagu dnia, na ogol dorzucam 2 miarki w posilku potreningowym bo w ciagu dnia to nie jest konieczne.

Mozna pic z wodą i powiem szczerze ze mi bardziej pasuje bo latwiej jest taką porcje wychylic i wypic na jeden raz, z mlekiem to raczej ciezej idzie.

Nie traci wartosci jesli przygotujesz je tuz przed wypiciem, jak zalezy Ci na piciu w szkole to bierz male mleko (lub troche wody) bialko wrzuc sobie juz do suchego szejkera i dolewasz mleka przed wypiciem.
Dobrze tez bys poczekal chwile po roztrzepaniu szejka by ta piana nieco opadla, latwiej wtedy wypic taka porcje (nie zapychasz tak sie).

Jak chcesz zamawiac ostrowie to wez sobie rozne smaki, jesli zamowisz waniliowy to mozesz dodac lyzke kakao i juz smakuje o wiele inaczej, ten waniliowy smakuje nieco jak lody waniliowe ale po dluzszym czasie juz czujesz przesyt.

ilosc bialka zalezna jest od chwilowego zapotrzebowania, najlepiej pic mniej bialka a wiecej jesc normalnego ;) Jak nie masz duzych brakow to raczej moze potrzebowal bedziesz tylko po treningu bo tak w ciagu dnia to raczej dasz rade przy swojej masie dobic tyle bialka ile potrzebujesz z normalnych posilkow.

alder
30-08-11, 18:03
Tradycyjnie polecam nitroprogen choć cena inna.

Baloniarz
30-08-11, 18:06
Piłem kiedyś całkiem przyzwoite ale fakt cena jest jak za białka z wysokiej póły...

Gwido
30-08-11, 18:40
tzn po treningu jem 2 banany a gdzies za pol godziny posilek potreningowy. to w miedzyczasie jeszcze bialko se wypic?
kitamo, miedzy mniejwartosciowymi posiłkami mowisz. ok. teraz moj szkolny dzien db wygladał jakos tak:
7 rano: serek wiejski,2 jaja, moze z 3 kromki pieczywa razowego z masłem
10: w sql kajzerka z szynka i serem
13: j.w
16:obiad (czyli napewno filecik jakis z indyka z ryzem albo makaraonem)
17:trening
potreningu banany
20 posilek potreningowy (to samo co na obiad)
22:twarozek.
teraz gdzie przy takiej diecie moge sobie białko pic zeby bylo ok i ile g najlepiej. :-) pozdrawiam

kitamo
30-08-11, 18:55
Mysle ze dobrze by bylo jesli juz chcesz dobic to bialko bardziej to wypic tak z 20-30 min po treningu szejka przed posilkiem potreningowym. Moze zamiast tej bulki w szkole postaraj sie zjesc cos innego,
Zrob kanapke z chleba razowego z kawalkiem kurczaka, Mozesz ugotowac kawalek kuraka, zapakowac sobie ladnie do szkoly i normalnie przekladasz go sobie z chlebem razowym, kawalek salaty moze byc. Jest to tak samo szybkie danie jak to co jadles dotychczas.
Nie wiem czy lubisz ale sprobuj rano na sniadanie owsianki albo platkow owsianych / ryzowych.
Wystarczy ze wsypiesz troche do miseczki, zalewasz woda lub mlekiem na 2 minuty do mikrofalowki i juz sa gotowe. Jak nie lubisz slodkiego to lekko solisz i albo jeszcze lepiej, gotujesz na wodzie i dodajesz ciut kostki rosolowej (cwiartke tak dla smaku).
Zapewniam ze po porzadnym sniadaniu nie ma problemow z glodem w szkole przez najblizsze kilka godzin a owsianka t obardzo dobre zrodlo wegli a sa one z rana niestety niezbedne.

banany zjadane po treningu to swietny pomysl, mozesz sobie zrobic bialko i do niego wrzucic te banany - wyjdzie wtedy fajny szejk bananowy (oczywiscie jesli bialko bedzie waniliowe a nie czekoladowe ;) )

Na noc twarozek ale jaki to jest ? masz na mysli twarog tak iz kostki ?

Gwido
30-08-11, 19:17
kitamo, mialem na mysli grahamke a napisałem kajzerke :D sry. no czyli albo 2 grahamki albo 4 kanapki razowego. tzn do sql to akurat wolałbym z tą szynką (to jest taka z indyka ale z kawałka. nie jakas tam mielona nie wiadomo co :D)+ ser. jesli chodzi o sniadanie to naprawde bardzo mi na czasie zalezy by sie nie spoznic. w wakacje to jajecznica+owsianka z miodem bo czas byl. teraz cos szybszego musze. chyba zostanie tak jak napisalem ,wiesz moge dowalic te 4 kromy rano i git bd. wgl cala dieta na mase jest zeby nie bylo :) a jak z tym białkiem w szkole? z tych 2 bułek zawiele białka nie dostarcze organizmowi. koło 11 zapodac 30g szejka?

twaróg biały chudy miałem na mysli :) jem zawsze ze 100g.

Baloniarz
30-08-11, 19:45
A ja Ci zaproponuję takie coś :)
Zalej wieczorkiem ze 100g owsianych wrzątkiem rano jak wstaniesz będą już nasiąknięte wtedy rozrób około 20g białka z wodą i zalej tak około 150ml wody+te 20g białka
Do tego ten wiejski, te jajka i jak masz moc ze 2 razowego :)
W szkole weź szejka i jakieś 50g białka podzielone po 25g. i popij do każdego posiłku, powinno styknąc...
Dalej masz w miare ok, wieczorkiem daj se ze 150 tego białego przed snem.

kitamo
30-08-11, 23:48
Zrobienie owsianki rano zajmuje mi 2,5 minuty, to szybciej niz przygotowanie sobie 3 dobrych kanapek czy ugotowanie tych jajek :)

W szkole to uwazaj z szejkami zeby Cie nie przeczyscilo bo wtedy to masz lipe :D ja jak w pracy jestem zalatany i jest lekki stres to po takim szejku z bialka to wale na dzbanek czasem :)

Gwido
31-08-11, 11:08
a w takiej owsiance jak platki są twardsze to ma jakis wpływ na wartosci odżywcze? weglowodany? z tym sniadaniem musze pokombinowac :D bo nie chodzi o długosc przygotowania. ja jestem z tych co pomału jedzą o to chodzi :D a do sql to jak w koncu? Boloniarz, tam na aukcji jest napisane ze wypic po przygotowaniu, wiec jak rozłoze na po 25g to drugą porcje wypije za godzine dopiero gdzies ;p przez to myslałem czy nie lepiej bułka-szejk(30g)-bułka-i potem w domu juz obiad itd.

opalinho
31-08-11, 18:25
Jak jesz powoli to weź z rana miksuj te platki i wypijaj.Platki+bialko+woda/mleko+jakis owoc lub lyzka miodu+orzechy. Zblenduj i wypij, co się osadzi to wlej ponownie troche wody i wypij resztę. Chwila i po sniadaniu.

alder
31-08-11, 19:52
Piłem kiedyś całkiem przyzwoite ale fakt cena jest jak za białka z wysokiej póły...

bo to jest kompleks bialek wiec wysoka polka

Gwido
31-08-11, 22:17
dobra panowie. kupilem ostrowie czekoladową. czy jak zrobie tak trening-odrazu po 2 bananki-poł godziny po treningu 30g białka-godzina po normalny posilem białka-weglowodany-tłuszcze. czy białko znazy sie wchłonąć? bedzie na + z masą przy takim dawkowaniu?

luo
31-08-11, 22:55
Od razu po białko+węgle, 30-40minut po tren posiłek.
Gwido sam sobie robisz wymówki.. Wszystko da się zrobić tylko trzeba trochę się ogarnąć. Jeszcze kilka miesięcy temu też miałem o 8 zajęcia, wstawałem 6,30 i w godzinę zdążyłem zrobić i zjeść śniadanie+4 kolejne posiłki na resztę dnia więc nie mów, że nie masz czasu. Zresztą zawsze możesz dzień wcześniej wszystko przygotować. Usmażenie omleta zajmuje niecałe 15 minut razem z rozbiciem jajek i posmarowaniem go czymś jak już jest na talerzu
Wszyscy myślą, że pojemniki z jedzeniem w szkole to wiocha. Gówno prawda! Pamiętam jak zacząłem nosić pojemniki to każdy krzywo patrzył, a teraz tylko zaglądają i pytają co dzisiaj;)

Gwido
31-08-11, 23:06
wiem.. musze. ale pierwsze dni musze popatrzec jak to bedzie wygladało te moje wstawanie rano. 6:46 autobus.. banany+szejk od razu po. kolejnosc ma znaczenie??

kitamo
01-09-11, 01:25
odniose się tylko do tego...
z czegoś ten smak (a raczej "smak"), pienienie się oraz rozpuszczalność wynikają, gdyby wystarczyło dodac pare "ulepszaczy" by te kwestie zniwelowac firmy produkujące pseudo proteiny dla sportowców już dawno by to zrobiły

generalnie technologia pozyskiwania bialek to temat na nie jedną prace, to samo tyczy się właściwości ogólnie pisząc tzw. tanich i drogich białek, ale wystarczy choć trochę liznąc temat by nie powielać takich zdań jak to zacytowane, bo jest to niestety nie prawda, powiem więcej, mało co wspólnego poza "nazwą" mają te białka, pisałem o tym wielokrotnie, kto chce znajdzie :)

Raczej mialem tu na mysli te najtansze Econo, i te normalne pelnowartosciowe tak jak jest to w przypadku UNS. Econo jest syfiaste i w smaku i pod wzgledem rozpuszczalnosci, te nieco drozsze jesli idzie o samo bialko wiele sie nie roznia ale walory smakowe lepsze i sama rozpuszczalnosc lepsza. W tym temacie nie przyrownujem sie do preparatow z gornej polki. Raczej w okolicy ostrowi, UNS, UNS econo i podobnych ktore roznia sie cena a w sumie otrzymujemy to samo w opakowaniu.

Gwido
01-09-11, 15:41
dobra chłopy!! co sie stało to sie nie odstanie:kupiem ostrowie! wiec kiedy najlepiej brac zeby sie bez problemu wchłonęło bo nie wiem

kitamo
01-09-11, 19:41
Wtedy kiedy masz braki. Wyliczasz sobie ile dziennie potrzebujesz bialka, pozniej podliczasz ile zjesz z posilkow i to co zostanie dowalasz z prochu. najczesciej bedziesz pewnie pil po treningu bo widzialem u Ciebie ze przerwa miedzy treningiem a posilkiem potreningowym jest spora wiec jakiegos banana i bialko po treningu jak wcisniesz bedzie git. Czy bedziesz pil czesciej w ciagu dnia to jzu zalezy od diety tak naprawde.

Gwido
01-09-11, 20:41
dieta jak dla mnie jest git .nom dokładnie. w DT po treningu bd pil ok20min. a 40 min po treningu posiłek. tylko teraz jaka pora dobra w dni nietreningowe i temat do zamkniecia.

Gwido
05-09-11, 21:03
dostałem porade zeby pic bialko w DT 30 min przed i 30 min po treningu. co myslicie o tym, wchlonie sie to?

m@bi
05-09-11, 23:18
30 min przed treningiem :>? nigdy w życiu skąd wziełeś taka zacną poradę ?

alder
05-09-11, 23:27
Serwatkowe jak najbardziej ale po co jeśli się je odpowiednią ilość białka przed treningiem?

Gwido
06-09-11, 16:28
od Pana Ryszarda Rećko. dla mnie tez tak troche to dziwne bo godzine przed treningiem jem indyka z ryzem.

alder
06-09-11, 21:35
a ja cwicze 2 godziny po szamie :)

luo
06-09-11, 22:12
Nie zaszkodzi jak wypijesz serwatkę przed tren, tylko po co? lepsze imo będzie np vitargo. Nadal radziłbym Ci wypić białko bezpośrednio po treningu, chyba że od razu po weźmiesz aminokwasy, wtedy można odczekać te 30 minut. Od raz po treningu najważniejsze przecież jest zatrzymanie katabolizmu

Pioter1994
06-09-11, 22:21
a ja cwicze 2 godziny po szamie :)

Alder to ty głodny na treningu nie jesteś???

fallenursus
06-09-11, 22:40
Wbijcie se kwa do czaszek moze wkoncu cos madrego.
Its what you ate the day before.

luo
06-09-11, 22:54
Nie każdy trenuje z rana:whistle:

fallenursus
06-09-11, 23:23
Nie marudz tylko zacznij tlumaczyc carb backloading ;)
Musimy sie zato zabrac podesle ci materialy:)

Gwido
07-09-11, 21:19
luo nie stosuje prócz tego białka, ktore jeszcze nie przyszło...-.o , zadnych innych suplementów, aminokwasow o jakich wspomniałes. MICHA tylko jak do tej pory. po treningu jem od razu banany.
oto co napisał Pan Rećko "Najważniejsza pora to po treningu - do 2 godzin po. Najpierw - tuż po treningu trzeba przyjąć węglowodany a po 30 min. odżywka a potem posiłek białkowy."

luo
07-09-11, 22:47
Coś tam już liznąłem z dangerouslyhardcore.com, ale jakoś mnie to do końca nie przekonuje..

Gwido, są różne szkoły odżywiania jak i suplementacji. Jaki wniosek? że trzeba po prostu wypróbować na sobie.

ps. też wspominałem Ci o węglach przed tren, ma to zapobiec tzw "zjazdowi" na treningu

fallenursus
08-09-11, 03:00
jak sam widzisz...it is not for normal peeps. it's dangerously hardcore :)

alder
08-09-11, 06:01
Alder to ty głodny na treningu nie jesteś???

Nie. Już nie

Gwido
08-09-11, 16:19
no zdaza mi sie na treningu nawet banana zjesc zeby paliwa miec wiecej. wyprobuje tak jak dostałem rade te 30 min po treningu.

alder
08-09-11, 22:35
ja dziś zamiast nitroprogenu zrobiłem rozbitą wersję . kupiłem serwatkowe. nieźle trafiłem bo pyszne truskowkowe, 2,27kg za €40. oraz night blend ptrotein - jaja+kazeina. wiadomo co na noc, wiadomo.co.po treningu. wiadomo.co za dnia jak z posilkem.

Micek185
08-09-11, 22:43
luo nie stosuje prócz tego białka, ktore jeszcze nie przyszło...-.o , zadnych innych suplementów, aminokwasow o jakich wspomniałes. MICHA tylko jak do tej pory. po treningu jem od razu banany.
oto co napisał Pan Rećko "Najważniejsza pora to po treningu - do 2 godzin po. Najpierw - tuż po treningu trzeba przyjąć węglowodany a po 30 min. odżywka a potem posiłek białkowy."

zaraz po treningu ma miejsce tak zwane "okno anaboliczne" w tym momencie albo organizm ma wzmożony apetyt na pokarm czyli buduulec albo zjada Ciebie jesli go nie dostarczysz,drugim waznym momentem gdy okno się otwiera jest czas ok 4po treningu,znów jest ta sama sytuacja,czyli teoretycznie te dwa posiłki sa twoimi najważniejszymi posilkami dnia.

luo
08-09-11, 23:06
As you wish

alder
08-09-11, 23:38
dokładnie, teoretycznie . bo praktycznie ważniejszy jest całodobowy bilans azotowy. oraz kaloryczny

luo
08-09-11, 23:55
Co i tak nie zmienia faktu, że w tych posiłkach składniki odżywcze zostaną lepiej rozdysponowane

Micek185
09-09-11, 06:28
dokładnie, teoretycznie . bo praktycznie ważniejszy jest całodobowy bilans azotowy. oraz kaloryczny

nie,nawet jesli jakis posilek ominiesz to i tak nie będzie większego znaczenia w porównaniu do tego jesli nie zjesz posiłku po treningowego.

alder
09-09-11, 12:57
nie,nawet jesli jakis posilek ominiesz to i tak nie będzie większego znaczenia w porównaniu do tego jesli nie zjesz posiłku po treningowego.

a jestes w stanie mi to udowodnić? ale nie teoretycznie podając linki. bo.ja mogę Ci pokazać kolesi co trenują u mnie w pracy podczas pracy i nie jedzą w oknie anabolicznym posiłku. jeden wypije tylko białko, inny wraca do pracy. wcale nie mówię,, że tak jest mądrze. pewnie wyniki będą gorsze ale wątpię czy o wiele.

fallenursus
09-09-11, 13:36
Dobrxe wiesz ze trenujac naczczo tez nic nie zdzialasz.

kitamo
09-09-11, 13:54
Skoro juz temat o bialku to zapytam z nienacka : czy jest roznica jesli bialko mieszamy z zimnym lub z przegotowanym (cieplym) mlekiem ?
Chodzi o to ze lepiej toleruje mleko gorące niz zimne a nie chce z niego rezygnowac przy bialku czy gainerze. Tak samo platki na mleku na cieplo i do tego bialko czy tam gainer smakuje lepiej niz zimne. Lub cieple kakao + waniliowe bialko jak ktos chce smaka zmienic. Pomijam fakt ze lepie jsie miesza i nie ma grudek.
Jest wiec jakas roznica czy to bez wiekszeg oznaczenia ?

alder
09-09-11, 14:29
Dobrxe wiesz ze trenujac naczczo tez nic nie zdzialasz.

facepalm

Gwido
09-09-11, 15:51
zaraz po treningu ma miejsce tak zwane "okno anaboliczne" w tym momencie albo organizm ma wzmożony apetyt na pokarm czyli buduulec albo zjada Ciebie jesli go nie dostarczysz,drugim waznym momentem gdy okno się otwiera jest czas ok 4po treningu,znów jest ta sama sytuacja,czyli teoretycznie te dwa posiłki sa twoimi najważniejszymi posilkami dnia.

co chcesz przez to powiedzec ;> czyli posilek treningowy mozemy zjesc nawet 10 min po treningu?

fallenursus
09-09-11, 15:57
facepalm

Never noticed the sarcasm?
:)

alder
09-09-11, 17:19
Never noticed the sarcasm?
:)

neither did u? ;)

ludzie skłonni pomyśleć, że mięśnie rosną od razu po teningu.....

btw, ostatnio zarlem pełne posiłki przed snem i schudlem 6 kg

btw2 kiedyś po treningu jadłem wiejski+biały chleb. bo internetu nie mialem ;)

Micek185
09-09-11, 19:27
Alder Tobie czego nie trzeba udowadniać? chyba nawet to że twój nick to Alder...



co chcesz przez to powiedzec ;> czyli posilek treningowy mozemy zjesc nawet 10 min po treningu?

tak, jesli nie masz supli to jak najbardziej wskazane.

slim shady
09-09-11, 20:08
Skoro juz temat o bialku to zapytam z nienacka : czy jest roznica jesli bialko mieszamy z zimnym lub z przegotowanym (cieplym) mlekiem ?
Chodzi o to ze lepiej toleruje mleko gorące niz zimne a nie chce z niego rezygnowac przy bialku czy gainerze. Tak samo platki na mleku na cieplo i do tego bialko czy tam gainer smakuje lepiej niz zimne. Lub cieple kakao + waniliowe bialko jak ktos chce smaka zmienic. Pomijam fakt ze lepie jsie miesza i nie ma grudek.
Jest wiec jakas roznica czy to bez wiekszeg oznaczenia ?
Zeby znacznie moglo odbic sie to na wartosci spozywanego bialka musialy by byc o wiele wieksze temperatury (np. piekarnik) wowczas dochodzi do denaturacji bialka (utrata aktywnosci biologicznej), mysle ze nie musisz bardzo sie obawiac

alder
09-09-11, 20:32
Alder Tobie czego nie trzeba udowadniać? chyba nawet to że twój nick to Alder...

A i tak analfabeci na tym forum piszą adler