PDA

Zobacz pełną wersję : Suple a nadciśnienie



DTX
28-08-11, 14:56
Witam.
Jak już wiecie dostałem w "prezencie" na lato nadciśnienie i trzeba sie zastanowic co dalej. Latam od 2 miechow po lekarzach, a lekow jeszcze nie dostalem, dopiero teraz dostalem skierowanie do kardiologa. Chciałbym się od Was dowiedzieć, jakie suple moge przyjmować.

Przed naciśnieniem planowalem na grudzień cykl shock + storm, ale teraz chyba odpada?
Beta-alnina podnosi cisnienie.
Wiadomo kofa, guarana odpadają, dobrze, że nie kupilem jakis czas temu, jak sie o cos na pobudzenie pytalem na forum...

Możecie mi powiedzieć czego unikac. Na jakie skladniki zwracac uwage w suplach?

Ciśnienie skurczowe zazwyczaj waha się miedzy 150 a 130. Dzisiaj okolo poludnia 144/78, wiec nie jest az tak tragicznie. Lekarza jak sie zpaytam to powie nie na wszytsko i chuj, jak to oni...

Szukałem na necie o tym, ae jakies suchoklatesy się wypowiadają i gadają głupoty.

pozdrawiam

Anatom
01-09-11, 18:39
Generalnie to już sam wysiłek podnosi ciśnienie, z supli obniżających ciśnienie przychodzi mi teraz do głowy tylko aakg, które zwiększa światło naczyń krwionośnych przez co pośrednio może wpłynąć na obniżenie ciśnienia. Ale tak samo można potraktować sam trening, który po czasie też na tyle 'wypracuje' n. krwionośne że ich obwód będzie wiekszy, co za tym idzie, ciśnienie będzie niższe, traktując to w dużym skrócie.
Proponuje mimo wszystko zapytać lekarza o sam trening, i myśle że najwłaściwiej doradzi, o ile będzie to kompetentna osoba ;)
Osobiście z aktywności ruchowej bym nie rezygnował, zwrócił większą uwagę na diete, wykluczył sól, sprawdził tłuszcze ;)

DTX
01-09-11, 21:01
Sól calkowicie wypieprzyłem z diety, tluszcze to glownie oliwa z oliwek, tluste ryby, wiec pozytywnie wplywajace na serce. Teraz bede krecil 2x w tyg cardio.
Myslicie, ze powinienem o trening i suple pytac kardiologa, czy raczej wybrac sie do lekarza sportowego?
Wiadomo, ze wysilek podnosi cisnienie, ale wlasnie zalezy mi na tym, żebym nie zszedł na treningu, bo ktorys ze skladnikow za bardzo podniosl cisnienie. Z tego co sie juz dowiedzielaem to betka nie podnosi cisnienia. Boostery tez raczej odpadaja.

Anatom
01-09-11, 21:36
cardio bym robił ale póki co nie więcej jak 60 HRmax
co do treningu stricte siłowego, z racji na częstość występowania izometrii nie byłbym za nim.
Kardiologa możesz zapytać o jedno i drugie, co do treningu powie Ci to co Ci napisałem wyżej, cardio z tą intensywnością ok, ale trening siłowy raczej póki co bezpieczniej odpuścić. O suplach pewnie niewiele Ci powie i poleci suplementacje potasem co najwyżej.

luo
01-09-11, 22:53
Możesz spróbować czosnku czy soku z aronii, ponoć też pomagają zbić ciśnienie

alder
01-09-11, 23:39
jedz co dzień jednego czerwonego grejpfruta

Bull2
17-09-11, 22:38
tez mam troche podwyzszone cisnienie i sie pytam jaki poziom pulsu i tętna jest dla serduszka odpowiedni, bo myslalem, zeby kupic sobie zegarek cos jak ten http://allegro.pl/pulsometr-heart-rate-zegarek-stoper-js-717a-pas-i1808701126.html i z takim sobie smigac na GYM hehe. Zda to w ogole egzamin ?

Micek185
18-09-11, 00:59
kardio usprawna działanie układu krwionośnego, produkty takie jak świeże arbuzy, sok z buraków,sok z wiśn,pomagają zbić cśnienie.ja bym jak na razie odstawił sól,podkręcił aero obserwował jesli się unormuje to ok,być może to tylko stan przejścowy.stres,problemy itp,ale to już twoja sprawa.

DTX
18-09-11, 10:31
na md ostatnio bylo jakies badanie, ze bialko serwatkowe obniza cisnienie.

alder
18-09-11, 13:09
http://www.aru50plus.pl/content/masz-problem-z-nadci%C5%9Bnieniem-bia%C5%82ko-serwatkowe-pomo%C5%BCe-tobie-z-nim-walczy%C4%87


http://www.extensor.pl/news.php?strona=10