PDA

Zobacz pełną wersję : 14 Lat i trenuje



kuba37908
27-08-11, 13:37
witam chciałbym się spytać czy jak trenuje w 14 latach to nie bedzie zadnych kosekwencji za pare lat mam 3 treningi w tygodniu nie robie martwego ciagu zeby nie ociazac kregoslupa. Thx za kazda opinnie

DTX
27-08-11, 14:05
Konsekwencje wystąpią w każdym wieku. moim zdaniem mc mozesz robic, o ile nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, tylko nie nakurwiaj za dużo złomu. Więcej krzywdy mozesz sobie zrobić wyciskając sztangę na ławce. Pamiętaj o rozgrzewce, dobrze się odżywiaj, nie rzucaj się za dużo na prochy, jakies bialko, bcaa, wegle ale nic poza tym. krete pierdol, staki pierdol, kofe pierdol, boostery pierdol, mete też pierdol, tylko dietanabol :D Rób fbw 3x w tyg, duzo spij, ucz sie, a najlepiej to idź pograj w pilke.

kuba37908
27-08-11, 14:21
gram w piłkę codziennie wieczorami godzinkę do dwóch

Patriot
27-08-11, 14:29
rozpisz swój plan

ćwiczysz na profesjonalnej siłowni pod okiem fachowca ? czy gdzieś u kolegi w garażu?

wszystko zależy od tego jak będziesz ćwiczył, wiek również ma znaczenie, ale w tym przypadku technika będzie najważniejsza

kuba37908
27-08-11, 21:18
Cwiczę u siebie w piwnicy ale brat+kolega cwiczyli i doradzaja troche

alder
27-08-11, 21:59
Za młode stawy, jeśli jestes ciekawy

luo
27-08-11, 22:23
Też myślę, że 14 lat to trochę za wcześnie ale jak dobrze sobie poukładasz w głowie to może coś z tego będzie. Odżywianie to podstawa, jeśli nie chcesz radykalnie go zmieniać to przynajmniej dostarczaj więcej białka (głównie z mięsa, ryb, jaj) wywal śmieci typu chipsy, batony itd, jedz więcej węglowodanów złożonych i jedz 5-6 posiłków dziennie. Trening j.w. wszystko na małych ciężarach w granicach 10-15 powtórzeń, pomyśl nad ACT albo zwykłym fbw. Więcej o tych planach znajdziesz w podwieszonych tematach na forum

Damianpfighter
27-08-11, 22:54
Jeśli chodzi o trening to polecał bym fbw. Delikatnie bez spinania się. Co do diety jedz to co mama poda! I graj w piłeczkę toć to piękny sport.

alder
27-08-11, 23:16
Nasze mamy mają zazwyczaj słabe pojęcie o zdrowym jedzeniu jak i o misce pakera

kitamo
28-08-11, 09:50
Niektore maja pojecie, a robienie mamie problemu z jedzeniem w wieku 14 lat to przykra dla niej sprawa ;) Nie ma co wybrzydzac, mama to nie kucharka na pelen etat a domowa kuchnia to nie restauracja by kazdemu gotowala osobno. Oczywiscie pomysl na cos zdrowego i smacznego zawsze mozna mamie podrzucic :)
W wieku 14 lat jeli chodzi o diete to najlepiej zrezygnowac ze slodyczy, zrec warzywa ktore mama podaje na obiad a nie wybierac to co sie lubi ;p i nie pic napojow gazowanych takich jak cola itp bo to smierc w puszce/butelce a dla samych chocby zębów masakra.

Patriot
28-08-11, 13:51
i nie staraj się jak najwięcej 'wyciskać na klatę", bo to że wzbudzisz zazdrość kolegów o niczym nie świadczy, trzeba też myśleć o życiu 'po siłowni'
[te wyciskanie na klatę dałem jako przykład, bo tym najczęściej mierzą siłę ;p, ale chodzi mi o wszystkie ćwiczenia]

jednak nadal prosiłbym żebyś pokazał swój plan ;)

Damianpfighter
28-08-11, 15:50
Nasze mamy mają zazwyczaj słabe pojęcie o zdrowym jedzeniu jak i o misce pakera
Tak wiem. Ale to jest chłopak który ma 14 lat. Czy on musi mieć 100 kg masy? Bez przesady na budowanie masy będzie miał jeszcze w życiu czas. Co do mamy jedzenia to widocznie dobrze gotuje skoro zdrów jak ryba za małego :)

kfc
28-08-11, 18:16
mój brat ma 15 lat, zaczął ćwiczyć.
wdzięczna już jestem za uwagi dotyczące tak młodych chłopców, których ciągnie na siłownie.
Kuba bądź mądrym chłopcem i uważaj na siebie i słuchaj chłopaków z forum. :)

apropos piwnic. jeżeli zaczniesz kaszleć (pokaszliwać, chrząkać,cos wyczujesz..) będziesz mial więcej pryszczy, problemów z cerą, za tłusta za sucha, mimo że jesteś w tym wieku gdzie pewnie problemy z cerą będą występować.. zwróć uwagę na to. Bo w piwnicy może być jakiś grzyb, więcej bakterii, brudek albo inne coś ukryte co może źle wpłynąć na Ciebie.

Pioter1994
28-08-11, 19:48
apropos piwnic. jeżeli zaczniesz kaszleć (pokaszliwać, chrząkać) Bo w piwnicy może być jakiś grzyb, więcej bakterii, brudek albo inne coś ukryte co może źle wpłynąć na Ciebie.

Ja odchrząkuję non stop, to może być od tego???

kfc
28-08-11, 20:31
Pioter myślę, że coś w tym jest. Jakaś wilgoć, wdychasz to.. a nie mówmy - oddychasz na pewno głęboko podczas ćwiczeń. Za jakiś rok, dwa możesz pokaszliwać. Piwnica to nie jest dobre miejsce na wysiłek.

Damianpfighter
28-08-11, 22:10
Jestem za. Piwnica nie należy do pomieszczeń czyściutkich jest tam bardzo dużo zanieczyszczonego powietrza. Pomyśl nad dobrym pomieszczeniem a jeśli już jesteś zmuszony do tego że musisz tam ćwiczyć bo to jedyne zaplecze przeznaczone do tego to trzymaj ład i porządek. Warto troszeczkę włożyć monet w wybiałkowanie itp. Czystość i ład to podstawa! Niech w tej piwnicy zapach nazywa się ,,pot treningu" nie ,,wilgoć-padlina"

kuba37908
28-08-11, 23:26
Dziękuje za wszystkie sugestie,a co do wyciskania na klatkę wyciskam 49,5kg wyciskałem tylko raz dla spróbowania sił.
Dobry jest to wynik jak na 14 latka? Przed treningami wyciskałem 36kg ledwo co ćwiczę 2 miesiące a już przyrost o 14kg Polecam ćwiczyć może efekty rzeźby nie są szybkie ale na nie trzeba zasłużyć cięzka praca

kfc
29-08-11, 10:27
Dziękuje za wszystkie sugestie,a co do wyciskania na klatkę wyciskam 49,5kg wyciskałem tylko raz dla spróbowania sił.
Dobry jest to wynik jak na 14 latka? Przed treningami wyciskałem 36kg ledwo co ćwiczę 2 miesiące a już przyrost o 14kg a

widzisz chłopczyku nie doszło do Ciebie nic. My Ci tu ładnie o zdrowiu, o konsekwencjach, chłopaki pytają o rozpiskę, sugerują..............


i nie staraj się jak najwięcej 'wyciskać na klatę", bo to że wzbudzisz zazdrość kolegów o niczym nie świadczy, trzeba też myśleć o życiu 'po siłowni'
[te wyciskanie na klatę dałem jako przykład, bo tym najczęściej mierzą siłę ;p, ale chodzi mi o wszystkie ćwiczenia]

jednak nadal prosiłbym żebyś pokazał swój plan ;)

a Ty odpowiadasz ile wyciskasz na klatę i czy to dobry wynik dla 14latka.
Nie. To niedobry wynik.

DTX
29-08-11, 10:44
i tak zrobi po swojemu :D

kuba37908
29-08-11, 11:01
wyciskałem to gdy jeszcze nie widziałem tej wiadomości teraz już all rozumiem

kuba37908
29-08-11, 11:02
Trening:

Poniedziałek (Klatka + triceps)

Klatka
Wyciskanie sztangi na ławce poziomej 4 serie po 12-15 powtórzeń
Wyciskanie sztangielek na ławce skośnej 4 serie po 12-15 powtórzeń
Rozpiętki na ławce poziomej 2 serie po 12-15 powtórzeń

Triceps
Prostowanie ramion ze sztangą 3 serie po 12-15 powtórzeń
Francuskie wyciskanie w leżeniu 3 serie po 12-15 powtórzeń

Środa (Plecy + Biceps)

Plecy
Wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 4 serie po 12-15 powtórzeń
Podciąganie na drążku podchwytem 3 serie 5-6 powtórzeń
Martwy ciąg 3 serie po 15-18 powtórzeń

Biceps
Uginanie przedramion ze sztangą łamaną stojąc 3 serie po 12-15 powtórzeń
Uginanie pojedynczego ramienia ze sztangielką (łokieć oparty o wewnętrzną część uda) 3 serie po 12 powtórzeń

Piątek (Uda + Barki)

Uda
Przysiady ze sztangą z tyłu 4 serie po 12-15 powtórzeń
Wykroki ze sztangielkami po 5 wykroków na każdą nogę

Barki
Unoszenie ramion bokiem ze sztangielkami 3 serie po 12-15 powtórzeń
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 3 serie po 12-15 powtórzeń

Patriot
29-08-11, 12:06
hmm jak na ten wiek plan jak najbardziej ok :) o ile jest zachowana odpowiednia technika szczególnie w takich ćwiczeniach jak martwy i siady to nic nie powinno Ci się stać
no i nie szalej z ciężarami ;)