PDA

Zobacz pełną wersję : Początek siłownia



lukaszw26
23-08-11, 19:38
Witam.
Mam na imię Łukasz 22 lata waga 92kg wzrost 192, chciał bym zacząć swoją przygodę z siłownią, czy może ktoś by mi doradził coś na początek ?
Jeśli chodzi i wagę to zaczałem sie masowac i w ciagu dwóch tygodniu przybralem na wadze z 85 na 92 kg, bez żadnych odżywek tylko jedzenie, nie widać po mnie tej wagi ponieważ jestem wysoki, czy ktos może mi powiedziec czy na tej wadze moge poprzestać masowanie?
Jaki trening na początek był by najlepszy???
Jakieś suple?


Bardzo proszę o pomoc

Pozdrawiam Łukasz

dirtyhaus
23-08-11, 20:23
W 2 tygodnie 7kg to chyba samego tłuszczu i wody złapałeś xD
Polecam Ci na początek FBW, poczytaj o nim w podwieszonych tematach. Nie musisz brać żadnych supli na początek. Ułóż sobie dietę i jak ciężko Ci będzie ogarnąć białko to możesz je sobie zakupić. Wszystko zależy od Ciebie ile chcesz ważyć i jak wyglądać ale pamiętaj masa mięśniowa a tłuszczowa to zupełnie dwie inne rzeczy.

ziomeczek
23-08-11, 20:47
Tak jak napisane wyżej na początek będziesz szedł do przodu bez supli tylko trening i dieta. A o treningu na początek jest sporo info na forum.

kitamo
23-08-11, 20:51
Jesli chodzi o to jak dlugo powinienes mase łapac to zalezne jest od tego co chcesz osiagnac. 92kg przy twoim wzroscie to nie jest tak malo jesli zalezy ci na zrobieniu dobrej sylwetki itp, kwestia tego czego potrzebujesz.
Supli nie potrzebujesz zadnych, bo byla by to strata kasy na poczatku cwiczenia. A to jakie bys potrzebowal zalezne jest od tego co chcesz osiagnac. Daj fote sylwetki to bedzie latwiej cokolwiek powiedziec.

luo
23-08-11, 20:55
Narazie zajrzyj tutaj http://www.e-gym.pl/showthread.php?32407-Jak-dobrze-zacz%B1%E6-swoj%B1-przygod%EA-z-kulturystyk%B1
Znajdziesz tam większość podstawowych informacji. Jak czegoś nie zrozumiesz to śmiało pytaj.

kamiles
03-09-11, 21:14
Słuchajcie, a ja jestem taż początkujący choć na siłowni już od 4 miechów, czy mogę zacząć stosować takie coś:
http://hormonwzrostu.edu.pl/2011/05/15/budowanie-makrocykli-treningowych-cz-10/
b (http://hormonwzrostu.edu.pl/2011/05/15/budowanie-makrocykli-treningowych-cz-10/)ardzo mnie to ciekawi czy można osiągnąć za pomocą takich rozwiązać (zwiększenia gęstości treningu) lepsze efekty? chodzi mi o zwiększenie siły, a nie koniecznie masy, co wy na to?

luo
04-09-11, 19:03
Wiesz, na każdego może działać co innego. Nie ma jakichś magicznych metod które dla wszystkich będą dobre, trzeba po prostu próbować. Zwiększenie "gęstości" wg mnie nie będzie najlepszym wyjściem jeśli chodzi o siłę. Robiąc dropset czy serię podwójnie/potrójnie łączoną używa się przecież trochę mniejszych ciężarów niż normalnie. Lepszym wyjściem będzie zastosowanie jakiejś rozpiski pod trójbój siłowy np 5-3-1 Wendlera albo jakiejś innej. Jest ich masa

Baloniarz
04-09-11, 19:10
Tak ja serie łączoną wrzuciłem po 2 latach treningów dopiero :) ale do potrójnie łączonej za mało towaru :) hehe BIAŁKA oczywiście...

luo
04-09-11, 19:45
Białka tyle, że we fiolkach:lol::lol:

Baloniarz
04-09-11, 19:53
Oczywista, oczywistośc :)

nexus123
07-09-11, 18:53
mozesz powiedziec mniej wiecej co jadles ze nabrales tyle masy w 2 tygodnie ? xD